2018-07-18

Šio teksto pavadinimą lėmė didžiausią sezono sensaciją pateikusių WWG futbolininkų nepatekimas tarp aštuonių stipriausių VFL komandų. Kaip tai nutiko? Kol kas paaiškinti sunku, bet faktas tas, kad po daugybės metų Martyno Areškos vadovaujama komanda bus priversta kovoti dėl mažosios taurės.

WWG – RELAX 1:4

Šiek tiek gaila, kad į šias rungtynes WWG išėjo jau žinodami, jog į pirmąjį ketvertuką nepateks. Natūralu, kad tai davė jiems neigiamą impulsą. Kita vertus, kas žino kaip būtų, jei šios rungtynės WWG būtų mirk-gyvenk tipo ir įtampa žaidėjus būtų slėgusi dar didesnė.

“Žaidžiam savo malonumui”, - prieš dvikovą savo žaidėjams tarė M.Areška. Žvilgtelėjus į aikštę, atrodė, kad savo idėjinio vado pasiūlymą žaidėjai išgirdo. Kita vertus, RELAX-ui šį sezoną įprasta rungtynes pradėti silpniau, tačiau vėliau įsibėgėti ir pasiekti rezultatą.

Daumantas Žukauskas, vos po dešimties dvikovos minučių, puikiu smūgiu išvedė WWG į priekį. RELAX-ui tai buvo netikėta.

“Jie mus nustebino. Buvome įsitikinę, kad nuo rungtynių pradžios statys autobusą, tačiau jie pasiūlė gerą tempą, o tam buvome nepasiruošę. Gerai, kad viskas stojo į savo vėžes”, - po dvikovos sakė Ramūnas Ražanauskas.

Taip, po truputį vieni turnyro favoritų gerino savo žaidimą, pradėjo kurti progas ir įpusėjus kėliniui išlygino rezultatą. Nuo tada prasidėjo tikra ramybė, kuri, jautėsi, kad atves komandą į pergalę.

Kiti trys įvarčiai krito po pertraukos. Itin nesėkminga WWG buvo antrojo kėlinio pradžia, kai per devynias minutes rezultatas nuo 1:1 pasikeitė į 1:3. Tai reiškė tik vieną dalyką – paskutinis pusvalandis buvo numerio atbūvimas.

Svajonė – Gulbinai 1:2

Vieni iš WWG kaltininkų buvo “Gulbinai”, kurių pralaimėjimas arba lygiosios dar galėjo WWG išvesti į ketvirtą vietą. M.Areška šių rungtynių metu netgi bandė motyvuoti “Svajonę”, bet jai akivaizdu motyvacijos pritrūko.

“Manau, tas faktas, kad “Gulbinams” pergalė buvo būtina, o mums – ne, suvaidino lemiamą vaidmenį”, - dvikovą reziumavo Martynas Kulvinskas.

Vis tik, pernelyg didelis noras laimėti “Gulbinams” galėjo pakišti koją. Nuolat šį sezoną pabrėždavę, kad komandoje yra įsivyravusi ramybė, “Gulbinai” rungtynių riejosi taip stipriai, kad nebesusikalbėjo gynyboje ir praleido labai lengvą įvartį.

“Reiks tarpusavy pasikalbėti, kad tokie dalykai nepasikartotų. Faktas, kad daugiau kalbėjome nei žaidėme”, - sakė Jonas Garšva.

Tačiau labai panašiai, kaip ir RELAX atveju, “Gulbinai” pradėjo žaisti ir pradėjo kurti progas. Jų sukūrė pakankamai daug, kad įmuštų du įvarčius – vieną pirmojo kėlinio pabaigoje, kitą – antrojo kėlinio viduryje.

Po jo įvyko atvira, įdomi dvikovos pabaiga, kurios metu pasižymėti galėjo abi komandos. Tiesa, “Gulbinai” buvo kiek arčiau trečiojo įvarčio nei “Svajonė” – išlyginamojo.

Žaibo kirtis – Setas 6:3

Šių rungtynių baigtis nuo pat pradžių turėjo būti aiškiausia, tačiau tai, kaip keitėsi rezultatas švieslentėje, tų garantijų nebuvo. Kita vertus, vaizdas aikštėje ir švieslentėje skyrėsi kaip diena ir naktis. Be to, kaip paaiškėjo vėliau, ŽK tokios taktikos ėmėsi bijodami, jog nepasikartotų pernykštis scenarijus, kai šios koandos išsiskyrė lygiosiomis.

“Kaip bebūtų mes kontroliavome rungtynes, net jei jiems leidome įmušti per daug”, - po susitikimo sakė pokerį įforminęs Gintautas Šteinas. Jis šiose rungtynėse lenktyniavo su Tomu Eitmanavičiumi iš “Seto”, kuriam pavyko pasiekti hat-tricką.

“Setui” tai pirmas hat-trickas VFL istorijoje. Tiesa, kitaip ir būti negalėtų, nes iki šių rungtynių ši komanda nei karto per rungtynes neįmušė daugiau kaip vieno įvarčio (nei pernai, nei šiemet).

Aišku, ir šįsyk to galėjo nebūti, nes visa “Seto” komanda atliko vos tris smūgius į priešininkų vartus. Realizacija stebuklinga.

ŽK galėjo sumušti dar daugiau, bet šiai ekipai svarbiausia buvo laimėti. Gavosi taip, kad vos iškopę iš grupės, ŽK futbolininkai joje liko ant antrojo laiptelio. Rytoj vakare paaiškės, kas jų laukia ketvirtfinalyje.

Rivona – Keksai 2:3

“Keksai” iškovojo pirmą pergalę VFL istorijoje. Savo ruožtu, “Rivona” darsyk įrodė, kad nugalėtojų mentalitetas šiai ekipai svetimas. Po pergalės praėjusią savaitę, “Rivonos” atstovai į šią dvikovą, kaip laimėtojai, ėjo dar jai neprasidėjus. Tiesa, buvo tokių, kurie net nėjo. Priežastis: lietus.

“Keksai” ramiai pradėjo rungtynes, o tai buvo labai svarbus momentas. Dar vienas svarbus momentas, kad jie įmušė greitą įvartį, o po jo stengėsi toliau žaisti.

Didelių pastangų dėka, po gražaus Tomašo Rudzianeco smūgio “Keksai” atstatė pusiausvyrą ir atrodė, kad netrukus ir persvers rezultatą savo naudai. Kodėl taip atrodė? Tiesiog ne kartą šiame sezone taip jau buvo.

Tačiau šis kartas kitoks – kai “Rivona” ėjo mušti pergalingo įvarčio, atsivėrusias skyles jų gynyboje pasakiškai išnaudojo “Keksai”. Per dvi minutes jie įmušė du įvarčius ir tokiu būdu garantavo sau pergalę.

“Rivona” skirtumą dar sušvelnino, tačiau tai nieko nekeitė.