Vieta tikriesiems futbolo mėgėjams

VFL15: Antrajame aštuonete daugiau dramos nei pirmajame

2019-07-24

Atkrintamosios varžybos visada įneša savo šarmo ir visiškai nesvarbu, ar mes kalbame apie profesionalų sportą, ar apie mėgėjišką. VFL – ne išimtis. Nuo pirmosios atkrintamųjų dienos buvo į ką pažiūrėti – tiek kalbant apie emocijas, tiek – apie netikėtus rezultatus, tiek – apie visai kitokį požiūrį nei reguliariajame sezone.

Kalbant apie asmenybes, tai vertėtų pažymėti tris įvarčius įmušusį Edviną Mučinį (RELAX), vartininką Tadą Žilinską (“Setas”) ir.. visą “Carlsberg” komandą.

 

Carlsberg nealkoholinis – Rivona 4:0

„Carlsberg“ pretenduoja tapti pirma komanda istorijoje dvejus metus iš eilės su ketvirtu rezultatu grupėje nukalusi kitos grupės pirmąją vietą. Aišku, neperšokus griovio, op geriau nesakyti, bet.. sutikite – jei bus kitaip, tai bus galime vertinti kaip sensaciją.

Kalbant apie pačias rungtynes, tai „Carlsberg“ pergalės tokiu dideliu įvarčių skirtumu nenusipelnė. Turbūt, kad nenusipelnė pergalės ir trijų įvarčių skirtumu, tačiau futbolas yra toks žaidimas, kuriame toli gražu ne visada vyksta tie dalykai, kurių yra tikimasi.

Dvikova prasidėjo gana atsargiai ir lygiai. Ir viskas taip klostėsi iki pirmojo įvarčio, kuris buvo vienas gražiausių šiame sezone. Gražia trajektorija pakeltas kamuolys ant Artūro Tiševičiaus galvos ir šio įspūdingas smūgis tapo šios dvikovos lemtingu epizodu.

Tiesa, tai paaišėjo tik vėliau. Po praleisto įvarčio „Rivona“ bandė žaisti pirmu numeriu ir jiems neblogai sekėsi tą daryti. „Carlsberg“ atstovai du kartus iki pertraukos pavojingai prasižengė netoli baudos aikštelės, o iškart po jos vartininkas išmušė kamuolį rankomis jau būdamas už baudos aikštelės ribų. Visi tie trys epizodai pavojumi nevirto.

Tuomet „Carlsberg“ po gražios atakos padvigubino skirtumą, dar kiek vėliau už paskutinės vilties pražangą (žaidimą ranka) „Rivonos“ gynėjas Darius Pecikonis užsidirbo raudoną kortelę ir, besibaigiant dvikovai, „Carlsberg“ savo persvarą dar labiau padidino.

 

Vilkai – RELAX 2:4

Vienos keisčiausių rungtynių. Pirmiausia, galime atsiminti tai, kad „Vilkai“ ant RELAX laiko pyktį. Dėl ko? Prieš sezoną, kai atrodė, kad RELAX nedalyvaus lygoje, „Vilkai“ buvo suplanavę pasikviesti net penkis RELAX žaidėjus. O tada RELAX (neslėpsim, mūsų džiaugsmui) apsigalvojo. Sunku pasakyti, ar dėl to, ar ne dėl to, tačiau šios rungtynės buvo ir vienos emocingiausių. Jei atvirai, net keista, kad jos neperaugo į rimtesnius reikalus ir raudonas korteles.

Pačios rungtynės prasidėjo milžiniška RELAX-o milžiniška persvara ir.. „Vilkų“ įvarčiais. Statistikos niekas nevedė, bet per penkias minutes „Vilkai“ galėjo atlikti kokius septynius smūgius į vartus.

Šeštąją minutę pirmąjį smūgį atliko Mindaugas Broga. Po to smūgio „Vilkai“ išsiveržė į priekį. RELAX ir toliau valdė žaidimą, bet „Vilkai“ įmušė antrąjį. Prieš tai, beje, neišnaudoję dar vienos puikios progos.

O tada RELAX pateko į savotišką nokdauną. Akivaizdu, kad šiemet patirties, kai neblogai žaisdami, jie pralaimi, turėjo gerai smogti per smegeninę. Įdomiausia, kad žaisdami geriausią savo atkarpą, „Vilkai“ nieko nesukūrė.

O ir ta atkarpa nesitęsė ilgai. Antrasis kėlinys visiškai buvo RELAX-ų arba dar tiksliau kalbant – Edvino Mučinio. Jo pirmasis įvartis ne tik dar labiau atgaivino komandą, bet ir visiškai sugriovė „Vilkus“.

Tai, kas vyko rungtynių pabaigoje, galime drąsiai vadinti visiška „Vilkų“ desperacija ir, neabejotinai, geriausių RELAX kėliniu šiame sezone.

 

Skaidiškės – Oniksas

Be abejonės, tai mažiausiai nuspėjama pora. Bent taip atrodė prieš rungtynes. Ir ne tik. Iki pirmojo įvarčio tas vaizdas nesikeitė.

“Onikso” taktika buvo paprasta – susispausti gynyboje ir jokiu būdu nepražiopsoti greitųjų “Skaidiškių” atstovų. Gana ilgą laiką sekėsi tai daryti visai gerai, tačiau.. pirmoji rimtesnė klaida virto įvarčiu.

Kažkiek per plačiai išsidėstę “Onikso” atstovai sukūrė per daug erdvės varžovams, pastarieji nuostabiai įžaidė kamuolį Pavelui Šarynskiui, o šis ataką užbaigė negailestingai. Ta 47 – oji dvikovos minutė pakeitė ir vaizdą aikštėje.

Tuomet “Oniksui” reikėjo labiau keltis į priekį, o sena gera byla sako, kad žaidžiant prieš greitus žaidėjus turinčią komandą tai yra labai pavojinga. Taip ir atsitiko. Pati situacija praktiškai identiška tai, kai buvo įmuštas pirmasis įvartis – kirto Tomas Kitkovskij, netrukus kamuolys jau spurdėjo vartų tinkle.

Negalima sakyti, kad ta situacija visiškai sulaužė “Oniksą”, bet tuomet smūgis buvo suduotas gana stiprus. O tai yra baisiausia, kas gali nutikti – netrukus “Skaidiškės” įmušė ir trečią įvartį, o po jo, kaip patys sako, įgijo 75 procentų tikimybę žengti į ketvertą. Jei atvirai.. ta tikimybė dabar yra dar didesnė.

 

Setas – Gulbinai 1:2

“Setas” šį sezoną gana daug kartų pralaimėjo apmaudžiai, tačiau taip, kaip antradienio vakarą dar nei karto. Užbėgus įvykiams už akių, pasakysiu, kad varžovų pergalingas įvartis buvo įmuštas iškart po to, kai kažkuris iš “Seto” garsiai pažymėjo, jog iki rungtynių pabaigos liko viena minutė.

O dabar grįžkime į pradžią. “Gulbinai” susirinko labai skystai ir tai buvo “Seto” šansas. Visą pirmą kėlinį vyko lygus žaidimas arba, kaip sakė Jonas Garšva, jo komanda buvo tiesiog siaubinga.

Besibaigiant pirmajam kėliniui, “Setas” po gražios atakos sugebėjo įmušti įvartį.. galva. Tikrai taip. Seniai nei vieno įvarčio neįmušusi komanda šįsyk įmušė galva.

Ir šioje vietoje pačiam “Setui” geriau būtų buvę, jei tas įvartis nebūtų įmuštas. Po pertraukos “Gulbinai” visiškai perėmė iniciatyvą, gana greit įmušė išlyginamąjį įvartį ir toliau nežmoniškai spaudė varžovus.

Jau minėtas T.Žilinskas darė stebuklus, o tada atėjo ta nelemta 80 – oji minutė. Kažkam pasakius, jog iki pabaigos liko viena minutė, “Seto” gynėjai sugebėjo atiduoti kamuolį varžovams tiesiai į kojas, o Šarūnas Pliska netrukus pasiuntė kamuolį į vartus.

“Setas” sako, kad šioje serijoje dar ne pabaiga. Po savaitės pažiūrėsime.