2019-07-17

Net tada kai “Rivona” čempionatą pradėjo trimis pergalėmis beveik niekas netikėjo, kad ji gali nukeliauti iki grupės nugalėtojo titulo. Pripažinkime, atrodė, kad “underdogai” išsišoko, tačiau tai laikina.

Visi taip galvoję po ketvirto ir penkto turo, prieš išgerdami šalto gėrimo gurkšnį, galėjo užtikrintu balsu pasakyti: “Juk sakiau”. Taip, sakėte ir tuo pačiu buvote neteisūs.

Rivona – Gulbinai 2:0

Daugelis esame patyrę dejavu jausmą. Ta prasme pamatę situaciją, kurią jau matėme kažkada anksčiau. Tiesa, šis pavyzdys nėra tipinis dejavu – čia kiek kitaip.

Pradėsiu nuo to, kad ši situacija atsitiko dėl mano paties žioplumo. Kažkokiu būdu sugebėjau praleisti faktą, kad “Gulbinų” Jonas Garšva praėjusią savaitę užsidirbo trečią geltoną kortelę.

“Rivonos” Tomašas Rudzianec jam dar prieš rungtynes tai pasakė (pagarba už tai, kad nelaukė rungtynių baigties) ir Jonas visas rungtynes buvo stebėtoju. Kur čia dejavu, paklausite jūs? Taigi, praėjusiais metais paskutiniajame ture taip pat žaidė “Rivona” ir “Gulbinai” ir tuomet praleisti rungtynes turėjo Tomašas Rudzianec. Tuomet jis atvyko su apranga, pasiruošęs ir tik tada išgirdo, kad žaisti negalės.

Ši istorija prisiminta ne šiaip sau. “Gulbinai” į šias rungtynes susirinko gana skystokai, todėl vieno svarbiausių žaidėjų netektis jiems smogė stipriai. Jau nekalbant apie tai, kad “Gulbinai” rungtynes pradėjo mažumoje.

Vis tik, išsilyginus žaidėjų skaičiui aikštėje, išsilygino ir žaidimas. O tada jau minėtas T.Rudzianec puikiu smūgiu išvedė “Rivoną” į priekį. “Gulbinai” bandė taisyti situaciją, sėkmės atveju, gal būtų tai ir pavykę, bet.. “Rivona” tada šovė antrąkart bei užsitikrino grupės nugalėtojo titulą.

Dineris – Vilkai 4:2

Tuo metu, kai žaidė šios komandos, jos vis žvilgčiojo į kitą aikštę – tų rungtynių rezultatas irgi abiem komandoms galėjo būti svarbus. Tačiau tam reikėjo “Vilkų” pergalės.

Verta pažymėti, kad “Vilkai” vis tik šiemet yra silpnesnė komanda nei “Dineris” ir pergalę jiems iškovoti galėjo padėti nebent ta sena priešprieša tarp komandų bei žymiai didesnė sėkmė.

Pagal rungtynių scenarijų, tikrai nebuvo taip, kad “Vilkai” šansų neturėtų. Jie įmušė greitą įvartį ir galėjo pasižymėti dar kartą. Nepasižymėjo. Tuomet įsigalėjo futbolo logika – neįmuši tu – įmuš tau.

Besibaigiant kėliniui, Mindaugas Broga turėjo idealią galimybę darsyk išvesti komandą į priekį, bet iš artimo nuotolio nepataikė į vartus. M.Broga galėjo pasižymėti ir antrajame kėlinyje, kai komanda jau buvo atsiliekančiųjų vaidmeny.

Vis tik, jeigu taip skaičiuotumėm “Dinerio” progas, reikėtų pripažinti, kad jų buvo daugiau.

“Dineris” grupėje liko antras, “Vilkai” į ketvertuką nepateko.

ŽV – Skaidiškės 1:7

Tikiu, kad apie tokią baigtį neplanavo net patys skaidiškėnai. Jų vadovas Marius Bukauskas atvyko gerokai anksčiau į stadioną tam, kad pažiūrėtų, kaip vyksta kitų komandų pasirodymai.

Tuomet skaičiavo, kas turi būti? Kaip turi būti? Ir kodėl turi būti, kad jo komanda patektų tarp dviejų stipriausių komandų. Čia tam, kad ketvirtfinalyje išvengtų “Žaibo kirčio” arba “Onikso”. Nepavyko.

“Skaidiškių” nelaimei, laimėjo ir “Dineris”, ir “Rivona”, o tai reiškia, kad geltonieji liko tik treti.

Kalbant apie pačias rungtynes, tai intriga truko gana trumpai. Pirmąjį įvartį “Skaidiškės” įmušė labai greitai, kai vartininkui atmušus kamuolį, niekas nepagelbėjo. Netrukus buvo identiška situacija ir atrodė, kad rezultatas bus 2:0, bet kažkokiu būdu ŽV išsigelbėjo.

Po to netgi išlygino rezultatą, bet praleidę antrąjį įvartį, neturėjo nei jėgų, nei tikėjimo, kad dar įmanoma atstatyti lygybę.

Siena – Viesulas 3:5

Apie tai, kad “Siena” gali likti grupėje paskutinė, šios komandos žaidėjai net nenumanė. Pavyzdžiui, Evaldas Gelumbauskas net keliskart perklausė, ar nejuokauju.

Tuomet, “Siena” žengė į aikštę. Rungtynių pradžia nieko blogo nežadėjo. Tokiais atvejais, greitas įvartis dažniausiai būna raktas į pergalę. Ką jau kalbėti, kai per 8 minutes yra mušami du įvarčiai, o kėlinio viduryje pirmauji 3:1.

Tuomet viskas atrodė pernelyg ramu, kad kažkas galėtų pasikeisti ir tik dešimties minučių atkarpa antrojo kėlinio pabaigoje viską pakeitė. Vieną po kito gražius ir dar gražesnius įvarčius mušę “Viesulo” atstovai sumušė net keturis įvarčius ir iškovojo fantastinę pergalę bei kelialapį į ketvirtfinalį.