Vieta tikriesiems futbolo mėgėjams

VFL24: “Skaidiškės” pralaužė ledus ir pirmąkart tapo lygos čempionu

2018-08-24

Jei pasibaigus finalui, kažkur tolumoje būtų suskambėję Marijaus Mikutavičiaus “Trys milijonai”, “Skaidiškių” vadovas Marius Bukauskas drąsiai būtų galėjęs pasakyti, kad ši daina skirta jo komandai. Visus finalus iki šiol pralaimėję skaidiškiečiai, nedaug trūko, kad būtų pralaimėję ir dar kartą. Tačiau nekalbėkime apie tai, kas būtų – jeigu būtų, nes naujieji VFL čempionai – “Skaidiškių” futbolininkai.

Dėl 11 vietos: Rivona – Oniksas 0:0 (2:3)

Šią porą galime pagirti vien už tai, kad ji vienintelė mums suteikė progą pasigerėti baudinių serija. Ne tokia, kurioje įmušama daugiau nei neįmušama, bet vis tik – tai baudinių serija.

Kas būtų jei viskas būtų išsisprendę iki šios serijos? Turbūt, kad “Rivona” būtų laimėjusi šias rungtynes. Nepaisant to, kad “Onikso” vyrukai į šią dvikovą susirinko neprasčiausiai, vis tik “Rivonos” žaidimas buvo įdomesnis.

Aišku, net kelis kartus atrodė, kad po savo neišnaudotų progų “Rivona” turėtų prasileisti, bet to neįvyko.

Dėl mažosios taurės: WWG – ŽV 2:0

Kalbant apie šias rungtynes, visų pirma, reikia pažymėti, kad ŽV rungtynių pradžioje savo sudėty turėjo vos 8 žaidėjus, o po maždaug dešimties minučių – dar keturis. Šis faktas yra svarbus dėl to, kad pirmąjį įvartį WWG įmušė vos tik teisėjui paskelbus dvikovos pradžią.

ŽV nepasimetė ir po truputį pradėjo ieškoti savųjų šansų. WWG, savo ruožtu, priminė save prieš keletą metų – autobusas prie savųjų vartų ir bandymas įmušti kontratakose. ŽV dar labiau apsigyveno varžovų aikštės pusėje, tačiau kamuolys į vartus niekaip nekrito.

Artėjant dvikovai į pabaigą, netrūko kietesnių vyriškų kalbų, trupučio susistumdymų ir visos tos karštos atmosferos, kuri yra neatsiejama futbolo dalis.

Visas šis įniršis baigėsi likus kiek daugiau nei dviem minutėms iki dvikovos pabaigos. Tuomet Daumantas Žukauskas pelnė antrąjį susitikimo įvartį ir taškas dvikovoje buvo padėtas.

WWG antrą kartą klubo istorijoje iškovojo mažąją taurę.

Gulbinai 2:1 Žaibo kirtis

Susitikime dėl lygos bronzos savosios sėkmės išlaukė “Gulbinų”ekipa. Pasirinkus žaisti labiau atsitraukus ir laukti savojo šanso kontratakose buvo saugus ir patikimas sprendimas.

Savorealiausią pirmąją progą Gulbinai susikūrė tik antrojo kėlinio pradžioje, kuomet iš aikštės gilumos siųstas kamuolys link varžovų baudos aikštelės, nepatogiai atšoko prieš vartininką. Antrajame aukšte sėkmingai sukovojus Algirdui Pranckūnui, į vartus 45-ąją minutę krito pirmasis šio susitikimo įvartis.

Po pelnyto įvarčio, “Žaibo kirtis”dar labiau bandė spausti varžovus ir ieškoti skylių varžovųgynyboje, tačiau pastarieji apačioje tvarkėsi pernelyg gerai, jog tai galėtų virsti realiomis progomis.

“Žaibo kirčio”maksimalios pajėgos prie priešininkų vartų sudarė palankias sąlygas “Gulbinams”regzti greitas kontratakas. Taip šie ir padarė, kuomet Jonas Garšva persivarydamas kamuolį iš vienos aikštės pusės į kitą, atliko perdavimą į baudos aikštelę įbėgusiam tam pačiam Algirdui Pranckūnui, kuriam tik liko „uždaryti“. Taip krito antrasis įvartis 72-ąją minutę, kuris tapo rimtu pareiškimu į trečiąją turnyro vietą.

“Žaibo kirtis”, nors ir žaidė pirmuoju numeriu, nuolat kontroliavo kamuolį varžovų aikštės pusėje, savąjį realų šansą atrado tik rungtynėms besibaiginėjant. Ilgai bandydami bombarduoti varžovus, galų gale vieną šūvį įsmeigė tik 78-ąją minutę. Tačiau likusio rungtynių laiko nepakako.  Nuaidėjus rungtynių švilpukui, teisėjas skelbė rungtynių baigtį ir “Gulbinų”pergalę, kuri jiems atnešė trečiąją vietą VFL 12-ame sezone!

Carlsberg 2:3 Skaidiškės

Lygos kulminacijos į stadioną atvyko stebėti per  150 žmonių, kurie subūrė dar gyvesnę atmosferą. Žiūrovai jau nuo pat pirmųjų rungtynių minučių galėjo gerėtis Vilniaus megėjų lygos žaidimu. Abi komandos nuo pradžių degė noru žaisti ir įrodyti savo pranašumą.

Itin aktyviai startavo “Carlsberg” ekipa, kuri, pasak oponentų vadovoMariaus Bukausko, paliko didelę staigmeną ir galbūt net privertė sunerimti, nes buvo tikėtąsi, jog šie žais atsitraukę ir bandys nubausti “Skaidiškes”kontratakose.

Tačiau, anaiptol, “Carlsberg” demonstravo akiai patrauklų žaidimą, kuris atnešė vaisių dar pirmoje pirmojo kėlinio pusėje. Iš gilumos siųstas perdavimas link kairiojo krašto sudarė DmitrijuiAschabovuierdvės, kurią jis išnaudojo apsivarydamas varžovą, smeigdamas kamuolį į vartų kampą ir pelnydamas pirmąjį finalo įvartį 23-iąją rungtynių minutę.

Praėjus vos dešimčiai minučių, tas pats D. Aschabovassurengė dar vieną reidą. Tik šį kartą pastarasis rinkosi kur kas rizikingesnį būdą. Įsibrovęs į “Skaidiškių”baudos aikštelę, išvengėvieno priešininkų gynėjo,potokito ir, kai jau atrodė, jog kamuolys bus perlaikytas ir išmuštas toliau nuo vartų, šis vis tiek sugebėjo įtalpinti kamuolį į vartų tinklą. Nenumaldomai atrodė, kad D.Aschabovastaps finalo herojumi.

Tačiau priešaky dar liko daugiau nei vienas kėlinys per kurį galėjo įvykti dar daug visko. “Skaidiškės” niekadanebuvo iš tų komandų, kurios išsigąstų tokio įvarčio skirtumo ir nuleistų rankas. To nebuvo ir šįkart.

Pirmajam kėliniui besibaiginėjant,TomašasKorkut, įkvėptas D.Aschabovo, surengė identišką situaciją kaip pirmojo įvarčio metu, tik iš dešiniojo krašto, taip sušvelnindamas skirtumą iki vieno.

Antrąjį kėlinį komandos pasitiko taip pat kovingai nusiteikusios. Tiesa, kiek aktyvesni pasirodė “Skaidiškių” atstovai, kurie 62-ąją minutę sugebėjo išlyginti rezultatą ir gražinti optimistiškas nuotaikas savo komandai. Šio momento didvyriu tapo JaroslavasDičkovskij.

Rezultatui tapus lygiam ir rungtynėms besibaiginėjant, “Carlsberg” dar turėjo pora šimtaprocentinių progų įsiveržti į priekį, tačiau aštrių perdavimų iš kraštų vis nepavykdavo uždaryti. Galų gale, dar vieną aktyvų reidą surengę “Skaidiškių”atstovaisukūrė šventę Panerio stadione.

74-ąją minutę, po atmesto kamuolio priešais varžovų aikštelę, stiprų ir užtikrintą smūgį šovė tas pats J. Dičkovskij, padovanojęs Skaidiškėms trečiąjį įvartį. Tai buvo paskutinysis VFL 12-ajame sezone pelnytas įvartis, atnešęs triumfo akimirką “Skaidiškių”komandai, kuri ir tapo 2018-ųjų metų čempione!