Vieta tikriesiems futbolo mėgėjams

VFL6: „Carslberg“ paskutinių minučių fiesta

2019-06-21

Vasaros futbolo lygos 6-oji diena sulaukė pirmojo gausaus lietaus, kuris atgaivino ne tik rungtynių žaidėjus, bet ir pačią saulės kaitros nualintą futbolo aikštę. Po šios dienos, visoms komandoms sužaidus po trejas rungtynes, pamažu aiškėja lygos lyderiai, kuriems neteko pralaimėti. B grupėje dar vieną pergalę išplėšęs „Žaibo Kirtis“, taip pat W.W.G., o A grupėje: „Rivona“. Yra ir komandų, kurios laimėjo pirmąkart –tai „Gulbinai“ ir praėjusių metų lygos čempionai „Skaidiškių“atstovai.

„Skaidiškės“ 3:1 „Vilkai“

Įtemptai prasidėjusiose rungtynėse netrūko išpuolių prie vienų ir kitų vartų, kurie vos nesibaigė įvarčiais dar pirmosiomis minutėmis. Komandos demonstravo aukštą tempą ir norą pasižymėti pirmiesiems. Tačiau sėkmė ir geras vartininkų žaidimas neleido kamuoliui įriedėti į vartus. Malonią staigmeną pateikė „Vilkai“, pirmąją kėlinio pusę žaidę kur kas sėkmingiau nei „Skaidiškės“.

Atrodė, kad rungtynės taip atkakliai ir tęsis, tačiau pamažu geltonieji įsibėgėjo ir smogė „Vilkams“ tiesiai į vartus dar 22-ąją minutę po sėkmingo Tomaš Korkut epizodo. Šis įvartis kiek išbalansavo „Vilkus“ ir išmušė aukštą tempą. Perėmusi iniciatyvąpasižymėjusi komanda nesustojo. Antrąjį kėlinį pralaiminčioji komanda pradėjo nesėkmingu epizodu. Po rikošeto į savus vartus įsimušę „Vilkai“ leido varžovams padvigubinti skirtumą, o netrukus ir patrigubinti.

Mindaugas Broga pagrindines priežastis, privertusias taip klysti komandą,įvardija komandinę atmosferą: „Aikštelėje prasidėjo kalbos. Kad ištaisytume šią situaciją, reikia eiti į rūbinę, kalbėtis tarpusavyje ir kažkaip atgaivinti komandinę dvasią,“ – dėstė M. Broga.

 „Skaidiškių“ atstovas Marius Bukauskas teigė, jog rungtynės iš pradžių buvo sunkokos, tačiau po truputį visų laimei, žaidimas atsigavo: „Jeigu nebūtume šių rungtynių laimėję, apie grupės ketvirtuką galėtume jau ir pamiršti. Gerai, kad vienas rikošetas, kitas dar vienas sėkmingas įvartis leido mums kiek nurimti ir iškovoti labai reikiamą pergalę. Užtikrintų pergalių iškovoti nesiseka, nes nėra komandos lyderių, o kada jie atvyks – neaišku,“ – teigė M. Bukauskas.

„Siena“ 0:4 „Gulbinai“

Dar vienoje kovoje savo pirmąją užtikrintą pergalę iškovojo „Gulbinų“ ekipa. Nors rungtynės prasidėjo gan apylygiai, „Gulbinai“ neužtruko, kol įsibėgėjo ir lietuipliaupiant paleido į vartus keletą smūgių, pavirtusių įvarčiais. „Siena“, žaidusi maža komplektacija, neatrado ginklų grėsmingiau pasipriešinti varžovams, o rungtynėms besibaiginėjant praleido dar vieną įvartį bei patyrė sutriuškinimą.

Jonas Garšva mini, jog tai buvo rungtynės, kuriose buvo begalė progų, o įvarčių, palyginus mažai: „Man atrodė, jog tai buvo rungtynės tik į vieną pusę. Pirmajame kėlinyje neišnaudojome begalės progų. Žaidėme tikrai gražiai ir pergalė buvo tas tikslas, kurio ir siekėme. Sunkiai pradėjome sezoną, pralaimėjimas, lygiosios, o dabar ir pergalė. Visiems sakiau, jog pergalių bus ir daugiau, panašu, jog einame tinkama linkme,“ – optimistiškai nusiteikęs pasakojo J. Garšva.

Gediminas Grigonis pagrindinę pralaimėjimo priežastį įvardija komandos mažą komplektaciją: „Nesusirinkome, neturėjome tikro vartininko, o tai ir nulėmė galutinį rezultatą. Varžovai žaidė tiksliau, geriau, tačiau ir mūsų komanda atliko nemažai sėkmingų epizodų, deja, jie nesibaigė įvarčiais. Turėjome vos vieną keitimą, tad antrajame kėlinyje pasėdome, kiek sumažėjo ir motyvacija, bet vyrai sužaidė iki galo ir tai yra sveikintina,“ – mintimis dalinosi G. Grigonis.

„RELAX“ 0:2 „Žaibo kirtis“

Šių rungtynių baigtis nulėmė, jog „Žaibo kirtis“ tapo vienuiš lygos lyderių, na, o „RELAX“ vis dar lieka be taškų. Nors pastarieji pirmąjį kėlinį ir net daugiau atkakliai priešinosi „Žaibo kirčiui“, vis dėlto, „Kirtis“ išlaukė savojo momento ir išsiveržė į priekį. Vienas įvartis krito 51-ąją, o antrasis 62-ąją minutę.

Gintautas Šteinas teigė, jog pergalę išplėšti leido gausus komandos susibūrimas šios dienos rungtynėms: „Turėjome daug keitimų, mūsų komanda kiek jaunesnė nei varžovų, o tai ir leido įmušti ir iškovoti pergalę. Buvo momentų, kai rungtynės galėjo tęstis kitaip, praleidus įvartį, tačiau apsigynėme ir išlaikėme savąjį žaidimą,“ – dėstė G. Šteinas.

Darius Semėnas mano, jog susirėmė su lygos geriausia šių metų komanda: „Visuomet įžengę į aikštelę tikimės pergalės, tad šios rungtynės nebuvo kitokios. Žinojome, jog žaisime prieš stiprią komandą ir, manau, jog ji šioje lygoje šiame sezone yra viena stipriausių. Planavome žaisti antru numeriu, tad taip ir žaidėme, tačiau dvi mažos klaidelės atnešė į mūsų vartus įvarčius. Kažkodėl šiemet mums nesiseka, fortūna yra nusisukusi nuo mūsų, bet tikimės, jog kažkada ateis ta diena, kai galų gale ji atsisuks,“ – teigė D. Sėmenas.

„Svajonė“ 3:3 „Carlsberg“

Trileris, vykęs tarp „Svajonės“ ir „Carlsberg“ atnešė netikėtą pabaigą visiems jį stebėjusiems žiūrovams. Rungtynės prasidėjo „Carslberg“ greitu įvarčiu dar 2-ąją minutę, po sėkmingo DimitrijausAschabovoepizodo. Tačiau nenukabinę nosių, „Svajonės“futbolininkaiatsitiesė ir smogė atsakomąjį smūgį 15-ąją minutę.

 

Šis įvartis kiek nusodino „Carslberg“ užsidegimą ir leido varžovams įsižaisti. Šie pajutę, jog valdo žaidimą ir kur kas lengviau kuria atakas, smogė ir antrąkart.

Antrajame kėlinyje „Carslberg“ vis dar nerado savo žaidimo, o laimintieji patrigubino savo sąskaitą ir kiek apmažino tempą. Ilgą laiką iki rungtynių pabaigos likus vos ketvirtadaliui, žaidimas tapo apylygiu.

Pamažu žalieji įsibėgėjo ir perėmė sėkmingų epizodų kūrimą prieš „Svajonės“ vartų. Tiesa, realizacija stipriai kišo koją. Bet pastarieji nepasidavė ir šiaip ne taip sušvelnino rezultatą iki minimumo, likus iki rungtynių pabaigos vos dviem minutėms. Pajutusioponentų suaktyvėjimą, „Svajonė“ atsakė tuo pačiu ir per paskutines akimirkas,„Carlsberg“ laimei,nepelnė 4-ojo įvarčio.

Pasinaudoję varžovų antplūdžių prie savų vartų, po ilgo perdavimo iš savos aikštės pusės, pasigavęs kamuolį nuo vidurio aikštės link varžovų vartų skuodė „Carslberg“ pirmojo įvarčio autorius. Šio nesulaikė nei laikymas ranka, nei aktyvus spaudimas iš nugaros, nei išbėgęs vienas prieš vieną vartininkas. Taip D.Aschabovassmeigė galutinį tašką į „Svajonės“ vartus paskutiniąją rungtynių akimirką ir leido iškovoti komandai tašką.

Donatas Kairys tikina, jog rungtynių rezultatas tikrai atitinka vaizdą aikštelėje: „Emocingos rungtynės, daug progų, daug kovos. Varžovai turėjo puikią galimybę palaidoti mūsų komandą likus porai minučių iki rungtynių pabaigos, tačiau mūsų laimei taip neatsitiko. Po sušvelninto skirtumo gimė viltis susigrąžinti taškus į savo sąskaitą. Kiek pametę koncentraciją varžovai rungtynių pabaigoje leido mums išlyginti rezultatą paskutinę akimirką,“ – po emocingų rungtynių džiaugėsi D. Kairys.

Danielius Vaitkus teigė, jog nors ir komanda turėjo iniciatyvą savo rankose, ją tiesiog paleido rungtynių pabaigoje: „Valdėme žaidimą, paskutinėmis minutėmis patys neįmušėme, o tai padarė varžovai. „Carslberg“, reikia pripažinti, įmušė gerus įvarčius, kurie ir leido jiems atgyti. Paprasčiausiai, per anksti patikėjome pergale ir turime rezultatą tokį, kokį turime,“ – apmaudžiai nusiteikęs pasakojo D. Vaitkus.