Vieta tikriesiems futbolo mėgėjams

VFL14: “Žaibo kirtis” vis dar realiausias pretendentas į čempiono titulą

2019-07-19

Laikas turi tokią savybę – bėgti labai greitai. Šis Vasaros futbolo lygos sezonas – ne išimtis. Pirmasis etapas jau baigtas. Ir ką gi mes jame pamatėme? Turbūt, pirmu numeriu reiktų įrašyt tai, kad po pirmųjų septynių savaičių realiausiu pretendentu į čempiono titulą yra “Žaibo kirtis”.

Ne, ne dėl to, kad paskutiniajame grupės ture sutriuškino “Oniksą”. Tiesiog yra sakoma, kad čempionatus laimi ne pagrindinės sudėtys, o atsarginiai.. O ŽK atsarginiai yra ryškiai geriausi lygoje.

 

Žaibo kirtis – Oniksas 4:0

Tai buvo dvikova dėl grupės nugalėtojo titulo. Kad ir kas ką sakytų, vis tik ketvirtfinalyje gauti “Viesulą”, o ne “Skaidiškes” turėjo būti pakankamai stiprus motyvas.

Esu tikras, kad “Oniksas” tai suprato, bet.. visų pirma, į rungtynes atvyko be penkių pagrindinių žaidėjų; visų antra – sužaidus truputį daugiau nei minutę ŽK įmušė pirmą įvartį.

“Be abejo, su “Žaibo kirčiu” žaisti praleidus pačioje rungtynių pradžioje nėra lengva”, - po dvikovos sakė Edvardas Ruskan.

Iš tikro, nelengva. Dar kurį laiką žaidimas atrodė pakankamai apylygis, tačiau skirtumas tarp komandų tas, kad vieni kūrė progas ir mušė įvarčius, kita – tiesiog kažką darė.

Besibaigiant pirmajam kėliniui, Pavelas Pelakauskas ŽK skirtumą padidino iki trijų įvarčių, o tada jau neišlaikė net Ričardo Ališausko nervai. Įprastai ramus 2017 – ųjų MVP pakėlė balsą ant komandos draugų, kad “taip žaisti negalima”.

Antrasis kėlinys buvo tiesiog “numerio atbuvimas”. ŽK laimėjo daugiau nei užtikrintai, bet vis tik peršasi nuomonė, kad kitose tarpusavio rungtynėse tokio didelio skirtumo nebūtų.

 

WWG – Carlsberg nealkoholinis 1:0

Prieš šią dvikovą netrūko kalbų, kad abi komandos stengsis pralaimėti dėl to, kad ketvirtfinalyje gautų “Rivoną”, o ne “Skaidiškes”. Džiugu tai, kad toks scenarijus nepasitvirtino – tiek WWG, tiek “Carlsberg” dėjo tikrai nemažas pastangas, kad laimėtų.

Reikia pripažinti, kad WWG sekėsi geriau. Ne dėl to, kad laimėjo, o dėl to, kad žaidė geriau. Nuo pat rungtynių pradžios savo Prezidento keturiasdešimtmetį šventę WWG atstovai įgijo pakankamai didelę iniciatyvą. Bėda ta, kad įmušti jiems nesisekė.

Vienintelis įvartis buvo įmuštas.. keistas. Tokių WWG daug nemuša, o “Carlsberg” tokių daug nemuša, tačiau, pavadinkime tai klaila, šįsyk, pirmąkart stebint Aliui Antuliui, “Carlsberg” praleido ir pralaimėjo.

 

RELAX – PILK 2:5

Šiose rungtynėse įvyko daug pirmų kartų. Tarkime, RELAX pirmą kartą šį sezoną pralaimėjo daugiau nei vieno įvarčio skirtumu. Tarkime, pirmą kartą istorijoje RELAX per pusę kėlinio praleido keturis įvarčius. Tarkime, PILK pirmą kartą šį sezoną IŠKOVOJO PERGALĘ.

Žiūrint iš šono, atrodo, kad šių rungtynių baigtį lėmė pirmasis įvartis. Jis buvo keistas. Rikošetas, vartininko klaida ir jo liestas kamuolys įskriejo į vartus..

“Tai tebuvo vienas įvartis ir jis niekaip nepateisina to, kad įpusėjus kėliniui turėjome keturių įvarčių deficitą”, - po dvikovos sakė Darius Semėnas.

Iš tikro, NET keturi praleisti įvarčiai po pusės kėlinio dar negarantavo, kad RELAX pralaimės. Pirmojo kėlinio pabaigoje jie įmušė dukart ir atrodė, kad intriga gali atgimti.

Maža to, antrajame kėlinyje RELAX turėjo tokią persvarą, jog atrodė, kad skirtumas netrukus sumažės, tačiau tuomet PILK įmušė penktąjį įvartį ir padėjo tašką rungtynėse.

Kaip sakant, PILK-ams visą sezoną taip nesisekė realizuoti savo progų, kad per pastarąsias dvi savaites jie sumuša net tai, ką net nelabai gali pavadinti progomis.

 

Setas – Svajonė 0:6

Apie šias rungtynes būtų galima pasakyti tik tai, kad “Svajonė” nesurinko.. aprangų. Šis dalykas bus apspręstas valdyboje.

Kalbant apie rungtynes, viena komanda už kitą buvo keliom galvom geresnė. Galutinis skirtumas galėjo būti žymiai didesnis ir “Svajonė” šias rungtynes galėjo laimėti rekordiniu skirtumu.

“Setas”.. dar prieš savaitę sakė, kad dauguma rinksis “Žalgirį”, todėl galutinis skirtumas nestebina.