Vieta tikriesiems futbolo mėgėjams

2018-08-03

Bene vieną karščiausių vasaros ketvirtadienių aštuonios VFL komandos žaidė atsakomasias rungtynes, kuriose dėliojo galutinius taškus – kas kovos dėl aukščiausių galimų pozicijų. O dvikovos buvo tikrai karštos ne tik dėl kaitinančios temperatūros, bet ir dėl pačios emocijos ir žaidimo, kurį demonstravo susirinkusios ekipos.

PILK 1:0 WWG (bendras rezultatas 1:4)

Šiose rungtynėse jokios intrigos kaip ir nebuvo. WWG jau žengė į aikštę kaip komanda favoritė ir žaidė futbolą savo malonumui. Tiesa, varžovai taip pat žinodami savo situaciją, taip pat nesiruošė kurti aštunto pasaulio stebuklo. Nors dalis žaidėjų gal kažkiek tuo ir tikėjo, tačiau WWG, pasak PILK komandos atstovų, ne ta komanda, kuri leistų taip lengvai atsirevanšuoti.

Visgi, pas PILK noro žaisti buvo kiek daugiau nei pas WWG. Tą rodo ir rezultatas, kurį į savo pusę pasverti sugebėjo 36-ąją rungtynių minutę.

Už WWG komandos vairo sėdintis Martynas Areška pagrindines pralaimėjimo priežastis įvardino kaip keitimų neturėjimą, atostogų metą. „Nežiūrint į tai, jog kaitino +30, turėjome du keitimus, žaidėme su varžovais kaip lygūs su lygiais ir taip, lyg pirmųjų rungtynių nė nebūtų buvę, tarsi viską pradėtume nuo 0:0. Žiūrint toliau, mums svarbu žaisti savo žaidimą ir nepirkti alaus už savo pinigus, ką būtent teko daryti po šios dienos rungtynių,“ – netenkinančio rezultato mintimis dalinosi M. Areška.

PILK komandos atstovas Darius Druškauskas tikina, jog nors ir po praėjusių rungtynių buvo labai slogi nuotaika, tačiau šiose teko viską pradėti iš naujo: „Apšilinėdami užsivėdėme ir nutarėmė, jog šiandien reiktų pakovoti, nežiūrint į tai koks rezultatas bebūtų, svarbiausia – kovoti,“ – pozityvia nuotaika dalinosi D. Druškauskas.

Siena 1:2 Gulbinai (bendras rezultatas 1:3)

Kur kas kito kalibro rungtynės vyko kitoje aikštės pusėje, kurioje dėl kelialapio į pusfinalį kovojo „Siena“ prieš „Gulbinus“. Įvairialypėje kovoje savo pranašumą įrodė „Gulbinų“ ekipa, kuri vedama didelio noro, entuziazmo ir sėkmės sugebėjo laimėti rungtynes išvykoje ir taip pasidovanoti sau kelialapį į pusfinalį.

Nuo pat rungtynių pradžios grėsmingus ir aktyvius prasiveržimus demonstravo „Gulbinai“, kurių smaigalyje užsikabinti už kamuolio bandė praėjusiose rungtynėse didvyriu tapęs Jonas Garšva. Tačiau keliamus gaisrus gesino „Sienos“ vartininkas ir gerai žaidusi gynėjų grandis. Tačiau namuose žaidusi „Siena“, kuriai ypač reikėjo pergalės žaidimą demonstravo kaip ir aktyvesnį, bet kažko sukurti vis nepavykdavo.

Visgi, „Gulbinai“ privertė varžovus suklysti ir pelnė labai šiems svarbų įvartį 33-iąją kėlinio minutę. Nepaisant praleisto įvarčio, „Siena“ lyg supykusi įžaidė kamuolį, priartėjo kiek arčiau vartų ir jau po minutės tolimu smūgiu į gulbinų lizdą pelnė išlyginamąjį įvartį. Pasižymėjo Valerijus Krasockis.

Išlyginmasis įvartis kiek apramino emocijas aikštelėje ir privertė komandas viską pradėti lyg nuo pradžių.

Antrajame kėlinyje ataka po atakos besikeitusios komandos vis ieškojo būdu kaip išsiveržti į priekį. O tą padaryti pavyko „Gulbinams“, kurie netikėtu būdu, 57-ąją minutę privertė suklysti varžovų vartininką. Pastarasis, nepagavęs iš krašto kelto aukšto, bet nestipraus smūgiuoto kamuolio, sugebėjo jį įsimesti į vartus ir taip padovanojo džiaugsmingą akimirką priešininkams.

Šis epizodas lyg pražudė „Sienos“ viltis prasibrauti į kitą etapą. O tai akivaizdžiai matėsi žaidime, kuris tapo vis atsargesnis, vangesnis ir taip po truputį artino „Gulbinų“ ekipą prie jų taip norimos pergalės.

Vilkai 1:2 Rivona (bendras rezultatas 4:6)

Dviejų apylygių komandų dvikovoje labiau sekėsi „Rivonai“, kuri ir nusikalė antrąją šios poros pergalę. Savo pranašumą įrodyti pavyko jau 8-ąją kėlinio minutę, o įtvirtinti savo darbą aikštelėje – 31-ąją.

Nors rezultatas kaip ir aiškus, „Rivonos“ atstovas Tomašas Rudzianec tikėjosi, jog antrasis kėlinys bus lyg pasivaikščiojimas, tačiau varžovai parodė norą žaisti, todėl teko derintis prie jų tempo ir jiems neleisti taip gerai žaisti.

„Vilkai“, ilgai ieškoję būdų pasižymėti, tai įgyvendino tik antrojo kėlinio pabaigoje. Pelnius įvartį lyg ir sužibėjo viltis akyse, jog galbūt dar visai įmanoma pasverti rezultatą į savo pusę, tačiau iki rungtynių pabaigos viso labo buvo likusios vos 3 minutės. Tokiu būdu „Rivona“ šventė pergalę ir po truputį jau ruošiasi susitikimui su WWG ekipa, apie kurią, kaip pasakė pats T. Rudzianec, nieko nežino.

RELAX 0:3 Carlsberg (bendras rezultatas 1:6)

Rungtynės, kuriose mirk – gyvenk klausimą sprendė RELAX ir „Carlsberg“ ekipos vėl baigėsi ne taip, kaip galvojo daugelis šios lygos sekėjų bei dalyvių. Poros favoritais nuo pat pirmųjų rungtynių laikyti RELAX vyrukai nesugebėjo namų rungtynėse palaužti savo varžovų.

Kova vyko nuo pat pirmųjų minučių, per kurias sukurti pavyko labai daug, tačiau kažko pelnyti – nelabai. Praėjus geram pusvalandžiui nuo rungtynių pradžios, RELAX ekipa turėjo šimtaprocentinį šansą, kuriuo nepasinaudojo. Apėjęs „Carlsberg“ gynybos liniją, pargriovęs vartininką ir atsiduręs per du metrus nuo niekieno nesaugomų varžovų vartų, RELAX puolėjas sugebėjo kamuolį paleisti į skersinį. Epizodas, galėjęs pakeisti rungtynėse daug ką taip ir liko nesėkmę nešančiu momentu.

Antrajame kėlinyje „Carlsberg“ futbolininkai, nors ir buvo labai spaudžiami, naudojosi kontratakomis, kurias, jų sėkmei, pavyko įgyvendinti įvarčiais. Pasižymėti 55-ąją rungtynių minutę pavyko Dmitrijui Aschabovui. Netrukus dar vieną įvartį smeigė ir Deividas Jančius, o galutinį tašką rungtynėse padėjo išprovokuota pražanga RELAX baudos aikštelėje. Baudinį sėkmingai atlikęs Saulius Talačka galutinai palaidojo vienų į pretendentų galimybes.