2017-07-28

Ketvirtadienio vakarą „Panerio“ stadione krito 18 įvarčių. Beveik pusę jų (8) buvo atseikėti į „Seto“ vartus. To pačio, kuris prieš savaitę demonstravo pavyzdinę gynybą prieš vienus Vasaros futbolo lygos (VFL) lyderių. Panašu, kad „Seto“ gynėjai ketvirtadienį vis dar šventė kovingas lygiąsias, nes būtent jų neatvykimas į rungtynes pasmerkė bendraklubius dar vienam sutriuškinimui.

Kitose rungtynėse laimėjo didesnį pasirinkimą ant atsarginių žaidėjų suolelio turėjusios ir mažesniu amžiaus vidurkiu galinčios pasigirti komandos.

FK „Svajonė“ – FK „Dineris“ 1:4

„Svajonės“ klubas VFL ture rodė charakterį, tačiau to neužteko.  Pirmajame kėlinyje vyko lygių varžovų kova, tačiau po ilgosios pertraukos „Svajonės“ vyrus palaužė nuovargis. „Dineris“ iš esmės valdė situaciją aikštėje, kontroliavo kamuolį, atakas rezgė trumpais ir tiksliais perdavimais. Kūrybiniais sugebėjimais, sprendimais ir kamuolio valdymo technika eilinį kartą pasižymėjo bene garsiausias VFL žaidėjas Giedrius Barevičius. Tas pats, kuris lygiai prieš 12 metų, liepos 26, pasiuntė kamuolį į pačio „Liverpool“ vartų tinklą.

„Svajonė“ bandė išspausti maksimumą greitose atakose. Viena iš jų baigėsi įvarčiu, tačiau tikrąjį vakaro šou kūrė varžovai. „Dineris“ puikiai pasinaudojo keitimų gausa, kas leido visą mačą išlaikyti aukštą tempą ir agresyvumą. Kaip paaiškėjo vėliau, paskutiniu dvikovos epizodu tapo gana kraupus žaidybinis epizodas, po kurio ant žolės parkrito vienas iš „Svajonės“ senbuvių. Laimei, rimtesnių galvos traumos pasekmių futbolininkas išvengė.

„Galvojau, kad bus sunkiau, bet kai pamačiau, kad į rungtynes atėjo mūsų komandos kapitonas ir jo brolis, supratau, kad mes tikrai valdysime žaidimą ir įmušime“, pergale džiaugėsi Gintautas Vaškelis.

„Paprasčiausiai nesusirinkome. Esame amžiuje ir žaisti be keitimų yra sunku. Rezultatas yra dėsningas“, lakoniškas buvo Martynas Kulvinskas.

Nors „Dineris“ į savo sąskaitą įsirašė dar 3 taškus, tačiau norint pakovoti dėl medalių, paskutinį vasaros mėnesį šiam klubui reikalingos pergalės ir pagrindinių varžovų nesėkmės.

FC ŽV – FK „Setas“ 8:0

Iš euforijos – atgal į realybę. Taip galima apibūdinti „Seto“ žaidėjų nuotaikas po pralaimėjimo ŽV klubui. O viltys buvo tikrai didelės, mat prieš savaitę „Setas“ pasiekė sensacingas nulines lygiąsias su vienais čempionato lyderių „Žaibo kirčio“ futbolininkas. Tačiau dvikovoje su antrosios lentelės pusės komanda „Setui“ nepavyko pakartoti nieko panašaus.

„Pradėjome neblogai, su geru tempu. Varžovai pasirodė kažkokie stovintys ir apsimiegoję, todėl pavyko juos greitai nubausti. Jie taip ir pražaidė nuleidę galvas visas rungtynes. Taip ir suridenome tuos 8 įvarčius“, kalbėjo ŽV atstovas.

Tuo metu „Seto“ stovykloje nuotaikos išties buvo niūrios. Pasak vieno iš komandos atstovų, po pavyzdinės gynybos rungtynėse su „Žaibo kirčiu“, pagrindiniai „Seto“ gynybos ramsčiai negalėjo atvykti į ketvirtadienio vakaro rungtynes, o tai iš karto atsiliepė rezultatui:

„Mūsų problema ta, kad žaisdami su panašaus lygio komandomis pasileidžiame į priekį ir po to gauname atgal. Kaip rodo patirtis, mums netgi parankiau žaisti su čempionato lyderiais. Tada būna ir nuotaika, ir užsivedimas.“

FC PILK – FC „Rivona“ 0:2

Tai buvo absoliučiai lygių varžovų dvikova, ką rodo ir lentelės kaimynų statusas bei po pirmojo kėlinio švieslentėje degę nuliai. Vis tik jaunystė nugalėjo patirtį. Kvapo pritrūkę PILK‘ai antrajame kėlinyje praleido 2 greitus įvarčius. „Rivonai“ ši pergalė leido pabėgti nuo PILK jau 4 taškų atstumu ir maksimaliai priartėti prie aludarių „Calsberg“. Tuo metu  PILK‘ai priversti tenkintis priešpaskutine vieta.

„Mes juos paėmėme fiziškai, esame jaunesni. Po dviejų greitų įvarčių antrajame kėlinyje žaidėme savo žaidimą, nors ir neišvengėme klaidų. Šį kartą jos mums brangiai nekainavo. Praėjusiose rungtynėse prieš ŽV pirmavome 2:0, tačiau varžovams leidome išlyginti rezultatą.“

Tiesa, reikia pripažinti, kad PILK‘ams tikrai nesisekė – bent keli smūgiai atsitrenkė į virpstus ir skersinį, sykį kamuolį nuo vartų linijos ištraukė „Rivonos“ gynėjas. PILK atliko daugiau tikslių perdavimų, daugiau kontroliavo kamuolį, mušė į vartų konstrukciją, vartininką, tačiau kamuolys varžovų tinkle taip ir nesuspurdėjo.

„Aišku, aikštės kokybė irgi nėra pati geriausia. Negali atsispirti ir atlikti sau įprasto spurto, aš taip savo greitį ir praradau. Žaidžiame gal kiek brandesnį futbolą nei varžovai, kurie yra greitesni ir jaunesni, bet iš esmės esame vienodo lygio komandos“, – kalbėjo PILK‘as Irmantas Kaprašovas.

FK „Siena“ – FK „Calsberg“ 3:0

„Siena“ pastaruoju metu yra pajutusi sėkmės skonį ir taip lengvai šios sėkmės bangos, panašu, nepaleis. Per pastarąsias 5 rungtynes šis klubas pralaimėjo vos kartą ir per šį periodą savo taškų aruodą papildė dešimčia taškų. Dabar „Siena“ gali graužtis nagus dėl prarastų taškų čempionato pradžioje prieš antrojo septintuko komandas – „Svajonę“ ir „Rivoną“. Pridėjus 6 taškus „sieniečiai“ drąsiai pretenduotų į auksinius apdovanojimus, tačiau toks jau tas mėgėjiškas futbolas. Prognozės čia yra nedėkingas dalykas.

Šiaip ar taip, „Sienos“ demonstruojamą futbolą ir gerėjančius rezultatus galima vadinti vienu iš maloniausių reiškinių lygoje, tuo metu „Calsberg“ situacija yra priešinga. Šiame sezone aludariai sau nebekelia tikslų sezoną baigti pirmoje lentelės pusėje ir vieninteliu tikslu įvardija susirinkimą į rungtynes. Ir toks noras turi pagrindo – „Calsberg“ antradienį jau buvo nubausti už neatvykimą į rungtynes. Nerimas tvyrojo ir prieš ketvirtadienio dvikovą, tačiau artėjant dvikovos pradžiai, žaliųjų „Panerio“ stadione padaugėjo.

Rungtynes „Calsberg“ pradėjo aktyviai, tarsi norėdami nuplauti visus tuos blogus prisiminimus, nesusirinkimus į rungtynes ir pralaimėjimus. Tačiau jų entuziazmą gana greitai nugesino „Sienos“ įvarčiai ir po pirmojo kėlinio klausimų dėl nugalėtojo praktiškai nebeliko.