Vieta tikriesiems futbolo mėgėjams

VFL19: Antrasis Play off etapas – ŽYMIAI įtemptesnis

2019-08-07

Pakankamai daug dramos, pakankamai daug emocijų, stipriai padidėjęs kortelių skaičius.. turbūt tai svarbiausi antrojo atkrintamųjų varžybų etapo momentai. Aišku, jį būtų galima tęsti ir tęsti, bet.. ar verta? Juk įdomiausia šių serijų dalis kitą savaitę.

 

Skaidiškės – Carlsberg nealkoholinis 0:1

“Carlsberg” rungtynių pradžioje bandė nustebinti – žaisti pirmuoju numeriu. Vis tik, labai greitai supratę, kad toks žaidimas yra tolygus savižudybei, žaliai balti persikraustė į gynybą. Joje, pažymėkime, sužaidė itin solidžiai.

Vienintelis įvartis buvo įmuštas dar neįpusėjus net pirmajam kėliniui, o nuo tada Carlsberg atsitraukė dar giliau.

Galime prisiminti, kad tai ne pirmas kartas, kai “Skaidiškėms” yra be proto sudėtinga pralaužti itin sutankintą varžovų gynybą. Tuomet prasideda pykčiai, emocijų protrūkiai ir kiti nereikalingi dalykai.

Beje, kalbant apie emocijas ir ne visai švarius dalykėlius aikštėje, abiejų komandų atstovai pažymėjo, kad jei šiai dvikovai būtų teisėjavęs Artiomas Gutovskis, ji tikrai nebūtų pasibaigusi be raudonų kortelių.

Nesiimsiu spręsti, ar taip būtų, ar nebūtų, bet faktas, kad vietos finale kaina yra nežmoniškai didelė.

Grįžtant prie rungtynių, “Carlsberg” pačioje dvikovos pabaigoje turėjo tiesiog nerealią galimybę skirtumą padvigubinti, tačiau sunkiai suvokiamu būdu to padaryti nesugebėjo.

Akivaizdu, kad šioje serijoje dar toli gražu ne viskas baigta.

 

PILK – Svajonė-Infra 1:0

PILK jau kelis sezonus (ypač šį) garsėja kaip komanda, kuri sugeba sužaisti neblogų rungtynių, tačiau vis tiek patiria pralaimėjimus. Tai šis atvejis ne toks.

Šįsyk jų komandos vartininkui buvo atlyginta, turbūt, už visas prieš tai buvusias nesėkmes, o jų varžovai iššvaistė tiek progų, kiek patys PILK-ai iššvaistydavo per daugelį kitų rungtynių. Ir visa tai per pirmąjį rungtynių kėlinį. 

Lemiamas rungtynių epizodas buvo sukurtas pačioje antrojo kėlinio pradžioje, kai į “Svajonės” vartus buvo paskirtas baudos smūgis. Tuomet, kol “Svajonės” žaidėjai rinkosi vietas gynyboje, PILK žaibiškai įžaidė kamuolį ir netrukus Denisas Savrackij pelnė, kaip vėliau paaiškėjo, pergalingą įvartį.

Antrasis kėlinys buvo gerokai lygesnis. “Svajonė” tai aiškina paprastai – žaidėjai tiesiog pavargo. Kita vertus, jie pridūrė, kad ši serija dar toli gražu nebaigta.

 

RELAX – Gulbinai 3:3

Vienos kiečiausių, vienos nešvariausių, bet tuo pačiu – vienos įdomiausių. Toks būtų pirmasis šių rungtynių vertinimas. Rungtynių, kurios baigėsi be trijų pašalintų žaidėjų ir nedaug trūko, kad ir tai dar nebūtų riba. “Gulbinai”, savo ruožtu, beveik pusvalandį turėję kiekybinę persvarą, ja nepasinaudojo.

Pradėkime nuo to, kad dvikova prasidėjo pakankamai aukšta sparta ir abi komandos pirmiau galvojo ne apie tai, kaip apsiginti, o apie tai kaip užpulti. Tokiais atvejais neretai atsiveria skylės gynyboje, o varžovai už tai baudžia.

Pirmieji varžovus nubaudė “Gulbinai”. Skylė gynybos viduryje – Donato Šumylos smūgis ir 1:0. Netrukus stadione pasirodė pernykštis RELAX idėjinis vadas Ramūnas Ražanauskas. Su jo atėjimu RELAX iš artimo nuotolio rezultatą išlygino.

Buvo sužaista lygiai pusė kėlinio, tačiau tuomet dar neįmanoma buvo pasakyti, kad ši dvikova bus pažymėta TRIMIS raudonomis kortelėmis. Iš pradžių jomis buvo nubausti Andžėjus Borovskis ir Anatolijus Novičkovas. Po pražangos vienas įspyrė kitam, antras pirmąjį nustūmė ir abiem rungtynės buvo baigtos.

Trečia raudona kortelė buvo parodyta antrojo kėlinio viduryje. Netiesioginė, bet su didžiausiomis pasėkmėmis. Edvinas Mučinis užsidirbo antrą geltoną kortelę,buvo pašalintas iš aikštės, tačiau dar prieš tai teisėją Aleksandrą Jakubovskį išvadinio necenzūriniais žodžiais. Lygos drausmės komitetas jam skyrė dvejų (buvo siūloma ir daugiau) rungtynių diskvalifikaciją, o tai reiškia, kad RELAX geriausiam žaidėjui sezonas VFL-e baigtas. Tuo metu rezultatas buvo 2:2.

Kiekybinę persvarą įgiję “Gulbinai” užspaudė RELAX, o pastariesiems liko tik kontratakuoti. Pora tokių kontratakų buvo labai pavojingos. Viena jų – baigėsi Edgaro Sinicko įvarčiu. Ironiškas, bet dar po aštuonių minučių tas pats E.Sinickas įsimušė į savo vartus.

 

Oniksas – Rivona 3:1

Šių rungtynių pradžia būtų galima laikyti antradienio popietę, kai “Oniksas” varžovams paskelbė, kad nesurenka pilnos sudėties. Tiesa, šiaip ne taip ta sudėtis buvo pilna – kas su temperatūra, kas su skausmais, kas dar su kuo, bet aikštėje abi komandos turėjo vienodą skaičių žaidėjų.

“Rivona” iki pertraukos buvo žymiai geresnė. Viskuo. Įskaitant ir du baudos smūgius pirmojo kėlinio antroje pusėje. Antruoju bandymu krito gražus įvartis.

Atrodė, kad tai galėtų būti svarbiausias rungtynių momentas, tačiau taip nebuvo. Svarbiausias momentas buvo pati kėlinio pabaiga, kai “Oniksas” išlygino rezultatą”.

Tas įvartis pasėjo “Rivonos” žaidėjų pyktį tarp savęs ir visišką žaidimo išsiderinimą antrajame kėlinyje. Buvo akivaizdu, kad “Oniksas” perlaužė rungtynes, o netrukus tai buvo įtvirtinta dviem įvarčiais.

Įmušti galėjo ir “Rivona”, tačiau neįmušė. Tiesa, pažadėjo tą padaryti kitą savaitę.