2017-06-23

Septintąją Vasaros futbolo lygos dieną vietoj ketverių numatytų rungtynių įvyko trejos. “Svajonės” – “Relax” dvikova nukelta į paskutinę turnyro savaitę. Per tas trejas rungtynes įmušti trylika įvarčių (vidutiniškai 4,3), parodyta 1 raudona kortelė.

Dienos komanda neišvengiamai skelbiamas “Setas”. Iki šiol 0:5 rezultatus rinkusi ekipa šįsyk ne tik kad praleido penkis kartus mažiau įvarčių, ne tik kad pagaliau sugebėjo įmušti pati, tačiau ir iškovojo pirmąjį čempionato tašką, tokiu būdu palikdama vienintelę ŽV ekipą, dar neiškovojusią taškų.

Carlsberg – Setas 1:1

Apie “Carlsberg” žemyn riedančią žaidimo kreivę mes jau rašėme aną kartą. Tiesa, tai rašydami, negalėjome įsivaizduoti, kad ta kreivė tokia stati, jog komanda neįveiks iki tol visus pralaimėjimus penkiais įvarčiais pasižymėjusį “Setą”.

Teisybės dėlei, verta pažymėti, kad šįsyk “Setas” buvo kiek kitoks. Pavyzdžiui, komandą papildęs vartininkas Tadas Žilinskas neabejotinai buvo rungtynių MVP. Buvo ir daugiau žaidėjų, grįžusių po traumų ir panašiai.

Sunku įlįsti žaidėjams į vidų, tačiau susidarė įspūdis, kad “Carlsberg” žaidėjai mąstė taip pat, kaip ir mes. Ta prasme – užmėtysim juos kepurėmis.

O gavosi taip, kad nesigavo. Na ir kas, kad žaidimo kontrolė visiškai priklausė “Carlsbergui”, na ir kas, kad ši ekipa turėjo daugiau progų. Vis tik, pirmajame kėlinyje ji nežaidė, o žaisti pradėjo tik tada, kai prasileido įvartį.

Viskas vyko tokia chronologija. Gerą šansą gavo Tomašas Rudzianec, kuris nepaliko vilčių iki tol be priekaištų besidarbavusiam varžovų vartininkui.

Neprabėgo nei šimtas sekundžių, o jau rankas į viršų kėlė “Seto” atstovai. Kaip jie patys pažymėjo, jiems įvartį įmušė žmogus (Kasparas Rudokas) praleidęs labai daug laiko dėl traumų, o paskutinį kartą pasižymėjęs prieš kokius ketverius metus.

Nuo tos akimirkos “Carlsberg” suaktyvėjo. Pastebimai. Komanda dėjo itin daug pastangų pelnyti ir pergalingą įvartį, tačiau tai nepataikydavo į kamuolį, tai nepataikydavo į vartus, tai sėkmingai sužaisdavo varžovų vartininkas.

Nepadėjo niekas. “Setas” pasiekė savo tikslą. “Setas” triumfuoja.

Oniksas – PILK 5:3

Šių rungtynių priešistorė tokia, kad PILK dėl galimo kadrų stygiaus norėjo nukelti šį susitikimą į vėlesnį laiką. Rungtynės parodė, kad didesnį kadrų stygį turėjo “Oniksas”. Ant jų virtualaus atsarginių suolo tebuvo viena persona.

Tačiau tai “Oniksui” netrukdė. Rezultatyviausia ir į pirmą vietą turnyre pakilusi komanda nuo pat pradžių perėmė iniciatyvą ir prie varžovų vartų kūrė itin rimtą pavojų.

Martynas Puškorius vienas pats dar per pirmąją rungtynių pusę galėjo subombarduoti varžovus taip stipriai, kad dar iki pertraukos niekam neliktų klausimų dėl rungtynių laimėtojo.

Tačiau pirmąjį žodį tarė Robertas Lipnevič. Kaip ir kelias dienas, kai vyko rungtynės su ŽV. Dabar jau drąsiai galime teigti, kad to rakto užtenka atrakinti vartus, nes po to įvarčiai pasipila kaip uoga.

Įpusėjus antrajam rungtynių kėliniui, švieslentėje degė skaičiai 5:0. O tada už savo kovingumą pagarbos verti ir PILK-ai.

Jie ieškojo savo šansų ir rado. Iš pradžių kartą, vėliau antrą, dar vėliau – iš baudinio ir trečią.

Pagal scenarijų, veiksmas į vienus vartus; pagal galutinį rezultatą – įdomi, intriguojanti drama.

Žaibo kirtis – ŽV 2:1

ŽV yra vienintelė komanda šį sezoną dar neiškovojusi taškų. Tiesa, labai nedaug trūko, kad po ketvirtadienio situacija būtų pasikeitusi.

Dar viena tiesa, kad rungtynių pradžia nuteikė sutriuškinimui. Pirmas Pavelo Pelakausko smūgis – 1:0, antras smūgis – 2:0.

ŽV tokia dvikovos pradžia neišmušė iš vėžių ir dar per pirmąjį kėlinį jie sukūrė tris tikrai geras progas, iš kurių pasinaudoti sugebėjo tik trečiąja. Pirmais dviem atvejais visus bonusus turėtų prisiimti “Žaibo kirčio” vartininkas.

Po pertraukos žaidimas tapo dar įdomesnis. Visiškai nesijautė, jog aikštėje žaidžia viena stipriausių ir viena silpniausių (pagal turnyro lentelę) komandų. Nieko panašaus.

Galėjo įmušti ir vieni, ir kiti. ŽV vartus saugojęs Maksimas Bechteerevas turbūt darbo turėjo daugiau, tačiau pats ŽV žaidimas neabejotinai buvo geriausias šiame sezone.

Beje, dvi geltonas korteles užsidirbo Marius Gelumbauskas. Pirmuoju atveju – už smūgį be švilpuko; antruoju atveju – už pavojingą žaidimą.

Ši situacija sukėlė šiokį tokį nepasitenkinimą “Žaibo kirčio” stovykloje, Motyvas – žaidėjas žaidė į kamuolį. Paaiškinimas: tokioje pavojingoje situacijoje, kai galima traumuoti varžovą, už smūgį rodoma raudona kortelė, už patį pavojingą žaidimą – geltona.