Vieta tikriesiems futbolo mėgėjams

VFL3: Nežmoniškame karštyje – nežmoniškos pastangos

2019-06-12

Kai Lietuva skaičiuoja rekordinius karščius, mes vėl turime progą skųstis. Lijo – buvo blogai, šlapia – buvo blogai, sausa – buvo blogai, dabar karšta – irgi nieko gero. Kodėl pradėjau nuo negatyvo?

Turbūt dėl to, kad tiek pykčio tarp komandos draugų jau senokai nebuvo. Šiuo klausimu išsiskyrė PILK atstovai, savo rungtynių pabaigoje ištransliavę savotišką “Santą Barbarą”. Kitų komandų atstovai taip pat neretai ant komandos draugų pakeldavo balsą ne ten, kur reikia.

Bet ką čia apie tą negatyvą.. Galime pasidžiaugti, kad tai buvo gausiausiai lankomas šio sezono vakaras, o įtemptų rungtynių tikrai netrūko.

Beje, antradienis buvo tokia diena, kai labai svarbi buvo aikštės pusė, kurioje vyko rungtynės. Tiesiog antroje aikštėje šešėlio buvo daugiau nei pirmoje. Tuo pačiu, antroje aikštėje karščio buvo truputį mažiau nei pirmoje.

Kalbant apie patį futbolą, tai būtų galima išskirti dvi komandas, sužaidusias geriau nei buvo galima tikėtis. Panašu, kad su ŽV šiemet turės skaitytis bet kas; panašu, kad “Viesulas” šiemet bus aukščiau nei pernai buvo “Keksai”.

 

Oniksas – RELAX 2:1

Absoliučiai lygios rungtynės, absoliučiai panašus RELAX pralaimėjimas, kokį matėme ir praėjusią savaitę. Trumpai vertinant, RELAX netgi daugiau žaidė su kamuoliu, tačiau progas kiek geresnes turėjo “Oniksas”.

Pirmojo kėlinio pirmoji pusė įsiminė tuo, kad kamuolys pora kartų patikrino virpsto stiprumą, tačiau išskirti stipresnę komandą buvo nelengva. Per antrąją kėlinio pusę komandos apsikeitė įvarčiais, tačiau ir vėl atrinkti iš šių dviejų stipresnę komandą buvo beveik neįmanoma.

Laikas bėgo ir po truputį artėjo suvokimas, kad rungtynės vyksta iki įvarčio. Po standartinės situacijos jį sugebėjo pelnyti Almantas Tamulionis, dovanojęs užpraėjusio sezono čempionams pergalę.

“Vis dar neturėjome kelių svarbių žaidėjų. Kai jie sugrįš, gali būti, kad būsima panaši komanda į tą, kurį laimėjo VFL-ą”, - po dvikovos sakė Edvardas Ruskan.

 

Carlsberg nealkoholinis – PILK 3:2

Dar viena visiškai lygi dvikova, kurios nugalėtoją lėmė antrojo kėlinio vidury PILK žaidėjui parodyta raudona kortelė.

“Carlsberg” šįsyk į rungtynes susrinko padoriau nei prieš savaitę, todėl ir vaizdas buvo žymiai geresnis. Atsižvelgiant į karštį ir aplinkybes. PILK, savo ruožtu, jau praėjusią savaitę įrodė, kad šiemet yra geresnė komanda nei buvo pernai.

PILK pirmieji įmušė įvartį ir net neketino sustoti. “Carlsberg” po praleisto įvarčio nutarė šiek tiek padidinti tempą ir vis dažniau atsidurdavo prie varžovų vartų.

Pirmojo kėlinio pabaigoje ir antrojo pradžioje Dmitrijus Aschabovas pelnė du įvarčius. Logika sakė, kad turėjo pasikeisti ir pusiausvyra aikštėje. Nepasikeitė. Ir toliau bangomis geriau žaidė tai vieni, tai kiti.

57 – ąją minutę po klaidos Edvinas Šiukšta užsidirbo antrąją geltoną kortelę bei buvo pašalintas iš aikštės. Tokiais atvejais gana dažnai žaidėjai teisėjams išsako, ką apie juos galvoja. Šiuo atveju E.Šiukšta apie gautą geltoną kortelę viską išsakė komandos draugui, kuris kaip ir turėjo pasaugoti kolegą nuo klaidos, nuo pražangos, nuo raudonos kortelės.

Tuomet “Carlsberg” perėmė iniciatyvą ir įgijo didžiausią žaidybinę persvarą rungtynėse. Nors progų buvo labai daug, pasižymėti pavyko tik kartą. Tuomet, nusprendę, kad jau viskas baigta, žalieji pristabdė, PILK sušvelnino atsilikimą, tačiau padaryti daugiau nebeturėjo nei laiko, nei jėgų.

 

ŽV – Dineris 1:1

Jei prieš savaitę ŽV iškovota pergalė atrodė pakankamai sensacinga, tai, panašu, kad laikas pratintis prie šios komandos gero žaidimo. Natūralu, kad “Dineris” buvo šios dvikovos favoritas, tačiau jie to neįrodė nei rezultatu, nei žaidimu.

Tiesa, antrajame kėlinyje “Dineris” buvo arčiau pergalės. Jie pirmieji įmušė įvartį, bet.. tuomet nusprendė atiduoti iniciatyvą varžovams. Žavu tai, kad ŽV nepasimetė ir pakankamai greitai išlygino rezultatą.

Antrojo kėlinio antroje pusėje gana ryškų atspalvį pradėjo palikti karštis. Į žaidėjų vidų neįlįsi, bet būtent tuomet “Dineris” galėjo smogti negailestingai. Jie sukūrė dvi idealias progas, tačiau abiem atvejais įvartis įmuštas nebuvo.

“Viskas sąžininga ir dėsninga”, - dvikovą reziumavo Darius Burbulis iš “Dinerio”.

 

Vilkai – Viesulas 1:4

Vienintelės rungtynės, kurių baigtis buvo aiški gerokai anksčiau nei nuaidėjo finalinis teisėjo švilpukas. Jei atvirai, kažko panašaus buvo galima laukti, tačiau.. tik ne “Viesulo” tokios ryškios pergalės.

Jei praėjusią savaitę dar kilo klausimas, kurią “Vilkų” versiją – 2017 ar 2018 matysime – tai po šių rungtynių šis atsakymas tapo daugiau mažiau aiškus.

Nepaisant žaidybinės persvaros, “Viesulas” savo pranašumą įrodė tik pirmojo kėlinio pabaigoje. Vos prasidėjus antrajam, Dangiras Valiušis skirtumą padvigubino, o dar po aštuoniolikos minučių įvyko pirmas toks šio sezono (ne)rimtas incidentas, kuriame buvo parodytos dvi raudonos kortelės.

Ką reiškia (ne)rimtas? Tai, kad katastrofos neįvyko. Tiesiog taip buvo įvertintas Mindaugo Brogos “broliškas” susidūrimas su varžovų vartininku.

Likusios mažumoje komandos pasižymėjo ir įvarčiais, ir kortelėmis, ir kitais įdomiais dalykais. Kaip sakant, liūdna nebuvo.