2018-07-13

Prabėgo dar viena diena Vasaros Futbolo Lygoje (VFL), kurioje santykius aiškinosi dar aštuonios komandos bei tvirtino savo padėtį turnyrinėje lentelėje. Pirmieji susitiko: Svajonė – WWG,  o kitoje pusėje Keksai – RELAX. Dar vėliau po šių dvikovų savųjų laukė likusieji: Gulbinai – Žaibo Kirtis bei Setas – Rivona.

Tądien, keturios komandos lengvesniu ar sunkesniu būdu, bet pasipildė savo taškų kraitį trimis taškais, na, o likusioms teks susirūpinti dėl savo padėties grupėje. Visgi, kiek atsipūsti gali Svajonė ir RELAX, iškovodami svarbias pergales ir papildę savo taškų kraitį iki 14 taškų. Taip pat svarbius taškus iškovojo Žaibo Kirtis, kurių pergalė priartina juos dėl patekimo į ketvertuką. Nors Gulbinams pasiekti pergalės nepavyko, tačiau šie WWG dar lenkia tašku, o tai leidžia stažuotis ketvirtoje grupės pozicijoje. Tiesa, pastarieji atsipalaiduoti negali, nes greta jų rikiuojasi taip pat taškų ketvirtadienį neiškovoję WWG.

Svajonė – WWG 3:0

Šios rungtynės buvo itin atkaklios ir kibios iki tol, kol „Svajonė“ antru įvarčiu galutinai palaužė varžovų didesnes ambicijas kabintis į pergalę. Žaidimą abi komandos pradėjo ramiai, žaisdami tiksliai „per pasą“ bei ieškodami erdvių varžovų baudų aikštelėse. Tačiau gerą pusvalandį toks žaidimas nedavė vaisių.

Aukštus kamuolius susirinkdavo patikimai žaidę vartininkai, o žemus ir aštresnius perdavimus blokuodavo kibiai žaidę gynėjai. Visgi, „Svajonė“ atrado priešnuodžių nuo disciplinuotos WWG gynybos ir smeigė pirmąjį rungtynių įvartį 28-ąją minutę. Aivaras Grabliauskas kraštu besivedęs kamuolį meistriškai apvedė varžovų gynėją ir kirtęs į baudos aikštelę bei likęs vienas prieš vartininką šovė kulką tiesiai į vartus, nepalikdamas jokių šansų vartų sargui sureaguoti į smūgį.

Šis įvartis buvo vienintelis pirmajame kėlinyje, o antrajame ta pati, pasižymėjusi ekipa, sugebėjo pelnyti dar du įvarčius 43 ir 53 minutėmis bei iškovoti pelnytus tris taškus.

Keksai – RELAX 1:3

Į aikštelę žengė vieni grupės lyderių – RELAX prieš dar pergalės neiškovojusius „Keksus“. Žiūrint į komandų bendrus rezultatus lygoje buvo galima iškart numatyti, jog žaidimas bus į vienus vartus. Tačiau „Keksai“ nė neketino taip lengvai padovanoti trijų taškų ir palikti aikštės nedavus varžovams rimtos kovos. O kovos būta atkaklios, nes po pirmo kėlinio rezultatas buvo vos 1:0 RELAX naudai.

Vienintelis pirmojo kėlinio įvartis, kurį sugebėjo pelnyti grupėje lyderiaujanti komanda, krito paskutinę kėlinio minutę. Šis rezultatas buvo toks malonus „Keksams“, kad šie nusiteikė dar rimčiau pakovoti ir net persverti rezultatą savo pusėn. Deja (arba ne deja) jiems to padaryti nepavyko. Tačiau išlyginti rezultatą – TAIP!

53-iąją minutę „Keksai“ surengė pavyzdinę ataką, kurią mielai ekrano eteriuose kartotų vaizdo transliacijų režisieriai. Po aukšto perdavimo iš krašto, nuo varžovų atšokęs puolėjas susidarė sau erdvės ir smeigė stiprų kamuolį į vartų kampą, neplaikdamas jokių galimybių RELAX vartininkui.

Tačiau šis „Keksų“ triumfas ir motyvacija dar ištraukti rungtynes kiek išblėso po to, kai varžovai pelnė atsakomąjį įvartį vos po poros minučių. Šis įvartis kiek apramino aistras ir leido kiek atsigauti po išlyginamojo įvarčio. Pamažu RELAX vis dažniau atsirasdavo varžovų prieigose, kuriose puolėjai stengėsi smūgiuoti arba individualiais reidais veržtis gilyn. Prasiveržimų buvo daug, o „Keksai“ vis daugiau prasižengdavo pavojingose vietose ir taip sudarydavo palankias sąlygas pasižymėti savo varžovams.

Visgi, vienas prasižengimas buvo lemiamas taškas rungtynėse. Gynėjas griovė RELAX puolėją baudos aikštelėje, taip uždirbo 9 metrų baudinį, kurį RELAX realizavo 75-ąją minutę.

Gulbinai – Žaibo Kirtis 0:2

Apylygių komandų dvikovoje buvo išsiaiškinta, kuri turėjo daugiau noro ir atrodė geriau dienos rungtynėse. O gražesnį futbolą žaidė „Žaibo kirčio“ atstovai, kurie ir sugebėjo palaužti varžovus, demonstruodami kur kas išradingesni ir malonesnį akiai žaidimą.

Pirmasis pusvalandis, kaip ir daugeliui lygoje žaidžiančių komandų, buvo sunkus. Abi komandos buvo susižaidimo ir aštrių progų ieškojimuose, tačiau drąsos ir kažkurios komandos klaidų vis trūko. Bet vieną fantastišką progą susikurti pavyko „Žaibo Kirčiui“, kurie meistriškai apžaidę „Gulbinų“ gynėjus smeigė pirmąjį susitikimo įvartį 30-ąją minutę.

Gedimino Viliaus nusivarymas į kraštą, dviejų gynėjų pritraukimas prie savęs bei perdavimas kulniukų į varžovų baudos aikštelę sudarė šimtaprocentrinę progą pabaigti ataką smūgiu į vartus iš toli spurtavusiam Pavelui Pelakauskui. Šis tą ir padarė, o tai buvo viena gražiausių atakų rungtynėse.

Praleistas įvartis „Gulbinų“ nepalaužė, o kaip tik padrąsino imtis veiksmų ir patiems kažką kurti, tačiau „Žaibo Kirtis“ neleido taip lengvai net pasiekti savo rizikos zonos, nes tądien pastarieji buvo tiesiog geresni. „Gulbinai“ dar stengėsi kapstytis iš padėties ir susikūrė progą, kurioje pabėgę nuo varžovų sugebėjo pelnyti įvartį, tačiau ten rungtynių teisėjas užfiksavo nuošalę.

Šis sprendimas dar labiau numušė motyvaciją gulbinams, o pirmaujanti komanda antrojo kėlinio pradžioje, 42-ąją minutę, surezgė dar vieną ataką, kuri baigėsi įvarčiu. Antrasis „Žaibo Kirčio“ įvartis dar labiau leido atsipalaiduoti ir pajausti žaidimo malonumą. Taip atakos kūrėsi viena po kitos, o kamuoliai skriejo šalia virpstų, nors triskart kamuolys rėžėsi ir į pačią vartų konstrukciją. Visgi, du įvarčiai pelnyti ir „Žaibo Kirtis“ šventė pelnytą pergalė VFL.

Setas – Rivona 1:4

Tai dar viena lygiaverčių komandų dvikova, žiūrint į taškų santykį, kurioje vieni, vis dėlto, įrodė savo pranašumą. Šiose rungtynėse įžanga ir vėl buvo panašaus ilgumo, kaip ir kituose susitikimuose. Tik po gero pusvalandžio, o tiksliau, 27-ąją minutę, „Rivona“ susikuria šimtaprocentę progą, kuomet aukštą perdavimą atlikęs komandos draugas, sudarė palankias sąlygas pasižymėti Arnoldui Švaikovskiui. Šis atšoko nuo gynėjų ir privertė vartininką palikti vartus, o pats galva uždarė pakeltą kamuolį ir taip pelnė pirmąjį susitikimo įvartį.

Po šio epizodo, „Rivona“ nestabdė ir sukūrė dar vieną pavojingą momentą, kurio metu kamuolys rėžėsi į skersinį, atsimušė į „Seto“ gynėją, nuskriejo vartininkui į rankas, kuris visą sukeltą gaisrą ir neutralizavo.

Pirmaudama rungtynėse „Rivona“ nei kiek neatsipalaidavo, o ir toliau kūrė atakas ir gasdino varžovus rimtais išpuoliais. Viename epizode sužibėjo ir „Seto“ vartininkas, kuris tos pačios atakos metu, o tiksliau, 5 sekundžių tarpe, atliko „triple save“!

„Rivona“ niekaip nesugebėjo pramušti vartininko, taikydami ir į vartų kampą, ir tiesiai į vartininką, o, galiausiai, nesugebėjo ir tiksliai nukreipti kamuolio, kuomet šis atšoko tiesiai ant kojos... Visgi, šauniai pasirodžiusį vartininką, pavyko pramušti 68-ąją minutę, kuomet Tomašas Rudzianecas paleido stiprų smūgį iš standartinės padėties, kuris sugebėjo praskrieti greta sienelės ir įstrigo vartų tinklo kampe. Po poros minučių „Setas“ atsako „Rivonai“ smeigdami įvartį jų baudos aikštelėje ir švelnindami rezultatą. Tačiau antrajam kėliniui besibaiginėjant, pirmaujanti komanda sugeba pelnyti dar du įvarčius ir palaužia varžovus rezultatu 4:1.