Vieta tikriesiems futbolo mėgėjams

VFL7: ko gero, geriausia diena lygoje

2019-06-26

Net jei pažiūrėję į rezultatų lentelę, jums atrodo, kad kažkuriai komandai antradienį buvo lengva, patikėkite, tai nėra tiesa. Net jei kalbėtumėm apie trimis įvarčiais laimėjusį “Žaibo kirtį”, net jei kalbėtumėm apie šešiais įvarčiais laimėjusį “Oniksą”.

Kokie dar įspūdžiai?

1.    “Žaibo kirtis” šiai dienai yra realiausias pretendentas į sezono auksą

2.    “Rivona” – “Viesulas” šiai dienai yra įdomiausios sezono rungtynės

3.    7 – oji diena, apskritai, buvo kiečiausia šiais metais

Žaibo kirtis – Carlsberg nealkoholinis 3:0

Labai būtų įdomu sužinoti, kaip šios rungtynės būtų susiklosčiusios, jei “Carlsberg” būtų turėję tikrą vartininką. Su visa pagarba fantastišką darbą atlikusiam Remigijui Juodsnukiui, vis tik ŽK jautė, kad reikia mušti kuo daugiau ir anksčiau ar vėliau rezultatas bus pasiektas. Taip ir buvo.

ŽK aikštėje buvo tikslesni, truputį greitesni ir įdomesni, bet bendras vaizdas buvo toks, kad “Carlsberg” žaidimu varžovams nenusileido. Nei tada, kai švieslentėje degė du nuliai, nei tada, kai rezultatas buvo 0:1, 0:2, ar 0:3.

“Carlsberg” irgi turėjo progų, tačiau pirmąjį įvartį įmušė Gintautas Šteinas. Dar pirmajame kėliny įmušė ir Marius Gelumbauskas bei Laimonas Misiūnas. Kuo šie įvarčiai panašūs? Visos atakos prasidėjo ir užsibaigė smūgiais iš vidurio. Kitaip tariant, bandydami apsiginti kraštuose, alaus atstovai palikdavo laisvą varžovą vidury ir už tai teko sumokėti brangiai.

Po pertraukos ŽK “nuėmė gazą”, o CN nesugniuždė trijų įvarčių deficitas, todėl aikštėje vaizdas aikštėje pernelyg nepasikeitė. Vėl matėme apylyges rungtynes, tik tiek, kad ŽK puolime buvo lėtesni ir nebe tokie aktyvūs.

Triuškinamo pralaimėjimo “Carlsberg” nenusipelnė ir jei tai būtų kita komanda, o ne “Žaibo kirtis”, tikėtina, kad žaliai balti po rungtynių būtų laimingesni. Kadangi tai buvo “Žaibo kirtis”, paprasčiausiai privalai nukelti prieš šią komandą kepurę. Jie kol kas lygoje atrodo solidžiausiai.

Oniksas – PILK 6:0

Turbūt, sunku tuo patikėti, bet.. PILK galėjo šių rungtynių nepralaimėti arba net laimėti jas. Kaip? Tiesiog esant rezultatui 0:0, reikėjo pataikyti į tuščius vartus ir sustiprinti žaidimą gynyboje. Prieš masyvią gynybą “Oniksui” būna labai sudėtinga.

Tačiau tas epizodas pirmojo kėlinio viduryje liko neišnaudotas. Tai buvo epizodas, po kurio atsargoje esantiems žaidėjams teliko nusikeikti ir paklausti “kaip tai įmanoma?”.

Viskas įmanoma. Ypač tai, kad jei neįmuši tu – įmuš tau. “Oniksas” pirmąjį kėlinį baigė labai sunkia pergale 1:0. Antrasis kėlinys buvo nelengvesnis. Net sunku pasakyti, kuri komanda buvo geresnė aikštėje, tačiau lengva pasakyti, kuri geba geriau realizuoti savo progas.

Robertas Lipnevič antrojo kėlinio viduryje padvigubino skirtumą, tačiau ir tai dar nebuvo priežastis PILK-ams kapituliuoti. Kapituliacija prasidėjo po trečio praleisto įvarčio 71 minutę. Tuomet per šešias minutes krito net keturi įvarčiai ir galutinis rezultatas, pavadinkime, nei šioks, nei toks.

Dineris – Skaidiškės 2:1

Ne vieną kartą šios komandos yra susitikusios lygos finale, ne vieną kartą jos yra vadintos pagrindinėmis pretendentėmis į nugalėtojo titulą, ne vieną kartą jų tarpusavio rungtynės tapdavo lygos puošmena.

Kol kas abi komandos super lygio nedemonstruoja, jos abi dar toli gražu nėra tikros dėl patekimo TOP8, bet.. tuo pačiu tai yra priežastis, dėl ko komandoms verta stengtis dėl taškų.

Pačios rungtynės? “Dineris” pirmąkart susirinko taip sunkiai. Komanda pusantro kėlinio turėjo tik vieną keitimą, o pabaigoje ir tas vienas (vardu Mindaugas Ubartas) dėl “išėjusios” čiurnos iškeitė aikštę į bokalą alaus.

Ir šioje vietoje galima priminti seną tiesą, kad futbolas dažnai būna neteisingas žaidimas. “Skaidiškės” pirmąkart šį sezoną žaidė taip gerai, bet tai komandos neatbaidė nuo pirmojo pralaimėjimo šiame sezone.

“Dineriui” pasisekė, kad komanda įmušė greitą įvartį. “Skaidiškėms” tai buvo pirmas kartas šiame sezone, kai jie praleidžia pirmieji. Nepasimetė. Anaiptol. Komanda perėmė žaidimo vadžias į savo rankas ir, sužaidus beveik pusvalandį, rezultatą išlygino.

Tada dar vienas epizodas prie “Skaidiškių” vartų ir Nikolajus Strelec nuostabiu smūgiu iš oro darsyk išvedė saviškius į priekį. Tuo metu iki pirmojo kėlinio pabaigos buvo likusios maždaug penkios minutės.

Antrasis kėlinys buvo vienos komandos bandymų pralaužti ledus, o kitos – atsimušinėjimų. Antriesiems sekėsi geriau.

“Kas minutę žiūrėjau į švieslentę. Galvojau, kad sustojo laikas”, - po rungtynių sakė Paulius Anuškevičius, pripažinęs, kokią kankynę jo komanda išgyveno antrajame kėlinyje.

Reziumė: geriau išgyventi kankynę, nei neišgyventi rojaus.

Rivona – Viesulas 1:3

Neabejoju, kad daugeliui iki šiol sunku patikėti, kad šios komandos varžosi dėl pirmosios vietos grupėje. O ir pati kova buvo WOW.

Pradėkime nuo to, kad “Rivonoje” debiutavo legendinis Andžej Rudzianec, kuris į komandą buvo pakviestas tam, kad ją dar sustiprintų. Nepaisant savo garbaus amžiaus, jis neabejotinai tą padarė ir neabejotinai tą padarys dar ne kartą.

Pirmajame kėlinyje išskirti geresnę komandą nelengva. Gal kažkiek geresnis buvo “Viesulas”, tačiau ta persvara buvo minimali. Be to, įdomiausi įvykiai klostėsi po pertraukos.

Po pauzės į komandą sugrįžęs Tomas Lencses fantastiniu smūgiu išvedė komandą į priekį. O buvo taip. Kampinis – perdavimas minėtam T.Lencses, šis susistabdė kamuolį ir pasiuntė jį į tolimąją devyniukę.

“Tokie smūgiai pavyksta vieną kartą iš šimto”, - po rungtynių komentavo “Rivonos” lyderis Tomašas Rudzianec.

Šis įvartis “Rivoną” prikėlė lemiamam šturmui. Viesulo žaidėjo atsitraukė kiek giliau, o “Rivona” vis ieškojo savo šanso. Sulaukė. Kai varžovai prarado kamuolį “Rivonos” aikštės pusėje, T.Rudzianec dešiniuoju kraštu surengė nuostabų reidą, atidavė kamuolį Markui Bogdevič ir šis iš poros metrų išlygino rezultatą.

“Rivonai” to buvo maža. Ji per likusias šešias minutes nusprendė pelnyti ir pergalingą įvartį, bet.. gavosi taip, kad praleido. Keliese pabandė sustabdyti įsibėgėjusį Evaldą Lukaševičių – nesustabdė. Netrukus prie kamuolio jau buvo Rimas Jurėnas, kuris pelnė svarbiausią “Viesulo” įvartį šiame sezone.

Per pridėtą laiką “Rivona” žaidė daugumoje, tačiau pernelyg didelis dėmesys puolimui visiškai apnuogino gynybą ir “Viesulas” įmušė dar vieną įvartį bei kyla į turnyrinės lentelės viršų.