2018-07-07

Vasaros futbolo lyga ir gražūs orai sugrįžo į Panerio stadioną! Futbolo vakaras prasidėjo nuo FK „Dinerio“ – FK PILK kovos, o kitoje aikštelės pusėje rikiavosi SKK „Onikso“ – SK „Skaidiškių“ vyrai. Po šių dvikovų į aikštę žengė dar dvi poros, tai: FC ŽV - FK „Carlsberg nealkoholinis“ bei FK „Siena“ – FK „Vilkai“. Esminis dienos momentas - užtikrinta „Dinerio“ pergalė bei galingas šuolis į pirmąją vietą turnyro lentelėje. Kai sezono starte komanda startavo dviem pralaimėjimais, toks scenarijus buvo sunkiai įsivaizduojamas. Beje, likus vos dviem turams iki pirmojo etapo pabaigos, 1 - 6 vietas užimančias komandas grupėje skiria vos 3 taškai.

Dineris – PILK 7:2

Komandų susitikimas prasidėjo abiejų komandų susižaidimo ieškojimo ir bandymais prigauti varžovus kontratakose. Tačiau nei vieniems, nei kitiems prasiskverbti pro gynybų linijas nesisekė. Vis dėlto, „Dineris“ žaidimą kūrė gražesnį ir tikslesnį, taip prasidėjo ir pirmieji smūgiai į vartų plotą. PILK ekipos atstovai bandė pasižymėti verždamiesi kraštais ir atlikdami aštrius perdavimus į varžovų aikštelę, bet „Dinerio“ gynyba tvarkėsi šaltai.

Pirmiesiems pavyko pasižymėti „Dinerio“ vyrams, kuomet Jurijus Mendus, radęs erdvės varžovų centrinėse prieigose, stirpiai smūgiavo į vartų devyniukę taip nepalikdamas šansų vartininkui. Šis įvartis pažadino pasižymėjusią ekipą, o PILK sudavė stiprų smūgį, dėl kurio, šie pirmajame kėlinyje praleido dar 4 įvarčius ir leido varžovams įgyti milžinišką persvarą 5:0.

Tiesa, antrajame kėlinyje PILK padarė savas išvadas ir po tokio šalto dušo atsitiesė. Nors rungtynes pralaimėjo gan skaudžiu rezultatu, tačiau sugebėjo antrąjį kėlinį sužaisti lygiosiomis 2:2 ir taip neužbaigti dienos visai pasyviais veidais.

Skaidiškės – Oniksas 1:1

Šiose rungtynėse netrūko intrigos. Abi komandos tądien atrodė lygiavertės. Abi turėjo progų, abi demonstravo didelį norą, abi momentais žaidė tikrai meistriškai, o rezultatas tikrai atspindi vaizdą aikštelėje. Kamuolys net triskart stipriai rėžėsi į vartų konstrukciją. „Skaidiškės“ kliudė ją vieną kartą, o „Oniksas“ – du.

Visgi, po pirmojo kėlinio rezultatas išliko 0:0, o antroje kėlinio pradžioje kontratakavę „Skaidiškių“ futbolininkai palaužė varžovų vartininką ir taip išvedė komandą į priekį. Tačiau „Oniksas“ išlygino rezultatą antrajam kėliniui įpusėjus, kai keldami kampinį sudarė palankias sąlygas pasižymėti Krystianui Godlevskiui, kuris atšokęs nuo varžovų, šaltakrauiškai „uždarė“ aukštai skriejusį kamuolį.

Tiesa, įvarčių galėjo būti ir daugiau, tačiau abiejų komandų vartininkai, turbūt, žaidė vienas geresnių savo rungtynių ir tokiais veiksmais žaidimą padarė tik įdomesnį.

Vilkai – Siena 0:2

Šį susitikimą, greičiausiai, galėtume lyginti su Anglijos – Kolumbijos pasirodymu pasaulio futbolo čempionate. Čia virė žodinės kovos, buvo pilna priekaištų išsakymų teisėjui, o iš šio pusės – 3 geltonos kortelės. Tačiau žaidimo taip pat netrūko.

Pirmoji pusė buvo apylygė. Abi komandos turėjo progų, tačiau realizuoti susikurtus šansus trukdė sėkmingai žaidusi gynyba bei vartininkai. Visgi, pralaužti ledus pavyko tik antrojo kėlinio pradžioje, kuomet nuo varžovų pabėgęs Valerijus Krasockij atsidūrė vienas prieš vartininką ir smūgiavęs pažemę tiesiai į jį pelnė pirmąjį įvartį savo komandai. „Vilkai“ dar bandė grįžti į žaidimą ir buvo susikūrę net porą šimtaprocentinių progų, tačiau kamuolys skriejo greta vartų. Kėliniui įpusėjus „Siena“ įtvirtino savo pranašumą, sužaidusi varžovų baudos aikštelėje ir pelnė antrajį ir paskutinįjį įvartį dienos rungtynėse.

Carlsberg – ŽV 0:0

Kova – be įvarčių. Abi komandos demonstravo lygiavertį futbolą, todėl rezultatas ir atitinka tai, kas vyko aikštelėje. Nors „Carlsberg“ labai troško pasiglemžti ne vieną, o tris taškus, tačiau po rungtynių beliko tik atlikti tam tikras išvadas tarp savų ir kitoms rungtynėms pasiruošti dar atkakliau.

Susitikime žibėjo ir vartininkai, neleidę pasižymėti varžovų puolimo grandims. Tačiau per daug progų abi komandos nesusikūrė. Didelė žaidimo dalis vyko aikštės viduryje, kurioje komandos kovėsi dėl kamuolio.