2016-06-10

Sena tiesa byloja, kad apginti nugalėtojo titulą yra sunkiau nei jį iškovoti. Tai yra suprantama. Juk tam, kad apgintum titulą, tu jį privalai laimėti ne vieną kartą, o du.

Vasaros futbolo lygos istorijoje ši tiesa yra išsišaknijusi iki negalėjimo, o tai reiškia, kad “Žaibo kirtis” šį sezoną yra, tarsi, po presu. Pirmasis turas, beje, tą ir įrodė.

“Žaibo kirtis” – “Siena” 1:1

“Žaibo kirtis” į debiutines sezono rungtynes susirinko, švelniai tariant, atsainokai.  Turėjo vieną žaidėją atsargoje, kuris po komandos draugo traumos žengė į aikštę. Kėlinio pabaigoje ŽK ir vėl turėjo vieną atsarginį futbolininką, tačiau tai buvo toli gražu nuo to, kuo galėjo pasigirti “Siena”.

“Siena” šiose rungtynėse vienu metu galėjo pakeisti absoliučiai visus žaidėjus, o po akimirkos ir vėl padaryti tą patį, grąžinant starto sudėties žaidėjus. Tokius manevrus ši ekipa galėjo atlikti, nepaisant to, kad ne žaidybine apranga buvo galima išvysti palaikytojų būryje atsidūrusius Romaną “Pepsą” Buršteiną arba Evaldą Gelumbauską.

Kaip ten bebūtų, ŽK buvo tvirtas šių rungtynių favoritas ir jei, kaip senais laikais, būtų galima statyti už vieną ar už kitą komandą, tai “Sienos” koeficientas prieš rungtynes būtų siekęs maždaug 10. Tačiau po gerų dešimties minučių būtų sumažėjęs perpus.

Ne, “Siena” rungtynių pradžioje įvarčio neįmušė – paprasčiausiai ši komanda demonstravo geriausią futbolą per pastaruosius ketverius metus. Neabejotinai.

“Mūsų “Sienos” žaidimas nenustebino. Jei jie gerai rinksis, spėju, kad čempionato pabaigoje jie bus tarp trijų stipriausių lygos komandų. Mes buvome pirmieji, kuriuos nuskalpavo, tačiau tokių komandų bus gerokai daugiau”, - po rungtynių kalbėjo Laimis Misiūnas, pridūręs, kad šios lygiosios niekaip nesusijusios su varžovų neįvertinimu ar panašiais dalykais.

“Šiemetinis formatas verčia iš visų jėgų stengtis absoliučiai visose rungtynėse. Mums toks formatas patinka, todėl apie atsipalaidavimus ar neįvertinimus kalbėti neverta”.

“Žaibo kirtis” įmušė pirmas, todėl atrodė, kad nepaisant blankoko žaidimo, vis tik ši komanda išsigelbės. Tačiau į Augustino Latvėno įvartį atsakė po ilgos pertraukos į komandą sugrįžęs Arnas Pocius.

“Komanda pasikeitė. Atėjo naujų žaidėjų, kurie parodė gerą žaidimą. Šiemet ne kalbomis, o  susikaupimu ir žaidimu norėsime kažką įdomaus parodyti”, - sakė “Sienos” atstovas Gediminas Grigonis.

“Carlsberg” – “Gulbinai” 3:1.

“Futbolas kartais būna neteisingas”, “Neįmuši tu – įmuš tau”, “Kiekviena sėkmė turi savo limitą, tačiau tą patį turi ir kiekviena nesėkmė”.

Visos šios antraštės puikiausiai iliustruotų šias rungtynes – rungtynes, kuriose “Gulbinai” buvo arčiau pergalės, tačiau aikštę paliko nuleistomis nosimis.

“Carlsberg”, savo ruožtu, praėjusį sezoną tiek daug kartų patyrė fiasko, kad sunku būtų suvokti, jog ir šiais metais atsitiks kažkas panašaus.

“Tikiuosi, kad tuščius šovinius iššaudėme pernai”, - šypsojosi “Carlsberg” veteranas Donatas Kairys.

Įdomios ir atkaklios rungtynės sėkmingiau prasidėjo žaliesiems. Kasparas Šimkus išvedė savo komandą į priekį, o Deividas Barysas – nustūmė atgal.

Esant rezultatui 1:1, “Gulbinai” pasižymėjo tuo, kad nepasinaudojo puikiausiomis progomis rezultatą išlyginti. Užtat, pasinaudojo “Carlsberg”. Likus 5 ir 3 minutėms, šios ekipos žaidėjai dusyk pasiuntė kamuolį į priešininkų tinklą bei išplėšė savo komandai pergalę.

Beje, net keturi FKC žaidėjai buvo nubausti geltonomis kortelėmis!Teisėjaujant Aleksandrui Jakubovskiui, tai reikia sugebėti.

“Mus pavedė tik fortūna. Žaidėme gerai, tik nesugebėjome pasinaudoti krūva progų. Neabejoju, kad šį sezoną net ir žaidžiant su stipriais priešininkais mes dar parodysime, ką galime”, - užtikrintai kalbėjo Jonas Garšva.

PILK – “Skaidiškės” 1:5

“PILK yra žymiai stipresnė komanda nei “Rivona”, tiesiog “Rivona” mums sugebėjo įmušti pirma, o PILKai – ne”, - reziumuodamas pirmąsias dvejas sezono rungtynes konstatavo “Skaidiškių” idėjinis vadas Marius Bukauskas.

Reikia pripažinti, kad PILKams šį sezoną pirmose rungtynėse šypsojosi fortūna, o šįsyk – ne. Vis tik buvo žaidžiama prieš stipresnę komandą.

“Skaidiškės” mums yra labai neparankus varžovas, tad nieko keisto, kad pralaimėjome. Žaidimas, nepasakyčiau, kad per daug skyrėsi nuo to, kurį demonstravome antradienį”, - ramiai pralaimėjimą priėmė PILKų kalbėtas Vygantas Šepetis.

Per pirmąjį kėlinį buvo įmuštas tik vienas įvartis, o didįjį bombardavimą skaidiškiečiai pradėjo 54 minutę. Jie per 22 minutes sumušė dar keturis įvarčius, tokiu būdu tapdami rezultatyviausia vienų rungtynių komanda šiame sezone.

Du įvarčius nugalėtojams pelnė Jaroslav Dičkovskij, kuris pripažįstamas geriausiu pirmosios savaitės žaidėju. Po kartą pasižymėjo: Tomaš Korkut, Ernest Miloševič ir Aleksandr Borovko. PILKams vienintelį įvartį pelnė Gerardas Papinigis.

“Vilkai” – “Barclays” 4:0

Nors šių rungtynių galutinis skirtumas identiškas PILKų pralaimėjimui, tačiau lyginti šių dvikovų ir lyginti pralaimėjusių komandų tiesiog negalime.

“Barclays” pirmąsias rungtynes sužaidė visai ne taip, kaip norėtų, o “Vilkai” pernelyg nepersistengdami sumušė keturis įvarčius. Šių rungtynių baigtis, iš esmės, buvo nulemta per pirmąjį kėlinį, kurio metu buvo sumušti trys įvarčiai.

“Buvo kalbų, kad “Barclays” sustiprėjo, tačiau aikštėje to nesimatė. Laimėjome tikrai nesunkiai”, - konstatavo dusyk pasižymėjęs Mindaugas Broga.

“Nepavyko šiandien niekas. Daug naujų žaidėjų, tad gal ir tas pakišo koją. Vis tik, mūsų pagrindinis tikslas – ne galutinė vieta turnyro lentelėje, o gerai praleistas laikas bei apsisaugojimas nuo traumų. Šiandien ir viena, ir kita pavyko”, - savo kalboje sake “Barclays” atstovas Tomas Beinoras.