2018-08-01

Kaip pasaulio čempionate Ispanijos – Portugalijos rungtynės buvo TOS, taip ir Vasaros futbolo lygoje, atrodo, kad jau sužaistos rungtynės, kurios sukėlė mega susidomėjimą ir po kurių norisi sakyti, kad abi komandos nusipelnė vietos pusfinalyje.

Deja, sporte taip nebūna, o šiuo atveju tai reiškia, kad vieni pretendentų į titulą “Dinerio” futbolininkai savo kelionę baigė ketvirtfinalyje.

Žaibo kirtis – Dineris 1:0 (bendras rezultatas 3:2)

Kai pirmose tarpusavio rungtynėse “Žaibo kirtis” apmaudžiai paleido pergalę iš savo rankų, o “Dineris” atsakomajai dvikovai pažadėjo surinkti pajėgiausią sudėtį, natūraliai dėliojosi mintis, kad būtent “Dineris” yra šių rungtynių favoritas. Bent jau kas antradienio vakarą leido Paneryje, taip mąstė beveik visi.

“Dinerio” nelaimei, taip nemąstė patys “Žaibo kirčio” atstovai, kurie taktiškai sužaidė praktiškai idealias rungtynes. O ta taktika buvo elementari – atiduota varžovams iniciatyva, gynyba susispaudus ir priekyje, pavyzdžiui, Pavelas Pelakauskas, kuris ir pelnė pergalingą įvartį.

Tai įvyko dar neįpusėjus pirmajam rungtynių kėliniui, o pats smūgis buvo atliktas  tobulai – nestiprus, tačiau taip tiksliai, kad sėkmingai sužaidęs vartininkas neturėjo šansų jo atremti.

Po to įvarčio “Dinerio” žaidybinė persvara dar labiau išaugo, tačiau nuo to ŽK kontratakos tapo tik dar pavojingesnės. Jei atvirai, per visą likusį laiką ne “Dineris”, o ŽK buvo arčiau dar vieno įvarčio. Net tada, kai “Dinerio” žaidėjų aikštėje buvo daugiau.

Ta raudona kortelė, kurią užsidirbo Robertas Vrublevskis labai priminė Modesto Vorobjovo raudoną kortelę UEFA Europos lygos atrankoje – prasižengi, pradedi mokyti teisėją teisėjauti, nepaisant to, kad turi geltoną kortelę ir rungtynes baigi anksčiau laiko.

“Mes nemokame žaisti, kai varžovų mažiau, todėl tas kiekybinis pranašumas mums jokios naudos neatnešė”, - po rungtynių sakė Paulius Anuškevičius iš “Dinerio”.

“Žaibo kirčiui” šis ketvirtfinalis kainavo labai brangiai. Be jau minėto R.Vrublevskio, trečią geltoną kortelę šiame sezone užsidirbo Pavelas Pelakauskas, o tai reiškia, kad pirmose pusfinalio rungtynėse jo nebus.

Skaidiškės – Svajonė 5:1 (bendras rezultatas 10:4)

Nepaisant to, kad galutinis šios dvikovos skirtumas didžiulis, vis tik galima konstatuoti, kad pagrindinius pamatus bendrai pergalei šioje serijoje sudėjo pirmųjų rungtynių paskutinės penkios minutės.

O ši dvikova prasidėjo “Svajonės” puikiais išpuoliais ir dviem progomis, kurias realizavus viskas būtų kitaip.

“Pamatėme, kad nėra jų trylikto numerio ir nusprendėme, kad rungtynės jau laimėtos. Gerai, kad neprisižaidėme, o tie du jų epizodai buvo tikrai labai geri”, - po dvikovos kalbėjo Marius Bukauskas.

Sena banali futbolo tiesa byloja, kad jei neįmuši tu – įmuš tau. Prašom – eilinis to įrodymas. Kažkokia kvailystė gynyboje ir 1:0. Jei atvirai, iš tų penkių praleistų penkių įvarčių, bent 3-4 buvo tokie, kurie nelabai telpa į jokius rėmus.

Pati “Svajonė” atkarpomis žaidė labai gerai ir kūrė tikroviškesnes progas nei “Skaidiškės”. Tačiau futbolas toks dalykas, kad reikia ne kurti, o realizuoti. “Svajonei” tą padaryti pavyko tik vieną kartą, kai rezultatas jau buvo 0:5.

Oniksas – Setas 4:0 (bendras rezultatas 5:0)

Žiūrint į galutinį rezultatą, atrodo, kad šios rungtynės “Oniksui” buvo lengvas pasivaikščiojimas. Tačiau taip nebuvo. Anaiptol. Net kelis kartus, stebint rungtynes, kilo klausimas, ar čia “Setas” toks geras, ar “Oniksas” – toks nelabai?

Pirmojo įvarčio “Oniksas” laukė daugiau nei pusvalandį, o lemiamą persvarą įgijo jau įpusėjus antrajam rungtynių kėliniui.

Beje, šioje dvikovoje būtų galima išskirti Arminą Lapinską, kuris įformino pokerį. Tiesa, “Oniksui” tai ne taip aktualu – kur kas aktualiau tai, kad komanda tęsia kovą dėl mažosios taurės.

Keksai – ŽV 3:6 (bendras rezultatas 3:8)

Kai daugelio akys buvo nukrypusios į “Žaibo kirčio” – “Dinerio” rungtynes, žvilgsniai retkarčiais pakeisdavo kryptį, nes kitoje aikštės pusėje vidutiniškai kas keturias minutes krisdavo įvarčiai.

“Keksai” per šį sezoną mus buvo įpratinę pirmą kėlinį sužaisti kaip gali gerai, o po pertraukos iniciatyvą atiduodavo varžovams. Šįkart viskas buvo atvirkščiai. Kaip patys komandos nariai pripažino, prieš šias rungtynes sugalvojo, jog pirmajame kėlinyje pasitaupys, o antrajame smogs, kaip reikalas.

Pasitaupė tiek, kad po po pirmo kėlinio rezultatas buvo 5:0. O įvarčių būta ir gražių. Pavyzdžiui, trečiasis, kai po kampinio iš oro vienu lietimu Dmitrijus Raksa padidino komandos persvarą. D.Raksa panašų įvartį įmušė ir po pertraukos, tačiau jo teisėjas neįskaitė.

Apskritai, net turėdami penkių įvarčių deficitą, “Keksai” ir toliau žaidė futbolą. Antrajame kėlinyje tą daryti jiems sekėsi visai neblogai. Per tą kėlinį jie pelnė tris įvarčius ir galutinis rezultatas atrodo daug garbingesnis nei tas, kurį matėme po pirmojo kėlinio.

“Save guodžiame, kad bent vieną kėlinį laimėjome”, - šypsojosi Marius Verikas iš “Keksų”.