Vieta tikriesiems futbolo mėgėjams

Startavome su vėjeliu – debiutinis įvartis iš baudinio, dvi raudonos kortelės, trys sutriuškinimai ir pirmasis hat-trick

2019-06-05

Ilgai laukta Vasaros futbolo lyga prasidėjo. Natūralu, kad po vieną kartą pasirodžius aštuonioms komandoms daryti kažkokias išvadas ankstoka, tačiau.. pabandykim.

Pirmas momentas – aikštė. Akivaizdu, kad jai trūksta vandens. Jei prieš pora metų skundėmės pernelyg dažnu lietumi, tai dabar bent kokią dienelę jis tikrai nepamaišytų. Įvertinus dar ir tai, kad saulė šiomis dienomis kepina ne silpniau nei Turkijoje, tai aikštei džiaugsmo tikrai neprideda.

Antras momentas – susirinkimas. Labai keista, kad pirmajame ture kai kurios komandos dėl šio dalyko turėjo problemų. Šioje vietoje reiktų išskirti “Carlsberg nealkoholinio” vyrus, kurie nuo pirmos minutės žaidė mažumoje.

Trečias momentas – rezultatai. Didžiąja dalimi jie neatspindi to vaizdo, kurį matėme aikštėje.

Viesulas – Dineris 0:4

Jei mes grįžtumėm į praėjusio sezono pirmąsias “Viesulo” (tuometinių “Keksų”) rungtynes, mes išvystumėm praktiškai identišką vaizdą. Komanda ŽAIDŽIA futbolą, turi netgi geresnių progų už varžovus, tačiau prasileidžia ir pralaimi.

Iš išskirtinių dalykų būtų galima pažymėti “Viesulo” kontratakas. Esant rezultatui 0:0, ši komanda kelis kartus taip smagiai pagavo “Dinerį”, kad labai keista, kaip šis nepraleido. Nors gal nekeista. Kartą įspūdingai sustovėjo vartininkas, dar kelis kartus paskutinėje fazėje itin nesėkmingai sužaidė patys “Viesulo” puolėjai.

“Dineris” nebūtų “Dineris”, jei už klaidas nebaustų varžovų. Meistriškumas yra meistriškumas ir tai daugkartiniai lygos čempionai pademonstravo ne kartą. Ir jei pirmajame kėlinyje tai buvo vadinamasis fuksas, tai po pertraukos ši komanda visiškai perėmė vadžias į savo rankas ir tvirtai kontroliavo situaciją.

Reikia pažymėti, kad “Dinerio” ekipoje netrūko nuostolių, kuriuos pašalinus komanda atrodytų dar įdomesnė. “Viesulas”, kaip ir pernai po pirmųjų rungtynių, atrodo, kad turėtų būti gana kietas riešutėlis daug kam.

Gulbinai – ŽV 2:3

Paskaičius priešsezonines kalbas ir pažiūrėjus į abiejų komandų pastarųjų sezonų pasirodymus, šį rezultatą galėtumėm vadinti sensacija. Pažiūrėjus į vakarykštį žaidimą.. turbūt, kad ne.

“Gulbinai” turės daug ką taisyti ateities kovose, nes čempionato starte jie sužaidė tik vieną gerą atkarpą – tuomet, kai nuo ŽV atsiliko 0:1.

Galėtumėm pradėti nuo to, kad komandos idėjinis vadas Jonas Garšva vakar tebuvo savo komandos stebėtojas, nes vakare jo laukė.. tenisas. Vartininkas Artūras Petraška gerokai vėlavo į rungtynes ir jose pasirodė tuomet, kai ŽV jau buvo išsiveržę į priekį.

O į priekį jie išsiveržė po Dmitrijaus Raksos realizuoto baudinio. Šis epizodas tapo pirmuoju įvarčiu naujajame sezone.

Po įvarčio Gulbinai pradėjo žaisti. Įmušė vieną įvartį, įmušė antrą ir.. žaisti nustojo. Po pertraukos ŽV turėjo milžinišką persvarą, įmušė du įvarčius, dar mažiausiai du kartus neįmušė, kai turėjo įmušti.

Šią dvikovą vainikavo pirmoji sezono raudona kortelė. Visiškai nekaltoje situacijoje. Artiomas Gutovskis užfiksavo nuošalę, Andrius Dubickas su tuo kardinaliai nesutiko. Už tai užsidirbo geltoną kortelę. Nesutikimo veiksniai buvo dėstomi ir toliau, todėl A.Gutovskis darsyk ištraukė geltoną kortelę, kuri virto raudona.

Carlsberg nealkoholinis – Oniksas 0:4.

Šios dvikovos priešistorė tokia, kad carlsbergiečiai, likus geram pusvalandžiui iki rungtynių, pradėjo skaičiuoti, kiek surinks žaidėjų. Vienu metu komanda apsidžiaugė, nes turės NET VIENĄ keitimą.

Deja, realybė pasirodė kitokia – vieno žaidėjo komandai trūko, todėl visas rungtynes jie buvo priversti žaisti mažumoje.

Įsivizduokite, tvyko 30 laipsnių karštis, žaidi prieš “Oniksą” ir visą laiką žinai, kad varžovų yra daugiau.

Tokiais atvejais, natūralu, kad pasirenkama gynybinė taktika. Ir daugeliu atveju, ji nealkoholiniam pasitarnavo kaip reikalas.

Taip, “Oniskas” turėjo milžinišką žaidybinę persvarą, tačiau per pirmąjį kėlinį sugebėjo įmušti tik vieną įvartį.

Galima sakyti, kad Carlsberg griūtis prasidėjo antrojo kėlinio viduryje, kai per septynias minutes jie praleido tris įvarčius. Nuovargis davė savo – nieko nepadarysi.

Vis tik, po rungtynių šios komandos žaidėjai spinduliavo pozityvu bei linkėjimų persiuntė tiems, kurių nebuvo.

PILK – WWG 0:3

Ir vieni, ir kiti, ir šiaip stadione buvę bei stebėję šias rungtynes matė, kad PILK nėra tiek silpnesni, kad pralaimėtų trijų įvarčių skirtumu. WWG, turbūt, kad laimėjo pelnytai, tačiau rungtynėse buvo atkarpų, kuriose PILK turėjo tokią žaidybinę persvarą, kad maža neatrodė.

Grįžkime trumpam į tai, kas vyko prieš rungtynes. PILK ekipą papildė trys jaunesni žaidėjai ir, lyginant su praėjusiais metais, iškart matėsi, kad ši komanda žaidžia žymiai ekspresyviau ir įdomiau. WWG vadovas Martynas Areška prieš rungtynes nedviprasmiškai užsiminė, kad šiemet jo komanda laimės Vasaros lygą.

Pirmasis jo blynas neprisvilo, tačiau ir pats Marynas pripažino, kad žaisti su PILK lengva nebuvo. Mūsų prognozė – PILK surinks daugiau taškų nei pernai ir keliomis pozicijomis bus aukščiau.

Tiesa, vienas dalykas šiai komandai yra likęs iš pernai – nesąmoningai praleisti įvarčiai. Kita vertus – tol, kol už antrą geltoną kortelę nebuvo pašalintas PILK žaidėjas, WWG buvo įmušę tik du įvarčius.