Vieta tikriesiems futbolo mėgėjams

VFL8: 15 įvarčių ir rekordinis kiekis alaus

2018-06-29

Ši vasara yra absoliuti priešingybė praėjusiai ir kiekvieną antradienį arba ketvirtadienį atvykus į stadioną, tai yra prisimenama su didžiausiu džiaugsmu. Pastarasis ketvirtadienis – ne išimtis.

18 val. kaitri saulė, kepinantis 26 laipsnių karštis ir, kad įdomu, gana gausiomis pajėgomis atvykusios komandos.

Šioje vietoje reiktų išskirti RELAX ekipą, kurios VISI 20 žaidėjų buvo stadione. Kai kurie, supratę, kad eilė iki aikštės per didelė iškart žengė prie alaus kiosko bei komandos triumfą stebėjo nuo atsarginių suolo.

Beje, apie alų. Atrodo, kad karštis galutinai visus pradėjo troškinti, nes, kalbama, jog paskutinis šių metų birželio ketvirtadienis garantavo rekordinius pardavimus.

RELAX – Žaibo kirtis 3:2

Vienos gražiausių šio sezono rungtynių, kurios galėjo baigtis tiek į vieną, tiek į kitą pusę. Kol RELAX miegojo, “Žaibo kirtis”, sužaidus vos 100 sekundžių, sugebėjo išsiveržti į priekį.

Pagal post factum poziciją, atrodo, kad ši ekipa turėjo ir toliau smaugti varžovus, įgyti dar didesnę persvarą ir tokiu būdu garantuoti sau pergalę. ŽK to nedarė. Jie valdė situaciją, RELAX buvo tarsi po nokdauno, bet, laikui bėgant, situacija išsilygino ir aikštėje stipresnės komandos jau nebebuvo.

RELAX išlygino rezultatą, vėliau komandos apsikeitė įvarčiais ir prasidėjo didžioji intriga. Kas ką?

Karštis darė savo ir, aišku, kad jėgų (nepaisant didelės rotacijos) nebebuvo tiek daug. Abi komandos (iš šono žiūrint) suprato, kad penktasis rungtynių įvartis bus lemiamas, tačiau tai nesutrukdė abiem daug atakuoti ir ieškoti to savojo šanso.

Tą šansą surado Edvinas Mučinis. Ir surado pačiu netinkamiausiu varžovams metu. Iki rungtynių pabaigos buvo likusios vos dvi minutės, tad, natūralu, kad ŽK atsakyti nebespėjo. Tiesą sakant, nelabai turėjo spėti iš ko.

Svajonė-Infra-Tonitra – Keksai 3:1

 “Svajonė” šias rungtynes galvojo laimėsianti viena koja, bet, kaip praktika rodo, toks mąstymas yra itin klaidingas. Toks mąstymas lėmė pirmą praleistą įvartį ir padidėjusį nervuotumą, kai reikėjo lyginti rezultatą.

“Tai kiek dar turėsim sukurti progų, kad pagaliau įmuštumėm”, - girdėjosi “Svajonės” žaidėjų pastabos vienas kitam.

Iš tikro, komanda žaidė geriau už varžovus, bet tikrai nebuvo taip, kad ji laužytų vartų konstrukciją ar vartininkas gelbėtų iš nepavydėtinų situacijų.

Vis tik, “Keksų” jėgos seko. Akivaizdu, kad aštuoniasdešimties minučių maratonui jie nepasiruošę, o “Svajonei” to ir tereikėjo. Per vieną minutę antrojo kėlinio pirmoje pusėje jie dukart pasiuntė kamuolį į vartus ir, iš esmės, padėjo visus pamatus pergalei.

“Keksai” net ir atsilikdami nebeturėjo jėgų ką pasiūlyti varžovams, o”Svajonė” rungtynes užtvirtino trečiu įvarčiu. Sunki, bet tuo pačiu dėsninga “Svajonės” pergalė.

Rivona – WWG 0:0

Iš šių rungtynių galime išskirti kelis momentus: WWG neturėjo savo idėjinio lyderio Rusijoje laiką leidžiančio Martyno Areškos, WWG į rungtynes susirinko prasčiau nei įprastai, “Rivona” sužaidė, turbūt, geriausias savo rungtynes.

“Pagaliau kažkas gavosi. Taip visada turime žaisti”, - po dvikovos tarpusavyje kalbėjosi šios komandos nariai.

Ir reikia pažymėti, kad WWG nelaimėjo visiškai pelnytai. Net sunku pasakyti, kuri komanda buvo arčiau pergalės. Tai reiškia, kad “Rivona” jos nusipelnė lygiai tiek pat, kiek ir WWG.

Pirmajame kėlinyje WWG turėjo nedidelę žaidybinę persvarą bei buvo užvaldę aikštės vidurį, tačiau po tos pirmosios bangos, atsilaikę “Rivonos” futbolininkai pradėjo žaisti.. norėtųsi sakyti savo žaidimą, bet kad jie niekada taip gerai nežaidė.

Nulinės lygiosios Vasaros lygoje toks pat retas rezultatas, kaip ir Pasaulio čempionate, bet šiose rungtynėse užfiksuotas būtent toks.

Gulbinai – Setas 6:0

“Gulbinams” tai buvo labai lengvas pasivaikščiojimas. Jie per pirmąjį kėlinį sumušė net penkis įvarčius ir po to tiek atsipalaidavo, kad labai stipriai skirtumas nebeužaugo.

Tarp įdomesnių dalykų būtų galima išskirti tai, kad iki pertraukos, nepaisant penkių praleistų įvarčių, turbūt, kad geriausias “Seto” žaidėjas buvo jų vartininkas.

“Ruošiam vartininką rinktinei. Jei geriau žaistumėm, jis neturėtų tiek darbo. O mums svarbu, kad jis dirbtų”, - rungtynių metu juokavo “Seto” atstovai.

Antrajame kėlinyje, išskirčiau du kartus, kai po “Seto” smūgių, kamuolys sudrebino vartų konstrukciją. Tai rodo, kad komanda stengėsi ir šiek tiek gaila, kad garbės įvarčio ji taip ir neįmušė.