Vieta tikriesiems futbolo mėgėjams

2016-07-20

Praėjusių metų finalininkai vėl susitiko akis į akį, tačiau tų dviejų rungtynių scenarijai skiriasi kaip diena ir naktis. Vicečempionai atkeršijo čempionams ir tai padarė jiems patiems pačiu maloniausiu būdu.

“Vilkai” – “Žaibo kirtis” 4:2

Kad šios rungtynės bus kitokios, lyginant su 2015 metų rugpjūčio pabaiga, buvo galima nujausti pamačius “Žaibo kirčio” žaidėjų skaičių. Jis buvo toks: pagrindiniai aikštėje + vienas ant butaforinio suolo. Pabandykite sugrįžti į praėjusius metus ir prisiminti, kiek atsarginių žaidėjų tuomet turėjo ŽK.

Dar vienas didžiulis skirtumas, žvelgiant į tas dvi akistatas, pats žaidimo organizavimas. “Vilkai” praėjusiais metais labai drausmingai gynėsi ir tik antrojo kėlinio antroje pusėje paleido varžovus. Šiemet nuo dvikovos pradžios jautėsi, jog įvarčių bus daugiau.

Dvikova prasidėjo gana aktyviai ir lygiai. Atsargumo netrūko, tačiau noras labiau pereiti į puolimą buvo juntamas.

Pirmieji tokį pasiūlymą priėmė “Žaibo kirčio” atstovai, kurie per geras penkias minutes sukūrė tris labai labai geras progas įvarčiui įmušti. Pirmais dviem atvejais, atsidūrus vienas prieš vieną, pasižymėti nepavyko, o trečiuoju atveju – Gintautas Šteinas smogė negailestingai. Tolimas smūgis į pačią vartų šešiukę – 1:0.

“Mes to verti”, - iš už aikštės girdėjosi “Žaibo kirčio” atstovų sveikinimai komandos draugams.

Štai taip užsibaigė gana gyvas pirmasis kėlinys. Tiesa, tuomet sunku buvo patikėti, kad antrasis bus dar įdomesnis.

Prabėgus maždaug 150 sekundžių nuo antrojo kėlinio starto, ŽK atsikirto ir vienas prieš priešininkų vartininką atsidūręs Dangiras Valiušis savojo šanso nepraleido. Dar po poros minučių “Vilkų” vartininko klaidą dubliu įformino G.Šteinas.

Ir tai buvo akimirka, kai devyniasdešimčia procentų komandos rungtynes paleidžia. “Vilkų” veiksmuose atsirado nervingumas, priekaištai vienas kitam, netikslumas. Komanda atrodė patekusi į nokdauną.

Iš tikrųjų, taip ir buvo. Tik ŽK bėda ta, kad neilgam. Dvi atakos kairiuoju kraštu, du įvarčiai ir pirmaujanti komanda aikštėje jau buvo kita.

Tada didesnis nervingumas atsirado ŽK stovykloje, o gerąją emociją pagavę “Vilkai” pelnė ketvirtąjį rungtynių įvartį bei užsitikrino gražią pergalę.

“Žaibo kirčiui” tai buvo trečia nesėkmė. Yra apie ką pagalvoti!

“Kol kas dar per anksti daryti išvadas. Turime daug traumuotų žaidėjų, kurie netrukus turėtų grįžti į rikiuotę. Mano nuomone, mes nebuvome silpnesni. Kol kas nenoriu kalbėti apie tai, ar baigta mūsų kova dėl čempiono titulo, nes mes kiekvienose rungtynėse stengsimės laimėti”, - po rungtynių kalbėjo žaisti negalėjęs “Laimis Misiūnas” iš “Žaibo kirčio”.

“Ne”, - į klausimą, ar “Žaibo kirtis” vis dar gali apginti čempiono titulą atsakė dėl diskvalifikacijos rungtynes praleidęs Mindaugas Broga iš “Vilkų”.

“Dineris” – ŽV 3:1

ŽV šiemet tapo komanda, apie kurios pajėgumą yra spėliojama iki pat rungtynių pradžią skelbiančio švilpuko.  Tiesiog ši komanda šiemet labiausiai iš visų yra priklausoma nuo susirenkančiųjų arba, kitaip tariant, nesusirenkančiųjų skaičiaus.

Šįsyk ŽV susirinko devyniese, tad intrigos čempionate norinčiųjų akyse sužibo viltis. Pirmojo kėlinio pirmoji pusė tą tikėjimą netgi sustiprino. ŽV žaidė tikrai neblogiau.

Tačiau šios komandos skiriasi tuo, kad “Dineris” savo galimybes paprastai išnaudoja. Kai kas tai vadina elementariausia sėkme, “išlindimu”, tačiau iš tikrųjų tai parodo šios komandos lygį.

Per dvi minutes jie netgi neturėdami normalaus šanso du kartus pasiuntė kamuolį į ŽV vartus ir šiose rungtynėse buvo galima dėti tašką.

Nepaisant to, kad iki dvikovos pabaigos dar buvo likusi beveik valanda, nesimatė, kad ŽV galėtų pakeisti rungtynių scenarijų į jiems teigiamą.

Nuo tos 23 minutės, kai kamuolys antrą kartą atsidūrė ŽV vartų tinkle, rungtynės tapo lėtesnės, nykesnės ir nuobodesnės. Realiai nuo to momento buvo neatsakytas tik vienas klausimas – tai yra koks bus galutinis dvikovos rezultatas?

Vos prasidėjus antrajam kėliniui, Vladislav Rodevič smeigė trečiąjį vinį, tokiu būdu pradėdamas varžovų sutriuškinimą.

Lydint sėkmei, turbūt, kad skirtumas būtų tapęs ir dar didesniu, tačiau šiuo atveju sėkmė lydėjo ŽV, kurie visiškai prieš pabaigą pelnė garbės įvartį.

“Iš tikrųjų, prisibijoje jų, nes nežinojome, kokia sudėtimi susirinks. Pirmajame kėlinyje, galbūt, kažkiek mums ir pasisekė. Neblogos rungtynės”, - konstatavo “Dinerio” vadovas Gintautas Vaškelis.

“Skaidiškės” – “Oniksas” 4:1

Šias rungtynes drąsiai  galime vadinti dienos rungtynėmis. Pamačius trijų įvarčių skirtumą, galbūt, išreiškėte nuostabą, tačiau realiai tai buvo tas kartas, kai galutinis rezultatas absoliučiai neatspindi rungtynių.

Tą pripažino ir vienos, ir kitos komandos atstovai. Tą pripažino ir visi tie, kurie susirinko į Panerį.

Nors “Oniksas” nesurinko savo geriausios sudėties, vis tik jis metė labai rimtą iššūkį “Skaidiškėms”. Ir galėjo netgi laimėti.

Jeigu taip būtų atsitikę, “Skaidiškėms” būtų dar vienas galvos skausmas, nes, anot jų generolo Mariaus Bukausko, šįsyk “Oniksas” ne gynėsi, o žaidė futbolą.

Absoliučiai lygiose rungtynėse “Skaidiškės” pirmavo po Andrejaus Ragelevič įvarčio, tačiau antrojo kėlinio pradžioje “Oniksas” sugebėjo išlyginti rezultatą bei pratęsti intrigą.

Tai buvo rungtynės iki antrojo įvarčio, kuris įkrito 67 minutę. Jei iki to laiko būtų įvartis įkritęs į kitus vartus, turbūt, kad dabar kalbėtumėm apie kitokią situaciją. Tačiau įvartį įmušė “Skaidiškės”, kurie po trijų minučių tą malonią procedūrą pakartojo, o dar po trijų – pakartojo dar kartą. “Oniksas” tiesiog sugriuvo.

“Sunku pasakyti, kaip viskas būtų pasibaigę, jei mums būtų pavykę įmušti prie 1:1, tačiau “Skaidiškės” įmušė keturis įvarčius, tad negalime sakyti, kad jie nenusipelnė pergalės”, - reziumavo “Onikso” vartininkas Edvardas Ruskan.

“Labai geros rungtynės.  Abi komandos stengėsi įmušti. Džiugu, kad pagaliau pramušėme mes. Tačiau lengva tikrai nebuvo ir galutinis rezultatas tikrai neatspindi tos įtampos, kurią buvo galima jausti aikštėje”, - sakė M.Bukauskas.

WWG – Barclays 8:0

Neįdomu. “Barclays” ir vėl susirinko tik šešiese, o tai reiškia, kad ne tik neturėjo keitimų, tačiau ir visas rungtynes žaidė mažumoje.

Apie tokias rungtynes nėra ką daug kalbėti. WWG nuo pirmų minučių pradėjo spausti varžovus, tad nuo pirmų minučių buvo galima pradėti spėlioti, kiek įvarčių sukris į “Barclays” vartus.

Vienintelį šansą “Barclays” turėjo pralaimint 0:2. Tuomet po kontratakos nepasinaudojo galimybe įmušti, o kokių dešimties sekundžių praleido trečiąjį įvartį į savuosius vartus.

Tiesa, dar viena intriga buvo, ar komandos sužais visas 80 minučių. Pirmojo kėlinio pabaigoje, vienas iš “Barclays” gal minutę nepakilo nuo žolės, ir jei tai būtų užsitęsę, rungtynių arbitras būtų privalėjęs skelbti dvikovos pabaigą (p.s.: pagal VFL taisykles, penkiese žaisti negalima). Vis tik, neužsitęsė, o WWG linksminosi iki pažaliavimo.

Dar vienas įdomus momentas. Turėdami tokią didelę persvarą, WWG sugebėjo užsidirbti dvi geltonas korteles.

“Prieš rungtynes turėjome tikslą negauti kortelių, tačiau to tikslo neįgyvendinome. Mums patiems tokios rungtynės nelabai.. Tad naudodamasis proga, norėčiau su gimtadieniu pasveikinti komandos vadovą Martyną”, - sveikino Giedrius Stanulis.