2018-06-06

Galbūt, tai skamba kiek ironiškai, bet antradienio rytas didžiuliais žingsniais mus tempė prie to, kas praėjusiais metais buvo įprastas dalykas. Apsiniaukęs dangus nenumaldomai artino lietų. Neįtikėtina, bet “Panerio” stadioną jis aplenkė – stadioną, kuriame antradienį dvyliktus metus iš eilės startavo Vasaros futbolo lyga.

Kalbant apie pirmąją dieną, tai norėtųsi darkart pasidžiaugti naujuoju kamuoliu, kurių kol kas nepraganėm nei vieno (tpfu, tpfu, tpfu), norėtųsi pasidžiaugti, kad viskas vyko itin korektiškai (tpfu, tpfu, tpfu) ir, aišku, ne vieną šypseną sukėlęs po metų pertraukos sugrįžęs kioskelis.

PILK – Vilkai 0:1

Jei daiktus vadintumėm savo vardais, tai prieš šią dvikovą “Vilkus” buvo galima įvardinti ryškiais poros favoritais, o jai prasidėjus – nebelabai. “Vilkai” į rungtynes atvyko be keitimų ir PILK tuo privalėjo pasinaudoti.

“Pakeitėme 40 procentų komandos, o iš naujokų pirmajame ture sulaukėme vos dviejų. Norėtųsi, kad tokie dalykai nesikartotų”, - po rungtynių kalbėjo “Vilkų” “briedis” Tomas Butkus. Jis, beje, pripažino, kad PILK šiose rungtynėse nusipelnė bent taško.

Tas taškas būtų iškovotas, jei ne Mindaugas Broga, kuris pirmojo kėlinio pabaigoje tiesiog puikiu smūgiu priešininkų vartininkui nepaliko jokių galimybių. Realiai tai buvo vienintelė “Vilkų” sukurta proga – visa kita kūrė PILK. Beje,

“Žaidimu esame visai patenkinti. Aišku, prie to prisidėjo faktas, kad varžovai neturėjo keitimų ir, natūralu, kad rungtynių pabaigoje pavargo. Po pirmos dvikovos apie savo lygį nelabai norisi kalbėti, nes, neaišku, kokio pajėgumo yra “Vilkai”. Jei prie stipresnių, tada neblogai”, - dėstė Vygantas Šepetis iš PILK.

Iniciatyva viena, bet įvarčius mušti reikia. To PILK nepadarė ir pirmose sezono rungtynėse priversti pripažinti “Vilkų” jėgą.

Rivona – RELAX 1:1

Taip jau būna, kai neįvertini varžovų, jie tau įmuša įvartį ir turi dėti daug pastangų, kad rezultatas išsilygintų. Trumpai kalbant, iš esmės, tas pirmasis sakinys beveik idealiai apibūdina vaizdą nuo pirmų minučių iki dvikovos pabaigos.

RELAX šias rungtynes pradėjo apsnūdę, o “Rivona” kaip tik išsiilgusi futbolo. Per metus gerokai atjaunėjusi komanda buvo energingesnė už varžovus, tačiau tik tiek. Bendrai imant, vaizdas nebuvo geras ir tikrai norėjosi greitesnio įvarčio, o jis buvo įmuštas antrojo kėlinio pradžioje.

“Tik po praleisto įvarčio supratome, kad viena koja jų neaplošime. Tada pradėjome žaisti”, - po dvikovos sakė RELAX idėjinis vadas Ramūnas Ražanauskas.

Ir iš tikro, “Rivonos” atstovai atsitraukė į gynybą, o RELAX pradėjo galingą priešininkų vartų apgultį. Likus šešioms minutėms tai davė rezultatą. Natūralu, kad praėjusio sezono prizininkams to buvo maža ir per likusias šešias minutes jie atliko dar mažiausiai šešis smūgius, bet dažniausiai jie buvo netikslūs.

Susidarė įspūdis, kad jei būtų likę dar nors šiek tiek laiko, RELAX varžovus būtų palaužę. Tačiau kas būtų, jeigu būtų.. mes juk ne apie tai.

Svajonė-Infra-Tonitra – Setas 4:0

Šias rungtynes būtų galima suskirstyti į dvi dalis: iki raudonos kortelės ir po jos. Pirmoje dalyje buvo įmuštas vienas įvartis, antroje – dar trys su begale neišnaudotų šansų.

Tiesa, ir iki tos 54 minutės “Svajonė” galėjo “Setą” nubausti daugiau nei vieną kartą, bet kamuolys lyg užkeiktas į vartus nelėkė. O “Setas”, kaip ir pernai, į švieslentę nežiūrėjo, o tiesiog mėgavosi tuo, kad gali žaisti futbolą.

Ta 54 – oji minutė buvo įdomi. “Seto” gynėjas Jonas Barsulis rankomis ištraukėį vartus skriejantį kamuolį. Už tai jis užsidirbo raudoną kortelę, o į “Seto” vartus buvo skirtas baudinys, kuris netrukus buvo realizuotas.

“Jei kas būtų davęs galimybę pasirinkti, tai vis tik rinktumėmės įvartį, o ne baudinį ir raudoną kortelę”, - po dvikovos sakė Saulius Skrolis iš “Svajonės”.

Rungtynių pabaiga – į vienus vartus. Pagal žaidimą, “Setas” galutiniu rezultatu turėtų visai džiaugtis.

Keksai – Žaibo kirtis 0:4

Nors šis rezultatas identiškas prieš tai aprašytoms rungtynėms, bet vaizdas nebuvo nei kiek panašus į jas. Vienas dalykas – “Keksai” patys bent pora kartų turėjo šansą įmušti įvartį.

Kita vertus, reikia pripažinti, kad ŽK pergalę iškovojo įdėdamas gal 60 – 70 procentų savo pajėgumo. Gintautas Šteinas pasižymėjo dukart ir po pirmosios dienos tapo rezultatyviausiu lygos žaidėju, dar masė progų, kurių ŽK įvarčiais paversti nesugebėjo.

“Keksus” vertinti po pirmos dvikovos vertinti dar sunku, bet prognozė tokia, kad jie lygoje neliks paskutiniai.

“Aš galvoju, kad bus tikrai ne viena komanda, iš kurios “Keksai” atims taškus”, - reziumavo G.Šteinas.