Vieta tikriesiems futbolo mėgėjams

2012-07-04

2012 m. NIKE Vasaros futbolo lygos grupės varžybos artėja į pabaigą, ir jau šiandien paaiškėjo trys komandos, kurios neturi net teorinių galimybių kautis dėl patekimo į TOP 8.

A grupės penktasis turas prasidėjo dvejomis rungtynėmis - FK "Vilkai" susikovė su „Barclays“ ekipa, o FC "ŽV" susigrūmė FK "Žaibo kirtis" komanda.

„Barclays“ komanda, kuri IV ture iškovojo pergalę rezultatu 4:2 prieš FK „Liukstata“, šiandien dar galėjo kabintis už šiaudo, mat pergalė prieš „vilkus“ būtų palikusi galimybę „bankininkams“ patekti tarp aštuonių stipriausiųjų Vasaros futbolo lygos komandų. Deja, jau pirmajame kėlinyje tos viltys žlugo: 11-ąją minutę Mindaugas Broga pelnė pirmąjį įvartį (1:0), o 22-ąją minutę po baudinio, skirto į „Barclays“ vartus, pasinaudojęs varžovų, nespėjusių užsiimti gynybinių pozicijų nedėmesingumu, kamuolį iš maždaug 12 m atstumo į vartų tinklą pasiuntė Dmitrijus Kirjackis (2:0). Dar po dešimties minučų nuo virpsto atšokęs kamuolys lietė „Barclays“ žaidėjo ranką, ir į jų vartus buvo skirtas 11m baudinys, kurį stipriu smūgiu sėkmingai realizavo Mindaugas Broga. Tai jau penktasis „vilkų“ puolėjo įvartis šiame Vasaros futbolo lygos sezone. Pirmasis kėlinys taip ir baigėsi - 3:0.

Antrasis kėlinys prasidėjo FK „Vilkai“ komandos atakomis, ir 56-ąją rungtynių minutę po perdavimo iš dešiniojo krašto Remigijus Sabaliauskas galva siunčia jau ketvirtąjį kamuolį į „Barclays“ vartus (4:0). Visiško sutriuškinimo „Barclays“ visgi išvengė – 67-ąją min. „bankininkų“ žaidėjas Gytis Leitonas pelnė garbės įvartį, ir finalinis teisėjo švilpukas užfiksavo galutinį rezultatą 4:1 FK „Vilkai“ naudai.

Tenka pripažinti, kad šis susitikimas nebuvo lygiaverčių varžovų dvikova: nors „Barclays“ vyrams netrūko ryžto kovoti iki rungtynių pabaigos, didžiąją mačo dalį jiems teko stabdyti varžovų puolimo mašiną savo aikštės pusėje.

Nė menkiausios intrigos nebuvo ir kitose tuo pačiu metu vykusiose rungtynėse tarp pirmąją vietą užimančios FK „Žaibo kirtis“ ekipos ir grupės lentelės autsaiderės FC „ŽV“ komandos. Grupės lyderiai, pasimokę iš praėjusio sezono klaidų, pateisino naująjį komandos pavadinimą tarsi žaibai kirsdami priešininkui – staigiai, tiksliai ir energingai. Trys greiti įvarčiai (L. Misiūnas 2‘, 3‘bei M. Gelumbauskas 7‘) - ir jau septintąją susitikimo minutę  rezultatas 3:0 FK „Žaibo kirtis“ naudai! Neturėdama keitimo FC „ŽV“ komanda negalėjo tinkamai pasipriešinti puikiai kamuolį valdžiusiems FK „Žaibo kirtis“ žaidėjams, kurie „nardė“ oranžinių futbolininkų aikštės pusėje. Nenuostabu, jog pirmam kėliniui besibaigiant dar viena kamuolį į „ŽV“ vartus pasiuntė „žaibas“ Aurimas Draugelis – 0:4.

Po pertraukos aikštėje vaizdas iš esmės nesikeitė: „Žaibo kirtis“ kontroliavo kamuolį, o „ŽV“ vyrams tik epizodiškai pavykdavo surengti pavojingas atakas. Viename iš tokių momentų Darius Pinkevičius turėjo galimybę sumažinti skirtumą tiksliai smūgiuodamas kaire koja į „žaibų“ vartus, tačiau laiku sureagavęs pastarųjų vartininkas atmušė kamuolį išsaugodamas „sausus“ vartus. Mėgindama atakuoti didelėmis pajėgomis, FC „ŽV“ komanda nesugebėjo pasirūpinti savųjų vartų saugumu – atsivėrusios spragos gynyboje jiems kainavo brangiai: 51-ąją bei 61-ąją minutėmis „žaibų“ žaidėjas Laimonas Misiūnas pelnė dar du įvarčius, tokiu būdu ne tik padidindamas savo komandos persvarą iki šešių įvarčių (6:0), bet ir tapdamas rezultatyviausiu Vasaros lygos žaidėju. Per likusį laiką kamuolys dar du kart suspurdėjo vartų tinkle – iš pradžių pasižymėti sugebėjo A. Draugelis (0:7), o pačioje rungtynių pabaigoje nuo vartininko atšokusį kamuolį į FK „Žaibo kirtis“ vartus pasiuntė Donatas Karčiauskas, taip sušvelnindamas skirtumą iki 1:7. Tokiu rezultatu rungtynės ir pasibaigė, o vyrukai juoda apranga lieka vienvaldžiais A grupės lyderiais, FC „ŽV“ komandą siųsdami į „Išlikimo taurės“ varžybas.

Trečia komanda, kuriai šiais metais nebeteks kovoti dėl NIKE Vasaros futbolo lygos taurės, tapo FK „Liukstata“ komanda. Pirmojo Lygos sezono laimėtojai buvo sutriuškinti FK „Dineris“ komandos rezultatu 2:8. Pastebima tendencija, kad geltonieji, gerai pradėję rungtynes, galiausiai iššvaisto įgytą pranašumą ir palieka aikštę nuleidę galvas. Šiose varžybose FK „Liukstata“ komandos vyrai atsilaikė 20 minučių. Praleidus įvartį pačioje rungtynių pradžioje (2‘ H.Rudelis, 0:1), „Liukstatai“ pavyko atsitiesti jau po 4 minučių (1:1). Pasiekę išlyginamąjį įvartė pastarieji tarsi įgavo antrąjį kvėpavimą ir pradėjo rengti vieną pavojingą ataką po kitos, tačiau pirmajame kėlinyje taip ir nesugebėjo įveikti „eks“ „Pytachki“ komandos gynybos. Maža to, „Liukstata“ dar du kartus buvo priversta traukti kamuolį iš savųjų vartų tinklo:  20-ąją min. įvartį įmušė tas pats H. Rudelis (1:2), o po septynių minučių įvartį nuo virpsto pelnė Mindaugas Statauskas (1:3).

Antrasis kėlinys prasidėjo panašiai kaip ir pirmasis: du staigūs įvarčiai - vienas į FK „Liukstata“ (1:4), kitas - į FK „Dineris“ vartus (2:4). Tačiau tai buvo viskas, ką pademonstruoti sugebėjo geltonųjų komanda - po šio įvarčio prasidėjo D.Kareivos „laimės minutės“. Tarp visiškai pakrikusių pirmo VFL sezono nugalėtojų komandos gynėjų nardęs futbolininkas mušė vieną įvartį po kito, ir 62-ąją minutę pelnęs trečią įvartį šiose rungtynėse, „dinerių“ žaidėjas padidino persvarą iki nepadoraus skirtumo (2:7). Tašką dvikovoje padėjo Paulius Anuškevičius, užtvirtindamas solidžią FK „Dineris“ pergalę rezultatu 2:8.

Ko gero didžiausią susidomėjimą penktajame ture kėlė rungtynės, kuriose susitiko SK „Skaidiškės“ ir „Carlsberg FK“ komandos. Abi ekipos, gausiai palaikomos savo sirgalių, turėjo tik vieną tikslą – iškovoti pergalę. Aktyviau rungtynes pradėję „Skaidiškių“ futbolininkai stengėsi įmušti greitą įvartį, tačiau geros gynybos ir pražangų dėka „aludariai“ nuo antros kėlinio pusės perėmė kamuolio kontrolę, taip sumažindami darbo savo vartininkui Martynui Urbanui, nuo vartų linijos vadovavusiam savo komandos žaidėjams. Pažymėtina, jog 37-ąją minutę emocingasis vartininkas už replikas užsidirbo geltoną kortelę. Po pirmojo kėlinio rezultatas - 0:0.

Antrajame kėlinyje ir toliau dominavo „Carlsberg FK“ komanda, tačiau niekaip nesugebėdama pelnyti įvarčio, pačioje rungtynių pabaigoje atidavė inciatyvą SK „Skaidiškės“ vyrams. Paskutinėmis minutėmis pastarieji užgulė žaliai baltų vartus. Deja, keturi iš eilės kelti kampiniai ir aktyvus žadimas varžovų baudos aikštelėje vaisių neatnešė. Rungtynės baigėsi be įvarčių - 0:0.

Po šio susitikimo geltonieji klysti jau nebegali nebegali: teoriškai juos dar gali gelbėti pergalė prieš „Barclays“ komandą ir lygiosios su FK „Žaibo kirtis“ ekipa arba atvirkščiai. Tačiau tokiu atveju „skaidiškiečiai“ turi tikėtis, kad tiek „Carlsberg FK“, tiek „vilkų“ vyrai daugiau nebeiškovos nė taško.  SK „Skaidiškės“ komandai norint patekti į TOP 8 varžybų etapą,  per likusias rungtynes reikia rinkti 6 taškus. Žinant, kad jų dar laukia rungtynės su grupės lyderiais, tai bus nelengvos, tačiau įdomios likusių dviejų A grupės turų savaitės.