Vieta tikriesiems futbolo mėgėjams

VFL10: Kovoje dėl vietos B grupės ketverte liko dvi vietos

2019-07-05

Vasaros futbolo lygos 10-ojoje dienoje „RELAX“ pasistengė, jog lygoje būtų pateikta staigmena ir dar kartą turnyrinė lentelė taptų sujaukta. Nepaisant RELAX trijų taškų, atrodo, nepavejama lygos lydere  dar nei vieno pralaimėjimo nepatyrusia komanda tampa „Žaibo Kirtis“. Vis dėlto, pastaruosius stipriai vejasi „Oniksas“, pasistengęs iškovoti tris taškus ir tądien. Beje, šios pergalės tiek ŽK, tiek „Oniksui“ jau dovanoja kelialapį į atkrintamąsias varžybas dėl lygos čempiono titulo.

„PILK“ 1:5 „Žaibo Kirtis“

Nors skirtumas atrodo labai didelis laimėtųjų naudai, tačiau aikštelėje, bent jau rungtynių pradžioje, neatrodė, kad viskas PILK-ams gali susiklostyti taip nesėkmingai.

Kurį laiką rezultatas buvo 1:1 ir atrodė, kad „PILK“ pagavo savąją sėkmę be bandys vėl šturmuoti „Žaibo kirčio“ vartus. Vis tik, ŽK žaidėjų meistriškumas yra didesnis, komanda už PILK yra jaunesnė, tad natūralu, kad ir šansų pasinaudoti varžovų klaidomis turi daugiau. ŽK taip ir padarė ir vėl persvėrė rezultatą savo naudai.

Į Antrąjį kėlinį laimintieji išėjo kur kas labiau susikoncentravę ir tai leido jiems kurti gražias atakas bei nesunkiai įmetant kamuolius į baudos aikštelę iš kraštų, pelnyti įvarčius tiesiai iš pavojingiausios vidurio zonos.

Gintautas Šteinas po rungtynių minėjo, jog skirtumas galėjo galbūt būti ir mažesnis, nes „PILK“ komanda tikrai nėra tokia silpna, kaip rodo turnyrinė lentelė: „Pagal lentelę jie tikrai turėtų būti kiek aukščiau. Šiemet lygoje stengiamės įvertinti kiekvieną varžovą ir, manau, mes tai darome labai sėkmingai, todėl buvo pasiekta dar viena užtikrinta pergalė,“ – pasakojo G. Šteinas.

„Setas“ 0:4 „Carlsberg“

Lygos autsideriais ir toliau išlieka „Seto“ futbolininkai, neiškovoję pergalių, o „Carlsberg“, savo ruožtu,  pagaliau pasiima jiems svarbius tris taškus. Pastarieji jau pačioje rungtynių pradžioje surezgė puikią ataką su fantastiniu jos išpildymu, kuomet Martynas Rutkauskas pasiuntė kamuolį apvalyti viršutinės vartų konstrukcijos kampą.

Šis įvartis, atrodė, tik dar labiau įtvirtino „Carslberg“ vienvaldystę aikštelėje, todėl varžovus privertė tik atsimušinėti. Nepaisant aukšto tempo ir didžiosios žaidimo laiko dalies prie „Seto“ vartų, pralaimintieji stengėsi kontratakuoti ir porą kartų jiems tai pavyko sėkmingai.. tačiau be įvarčio. Na, o „Carlsberg“ pelnė ir dar tris įvarčius, kurie nulėmė jų užtikrintą pergalę 4:0.

„Seto“ atstovas Tadas Žilinskas minėjo, jog tikėjosi apylygaus žaidimo: „Bandėme varžovus antrajame kėlinyje paspausti ir pabandyti pažaisti pirmuoju numeriu, tačiau gavome du greitus įvarčius ir tai kiek apramino mūsų aistras. Mums pritrūko tik sėkmės,“ – trumpai ir aiškiai komentavo T. Žilinskas.

Donatas Kairys kartu su komanda labai siekė šios pergalės ir trijų taškų, kurie jų komandai itin svarbūs: „Jeigu būtume praradę bent du taškus, būtų labai sudėtinga kovoti dėl patekimo į ketvirtfinalį. Na, o dabar turime visas galimybes, tad tęsiame kovą.,“ – pergalingai dėstė D. Kairys.

„Svajonė“ 2:6 „Oniksas“

Kovoje, kurioje žiūrovai galėjo tikėtis visko, to ir sulaukė. Po tokio banguojančio žaidimo ir atsakomųjų smūgių serijos pergalę iškovojo „Oniksas“. Du greitus įvarčius varžovams smogęs Arminas Lapinskas leido komandai kiek atsipūsti ir tęsti savo vienvaldystę aikštelėje. Pokerį smeigusį A.Lapinską, apskritai, galime vadinti šio turo superherojumi.

„Svajonė“ pabandė atkurti intrigą antrajame kėlinyje, kur kas sėkmingiau žaisdami priekinėje linijoje. Nors rezultatas jau buvo 3:0 varžovų naudai, šie jį kiek sušvelnino ir po to uoliai stengėsi jį išlyginti.

Netrukus „Oniksas“ susiėmė ir pelnė atsakomąjį smūgį, susigrąžinę savąją persvarą. Visgi, „Svajonės“ šis įvartis neišgąsdino, bet ir vėl leido pabusti, o taip buvo pelnytas dar vienas atsakomasis įvartis. Atsakomajai smūgių serijai pasibaigus, ir vėl „Oniksas“ perėmė vadeles bei baigė rungtynes pelnydami du įvarčius paskutinėmis rungtynių minutėmis.

Edvardas Ruskan mini, jog žaidžiant prieš „Svajonę“, tai sunkus istoriškai varžovas, su kuria kaskart galima tikėtis visko: „Prieš juos būdavo dažniau, jog pralaiminėdavome. Na, bet šiandien viską lėmė susirinkimas į rungtynes, ir mūsų, ir jų. Aišku, galbūt 3:0 mums būtų geresnis rezultatas. Na, o šią pergalę skiriame mūsų Ričiardui, kuris šiuo metu atostogauja ir švenčia savo jubiliejų,“ – linkėjimus kolegai po varžybų siuntė E. Ruskan.

„RELAX“ 2:0 „WWG“

Rungtynės, kurios galėjo baigtis ir vienų, ir kitų naudai, bet vis dėlto, savosios sėkmės išlaukė „RELAX“ futbolininkai. Nors jų rezultatas atrodo gan solidus, tačiau to, kas vyko aikštelėje, vargu, ar rezultatas tikrai atspindi. Galbūt, tai kompensacija RELAX-ui už ankstesnius kartus, kai lygiose rungtynėse tiesiog nepasisekdavo.

Šioje dvikovoje nuolat virė kova kiekviename aikštės plote ir žengus į antrąjį kėlinį esant rezultatui 0:0 vis dar buvo pasėta mįslė. Visgi, sėkmė, vedama didžiulio „RELAX“ noro atnėšė vaisių, kai šie po rikošeto pelnė įvartį 56-ąją minutę . Dar po dešimties – jie passiuntė antrą smūgį į „WWG“ vartus. Priešnuodžių „RELAX“ gynybai neatradę „WWG“ liko be įvarčio ir turėjo padovanoti tris taškus oponentams.

„WWG“ atstovas Mantas Skorupskas kiek apmaudžiomis nuotaikomis prisimena varžovų pelnytus įvarčius ir savo nerealizuotus: „Mes šiose rungtynėse tiesiog neišnaudojome savo progų, o jiems tiesiog pasisekė. Tikrai galėjome laimėti ir manau, buvome verti pergalės,“ – dėstė M. Skorupskas.

Darius Semėnas džiaugsmingomis akimis palydi savo kolegas nešančius 20 bokalų alaus: „Kaip kažkada ir minėjau, kad kiekvienas kartas būtų toks – su dvidešimčia bokalų alaus. Šiandien buvo kur kas gražiau žiūrėti į mūsų žaidimą ir mes labai tikėjomės sėkmingos baigties. Mums pavyko, mes kontroliavome žaidimą. „WWG“ tikrai puiki komanda, demonstruojantį gerą ir kietą žaidimą, bijojome, kad nepasigautume įvarčių jiems rezgant kontratakas. Pergalė pelnyta ir matėsi, jog visi to siekė, tad kamuolys tikrai kažkada turėjo įkristi į vartus,“ – antrąja pergale iš eilės džiaugėsi D. Semėnas.