Vieta tikriesiems futbolo mėgėjams

VFL17: Stebuklų neįvyko, V.Novičkovas – pirmas realus pretendentas į MVP

2019-07-31

Praėjusią savaitę persvarą įgijusios komandos sugebėjo ją išsaugoti ir tokiu būdu tęs kovą dėl taurės (vieni dėl didžiosios, kiti – dėl mažosios). Šįsyk nei viena komanda neįgijo didesnės nei vieno įvarčio persvaros, tačiau daugiausiai taip nutiko dėl to, kad daugelis žaidė atsipalaidavę.

Kalbant apie atskiras komandas, tai vertėtų paminėti “Dinerį”, kuris pirmasis iš didžiųjų lygos klubų baigė kovą dėl titulo. Kalbant apie atskirus žaidėjus, tai neabejotinai didžiausi karmos taškai keliauja WWG gynėjui Vasilijui Novičkovui.

 

Dineris – WWG 2:2 (Serijos rezultatas 2:4)

Komandos vadovas Paulius Anuškevičius iškart po rungtynių žinojo, kur buvo padarytos šio sezono klaidos ir kodėl komanda patyrė fiasko. Viskas paprasta – paraiškoje esantys žaidėjai per dažnai negalėjo atvykti į rungtynes, o kaip parodė praktika, atvykti tik į atsakomąsias ketvirtfinalio rungtynes, yra per maža.

Taip, vakar “Dineris” buvo galingas. Tiek galingas, kad varžovas nuo pat pirmųjų dvikovos minučių buvo prispaustas prie savųjų vartų. Netruko kristi ir pirmasis įvartis – po vienos iš daugelio atakų savojo šanso nepaleido Ramūnas Radavičius.

Po to įvarčio “Dineris” kiek sumažino tempą, nors to daryti turbūt nereikėjo. Tiesa, net ir sumažinę tempą, “Dinerio” atstovai turėjo milžinišką žaidybinę ir teritorinę persvarą. Skirtumas tik toks, kad savųjų galimybių jau galėjo ieškoti ir WWG.

Esminė situacija šiose rungtynėse įvyko besibaigiant pirmajam rungtynių kėliniui. Vasilijaus Novičkovo galinga bomba, atliekant baudos smūgį, sprogo “Dinerio” vartuose. Įdomu tai, kad prieš kokias penkias atakas iš eilės Vasia puikiai tvarkėsi gynyboje. Užėmęs “valytojo” rolę, jis nutraukdavo visas užmačias, kurias sugalvodavo varžovai.

Po pertraukos “Dineris” surengė dar vieną didžiulį varžovų vartų šturmą ir vėl greitai įmušė įvartį. Nuo tada, kaip sakė Martynas Areška, jo komandai siaubingai lėtai slinko laikas. Vis tik, jų gynyba buvo paties aukščiausio lygio, o dažnai to užtenka norint pasiekti teigiamą rezultatą.

“Futbolas yra žiaurus”, - po rungtynių sakė P.Anuškevičius. WWG, savo ruožtu, nuo šiol tyko naujos aukos pavadinimu “Žaibo kirtis”.

 

Svajonė – Siena 3:2 (Serijos rezultatas 7:4)

Lyginant su pirmosiomis serijos rungtynėmis, komandos tarsi apsikeitė rolėmis. Šįsyk pirmu numeriu žaidė “Svajonė”, o “Siena” bandė gaudyti varžovus kontratakose.

Ir tą daryti jai sekėsi visai neblogai. Per pusę kėlinio du epizodai virto įvarčiais ir tuomet bendra “Svajonės” situacija tapo itin sudėtinga. Vis tik, ne neįmanoma.

Po kampinio vienas įvartis galva (dar pirmajame kėlinyje), po skersuoto kamuolio –antras įvartis galva (jau antrajame kėlinyje) ir psichologinė persvara jau “Svajonės” pusėje.

Vis tik, kad ir kiek pastangų buvo įdėta, reikia pripažinti, kad nuovargis daro savo. Tuo “Siena” pasinaudojo, pelnė pergalingą įvartį ir ties tuo buvo padėtas taškas.

 

Žaibo kirtis – Viesulas 2:2 (Serijos rezultatas 6:2)

Tokios rungtynės atkrintamosiose varžybose yra gana retas reiškinys. Turiu omeny situaciją, kai abi komandos yra pernelyg atsipalaidavusios, nes jos žino, kuri tęs kovą dėl apdovanojimų, o kuri – ne.

Ta užtikrinta pergalė praėjusią savaitę ŽK padarė meškos paslaugą. Apskritai, labai nedaug trūko, kad būtų patirtas pirmasis pralaimėjimas šiame sezone. Aišku, globaliai tai nebūtų nieko pakeitę, bet psichologiškai.. visada smagiau išlikti nepralaimėjusiems.

“Viesulo” atstovų į rungtynes susirinko vos dviem daugiau nei reikia vienu metu būti aikštėje. Tačiau tai jiems netrukdė demonstruoti tikrai aukšto lygio futbolo.

“Viesulas” įmušė greitą įvartį, o po kelių minučių turėjo idealią galimybę tai pakartoti dar kartą.

“Būtų pavykę ir kažin, ar jau taip ramu būtų kirčio stovykloje”, - kažkas replikavo ekspertų ložėje. Tikėtina, kad taip ramu nebebūtų, tačiau įvartis įmuštas nebuvo.

Po pertraukos ŽK rezultatą išlygino bei skubėjo kuo greičiau jį persverti savo naudai. Apskritai, buvo gražu žiūrėti, kai abi komandos nėra patenkintos lygiu rezultatu.

Darydami dirbtinę nuošalę, ŽK atstovai suklydo ir “Viesulas” darsyk išsiveržė į priekį. Tiesa, ne ilgam. Rungtynių pabaigoje nuo pralaimėjimo komandą išgelbėjo Gintautas Šteinas.

 

ŽV – PILK 2:1 (Serijos rezultatas 7:1)

Šią dvikovą drąsiai būtų galima įvardinti PILK vizitine kortele. Ta prasme, kad nepriklausomai nuo to, kaip komanda žaidžia (gerai ar blogai), vis tiek ji pralaimi. O šįsyk PILK iš tikro žaidė netgi labai gerai.

Nepaisant to, kad jie patys puikiai suprato, jog atlošti praėjusią savaitę įgytą deficitą yra beveik neįmanoma, nuo pat pradžių ėmė diktuoti sąlygas aikštėje.

Vis tik, tas diktavimas realios naudos neatnešė, o viską iš esmės išsprendė Dmitrijaus Raksos meistriškumas. Jo įmuštas sudėtingas įvartis padėjo visus pamatus pergalei.

Nors vėliau PILK dar bandė kažką daryti, tačiau tie veiksmai nebebuvo tokie įtikinami. Anaiptol – į šios komandos vartus krito antrasis įvartis. Nors pabaigoje garbės įvartis buvo pelnytas, tačiau jis komandai neatnešė absoliučiai nieko.