Vieta tikriesiems futbolo mėgėjams

2017-06-09

Įsibėgėjanti Vasaros futbolo lyga trečią dieną pateikė net trejas rungtynes, kurios baigėsi triuškinamais skirtumais. Tiesą sakant, ir ketvirtoji dvikova, kurioje “Žaibo kirtis” nukalė “Carlsberg” didelės intrigos neatnešė.

Trečioji diena atnešė 13 įvarčių (vidurkis: 3,25), neparodyta nei vienos raudonos kortelės, dienos herojais tapo vartininkai, o komanda – “Gulbinai”. Pastarieji pirmąkart lygos istorijoje laimėjo ir pirmas, ir antras sezono rungtynes.

Setas – Gulbinai 0:5

VFL naujoko “Seto” antrąsias rungtynes galime pridėti prie pirmųjų ir gausime analogišką vaizdą. Nei kiek nepagražinant, nepaisant to, kad žaidė ne visi tie patys komandos nariai.

“Gulbinai” nuo pat susitikimo pradžios perėmė iniciatyvą ir nors per pirmąsias dešimt minučių nebuvo įmuštas nei vienas įvartis, vis tik buvo tik laiko klausimas, kada tai įvyks. Įvyko 13 minutę, kai Algirdas Pranckūnas atidarė rungtynių sąskaitą.

Verta pažymėti, kad tas įvartis situacijos nepakeitė. Niekaip. “Setas” ir toliau žaidė savo žaidimą – tai yra, didesnę laiko dalį gynėsi.

“Gulbinai”, savo ruožtu, puolė, kūrė progas, bet antrasis įvartis nekrito. Žinodami visą “Gulbinų” istoriją, galėjome prisigalvoti įvairių spėliojimų apie tai, kad jei neįmuš patys “Gulbinai” – įmuš “Setas”. Tiesą sakant, taip ir atsitiko. Tik tiek, kad tas įvartis krito į savo vartus.

“Manau, kad antrasis įvartis buvo lemiamas šiose rungtynėse. Po jo neliko klausimų, ar laimėsime”, - po dvikovos sakė Jonas Garšva.

Antrajame kėlinyje skirtumas tarp komandų tapo dar didesnis. Tiek žaidimo prasme, tiek žiūrint į švieslentę. “Gulbinų” persvara tokia didelė, kad jie lengvai galėjo iškovoti pergalę didžiausiu skirtumu šiame sezone.

“Gal kažkada sužaisime geriau, gal kažkada nepralaimėsime. Tačiau, kaip ir praėjusį kartą, esame puikios nuotaikos”, - komentavo Domas Kudzevičius.

Dineris – WWG 3:0

Žvelgiant į patį rungtynių vaizdą ir galutinį rezultatą, susidaro dvejopi įspūdžiai – “Dineris” kaip ir buvo ryškus favoritas, tačiau iki pirmojo įvarčio kažko labai pavojingo nesukūrė.

Žaidimas buvo gana monotiniškas – “Dineris” valdė aikštės vidurį, tačiau prie varžovų vartų pavojingai buvo priartėjęs tik kartą. Tame epizode nepavyko pataikyti į kamuolį.

Antrasis kėlinys prasidėjo identiškai. Laikas bėgo, o įvarčio nebuvo. Ir taip iki 64 minutės, kai “Dinerį” išgelbėjo Dariaus Burbulio smūgis, rikošetas ir tinkle atsidūręs kamuolys.

“Visą laiką tikėjome, kad įmušėme. Tiesą sakant, iš WWG tikėjomės daugiau”, - po dvikovos komentavo Gintautas Vaškelis.

Pramušę ledą, “Dineris” rado sidabrą. Kitaip tariant, komandos visiškai nebeslėgė įtampa ir likusias 16 išnaudojo įmušdama dusyk.

WWG per visą dvikovą taip ir nesukūrė nei vienos progos, taip ir nerado vaistų nuo priešininkų gynybos.

Rivona – Vilkai 0:3

Po pralaimėjimo pirmose sezono rungtynėse “Rivona” žadėjo atsigavimą ir didesnes problemas savo varžovams. Galbūt tai įvyks, tačiau to reiks dar sulaukti. Su šia išvada sutiko ir pati “Rivona”.

“Žaidėme labai blogai. Ir puolime, ir gynyboje. Reikia tikėtis, kad surinkę geresnę sudėtį, pakovosime stipriau”, - komentavo Stanislav Denkovskij.

Nuo pat susitikimo pradžios “Vilkams” buvo suteikta beprotiška laisvė, o pati “Rivona” buvo nepanaši į save. Tiesa, ši dvikova kiek priminė prieš tai aprašytąją tarp “Dinerio” ir WWG, kai iniciatyva naudos neatnešė.

Be to, “Rivonoje” galima išskirti tik vieną žaidėją – vartininką, traukusį savo komandą nuo priešininkų išpuolių.

“Vilkų” MVP šįkart tapo Liutauras Mažeika, kurio dublis antrojo kėlinio pradžioje sudėliojo taškus ant “i”. Po tų devinių antrosios rungtynių pusės minučių, klausimą “kas?” pakeitė klausimas “kiek?”

Trys – gana reali ir logiška pabaiga.

Pirmoje dvikovoje pabaigoje pergalę išleidę iš savo rankų “Vilkai”, šįsyk iškovojo pirmąją pergalę. “Rivona” lieka be taškų.

Carlsberg – Žaibo kirtis 0:2

“Carlsberg” tapo pirmąja lygos komanda, sužaidusia tris kartus. Jei pirmose rungtynėse viskas sekėsi gerai ir komanda laimėjo pelnytai, po to žaidė nelabai gerai, tačiau vis tiek laimėjo, o šįsyk – ir žaidė blogai, ir pralaimėjo.

Vienintelis pozityvas – esant rezultatui 0:1, sukurtas šansas, kokie dažniau virsta įvarčiais nei nevirsta. Tačiau tai yra viskas, ką būtų galima pasakyti gero apie šešis taškus turinčią komandą.

Na, apie “Žaibo kirtį” būtų galima kalbėti daugiau. Komanda vėl priminė tuos laikus, kai ji buvo viena rimčiausių kandidačių pakovoti dėl čempiono titulo.

Natūralu, kad iki pirmojo įvarčio įtampos netrūko ir nelaimėtos pirmosios sezono rungtynės komandą kažkiek slėgė. Vis tik, bent jau tą ketvirtadienio vakarą lygių skirtumas jautėsi akivaizdžiai.

ŽK įmušė, tačiau šios komandos noro pulti nesumažino. Ir toliau spaudė “Carlsberg”, kaip vėliau prisipažino tam, kad neleistų jiems pajusti žaidimo skonio.

“Varžovai turėjo vieną momentėlį, o mes turėjome dar tris keturis. Žaidimo kokybė buvo nebloga. Prie jos pridėjus keletą nebuvusių pagrindinių žaidėjų, kažką galime išspausti”, - po rungtynių kalbėjo Laimis Misiūnas.