2019-07-10

Nors galutinės vietos dar nesudėliotos ir paskutiniajame ture bus galima pakilti/ nusileisti per vieną vietą, tačiau po antradienio tapo aišku, kurios keturios komandos keliaus į ketvirtfinalį, o kurios kovos dėl mažosios taurės.

Verta pažymėti, kad būsimą ketvirtadienį B komandos jau žinos galutines A komandų vietas, todėl jei kažkas norės kažką rinktis – jie turės tokią progą.

Antradienį pirmuosius taškus prarado “Žaibo kirtis”. Kaip jie patys sako, geriau jau dabar nei prasidėjus atkrintamosioms.

Oniksas – Setas 4:0

Šis rezultatas ne visiškai tiksliai atspindi situacijos aikštėje, nes “Setas” nebuvo tokia bloga komanda, kad pralaimėtų tokiu dideliu įvarčių skirtumu. Tokį pralaimėjimą lėmė nuovargis ir praleisti du įvarčiai pačioje susitikimo pabaigoje.

Nesupraskite neteisingai, “Oniksas” rungtynes laimėjo visiškai pelnytai, tačiau jie nuo pat dvikovos pradžios nusprendė tą daryti viena koja. Ok, gal ne nuo dvikovos pradžios, o nuo 5 minutės, kai rezultatas jau buvo 1:0.

Vėliau, “Oniksas” kontroliavo situaciją, tačiau nebuvo taip, kad progos lietųsi kaip iš gausybės rago. Anaiptol. Smagios kontratakos iš “Seto” pusės galėjo jiems padovanoti nors vieną įvartį. Jie jo kaip ir nusipelnė.

Įdomus epizodas buvo antrojo kėlinio viduryje, kai “Seto” gynėjas nusprendė kamuolį pavarinėti palei galinę liniją. Tuomet komandos vartininkui iškilo natūralus klausimas: “Ką tu čia dabar darai”? Tiesa, atsakymo į šį klausimą vartininkas nesulaukė.

Besibaigiant rungtynėms, kai kurie “Seto” žaidėjai vos pavilko kojas, tad nieko keisto, kad “Oniksas” savo pergalę įtvirtino dar labiau. Beje, abu įvarčius pabaigoje pelnė Arminas Lapinskas, kurio sąskaitoje per dvi savaites net 7 įvarčiai!

PILK – Svajonė-Infra 3:3

Permainingos rungtynės, kurios galėjo pasibaigti ir į vieną, ir į kitą pusę. Turbūt, labiau į Svajonės pusę, bet šįsyk savo priešnuodžių turėjo ir PILK.

Pradėkime nuo to, kad PILK šiose rungtynėse pelnė pirmieji ir PILK šiose rungtynėse buvo, tarsi, ne savi. Gerąja prasme, aišku. Šiai komandai įprasta nerealizuoti savo sukurtų momentų, o šiose rungtynėse ji tą padarė gana užtikrintai.

Po įmušto PILK įvarčio dar kurį laiką laikėsi apylygis žaidimas, tačiau bėgant minutėms “Svajonė” perėmė iniciatyvą į savo rankas ir dar pirmajame kėlinyje išlygino rezultatą. Tiesą sakant, TIK išlygino, nes šansų pasižymėti daugiau kartų jie turėjo ne vieną ir ne du? Paklausit: tai tris? Pati “Svajonė” galvoja, kad penkis, aš labiau linkčiau prie trijų.

Po pertraukos, vis tik, “Svajonė” išsiveržė į priekį ir atrodė, kad sulauksime panašaus scenarijaus, prie kurio PILK mus jau yra įpratinę. Staigmena – mes to nesulaukėme.

PILK visiškai perėmė iniciatyvą, po varžovų gynėjų klaidos pelnė išlyginamąjį įvartį, tada pelnė trečiąjį komandos įvartį ir toliau kontroliavo žaidimą, kol.. likus trims minutėms rezultato neišlygino “Svajonė”. Po šio įvarčio per likusį laiką ši komanda turėjo dar vieną neblogą progą, o vieną – fantastinę. Kamuolys iš kelių metrų kažkaip įsigudrino į vartus neįskrieti.

Carlsberg nealkoholinis – RELAX 1:0

Tai buvo išgyvenimo rungtynės, kuriose “niekas nenorėjo mirti”. Ir vieni, ir kiti puikiai suprato, kad kiekviena klaida gali kainuoti ketvirtfinalį, o kiekvienas įmuštas įvartis prie jo priartinti.

Tokiais atvejais komandos įprastai žaidžia itin atsargiai, o pačios rungtynės vyksta iki pirmojo įvarčio. Nors “Carlsberg” su tuo nesutinka, vis tik, manyčiau, kad jei pirmi būtų įmušę RELAX atstovai, jie būtų nukeliavę iki pergalės.

Žiūrint iš kitos pusės, “Carlsberg” buvo šiek tiek geresnė komanda aikštėje ir ta jų iškovota pergalė yra dėsninga.

Vėlgi galime atsiminti RELAX atstovų amžių, kuris žaidžiant antruosius kėlinius labai dažnai primena apie save. Šįsyk buvo ne išimtis. Keli praradimai prieš šias rungtynes, kelios traumos ir.. turime tai, kad itin kovingai žaidęs “Carlsberg” keliauja į stipriausiųjų aštuntuką.

Be to, šios rungtynės priminė apie tai, kodėl žaliai-balti pernai nukeliavo iki finalo. Su tokiu užsidegimu ir tokia aistra jie galėtų pakartoti savo pasiekimą. Kita vertus, labai gali būti, kad tokią pačią aistrą demonstruos ir būsimi jų varžovai. Kas jie tokie? Kol kas neaišku.

WWG – Žaibo kirtis 2:2

Net jei “Žaibo kirtis” antradienio vakarą nelaimėjo, vis tik tai yra rimčiausias pretendentas į šio sezono titulą. Tokios mintys sukosi pirmajame kėlinyje, tokios mintys sukasi ir dabar, prabėgus parai po rungtynių.

Skamba ironiškai mėgėjų lygoje, bet WWG tikrai gerai buvo išanalizavę varžovus. Jie neleido daryti daug dalykų, tačiau ŽK daug dalykų ir nereikia. Gaila, kad liko nenufilmuotas pirmasis įvartis, nes jis yra tarsi šio sezono ŽK vizitinė kortelė.

Kažkur varžovas praranda koncentraciją, keli trumpi perdavimai ir jau kažkuris iš ŽK atsiduria vienas prieš varžovų vartininką.

Taip, per pusę kėlinio B grupės lyderiai susikūrė dviejų įvarčių persvarą. Tikėtina, kad tuo metu jie pagalvojo, kad viskas baigta. Be to, realiai šios rungtynės komandai nieko nelėmė, tad gal ir tai prisidėjo prie to, kad iniciatyva visiškai buvo atiduota WWG.

Šios komandos antrasis kėlinys, veikiausiai, geriausias kėlinys (dar galime pridėti ir pirmojo kėlinio paskutines dešimt minučių) per visą šį sezoną. Taip, abu įvarčiai kiek kurioziniai ir net kiek keisti, tačiau stebint rungtynes, mintys dėliojosi taip, kad WWG tų įvarčių nusipelnė.