2013-08-07

Šiaip jau kas kartą komandos gali pasigirti, kad sukūrė masę progų, tačiau jos tik ir liko progomis. Tačiau šįkart tas skaičius viršijo visus lūkesčius. Būtent tai buvo pagrindinė diskusijų tema tiek ŽV, tiek „Sienos“, tiek „Gulbinų“ fronte. Visos šios komandos, įskaitant ir PILK, vakar žengė lemiamą žingsnį, kuris leis kovoti dėl 9 – 12 vietų. Likusios ekipos pasidalins vietas tarp 13 ir 16 vietų.

ŽV – OZ United 4:1

Įvertinus pirmųjų rungtynių rezultatą (3:1 laimėjo OZ), įvertinus karštį ir įvertinus ŽV žūtbūtinį skubėjimą, šios poros akistatoje buvo galima tikėtis kovos. Tačiau savo klasę per 12 minučių įrodę ŽV, šiam žaidybiniam aspektui, nepaliko vietos.

4 minutė - 1:0, 10 - minutė 2:0, 12 minutė – 3:0. Ir čia galime dėti tašką. Tačiau pajutę, kad rungtynių baigtis jau išspręsta, ŽV pradėjo švaistyti progas. Taip pat neretais atvejais, vienas ar kitas žaidėjas persistengdavo lįsdami į nuošalę.

Kuo atsakė OZ? Nesugebėjimu išsimesti kamuolio iš užribio arba vieno jaunuolio noru dar neįpusėjus pirmajam kėliniui, palikti aikštę dėl gautos raudonos kortelės.

Teisėjo didžiulė dovana oziams, kad jie neliko mažumoje. Už ką dovana? – turbūt todėl, kad ilgai nesuprato, kaip taip neatsakingai galima elgtis ir, turint geltoną kortelę, sąmoningai gaudyti kamuolį į rankas. Tiesa, dar vienas dalykas užstrigo, stebint OZ žaidėjus ir jų vienas kito supratimą.

„Tu nesutvertas žaisti puolime“, - pastabą metė vienas kitam.

„Eik tu na...“, - pasigirdo atsakymas.

Tuo metu, ŽV kūrė jau kokią aštuntą progą prie varžovų vartų.

„Iš tikrųjų, labai gerai žaidė jų vartininkas. Sakau, kad į tuščius vartus iš poros metrų nepataikėt. Jie man atsako: nu, jo, bet jeigu jų vartininkas geras..“, - po rungtynių šypsojosi OZ.

Tiesą sakant, antrajame kėlinyje OZ pradėjo žaisti įdomiau – kažkiek tikslesnių perdavimų, kažkokia mintis ir supratimas, kad tik vienas įvartis juos skiria nuo baudinių serijos. Tą puikiai suprato ir ŽV.

„Chebryte, gal laikas įmušt, kad būtų ramiau“, - iš vartų atskriejo žinia komandos draugams.

Artėjant rungtynėms į pabaigą buvo įmuštas ir ketvirtasis įvartis, o dar vėliau praleistas.

Pagal rezultatą, OZ sužaidė gana garbingai, tačiau pagal žaidimą.. galėjo būti ir 12:1.

Siena – Affecto Lietuva 6:0

„Šįkart įmušėm daugiau nei pirmose rungtynėse, tačiau ir šiandien galėjom įmušti dešimt.. o gal ir penkiolika“, - po rungtynių kalbėjo „Siena“.

Šiose rungtynėse „Siena“ pramušė sužaidus vos pusė minutės. Pirma ataka, pirmas smūgis, pirmas įvartis. Solidu.

Šiaip jau, kai su tokia energija ir tokiu užsivedimu žaidė „Siena“, galima stipriai suabejoti, ar prieš ją būtų atsilaikiusi bet kuri lygos komanda. Aišku, klausimas, ar ta stipresnė komanda būtų leidusi taip manevruoti „Sienai“, bet faktas, kad šiame susitikime žaidė dviejų skirtingų svorių kategorijos.

„Žinoma, kad lygių skirtumas tarp komandų yra didelis“, - nevyniodamas žodžių į vatą, kalbėjo „Sienos“ atstovas.

Vienintelis labai nemalonus atvejis įvyko antrojo kėlinio viduryje, kai lygiame momente susidūrė abiejų komandų žaidėjai: vienam jų – viskas baigėsi sėkmingai, antram gi – traumatologiniame ir dviejų mėnesių priverstiniu poilsiu nuo futbolo. Tiesa, atrodo, kad rimtesnių procedūrų neprireikė.

„Sienos“ nepasisekimų sąraše tik tai, kad šiose rungtynėse nepavyko papildyti žaidėjų, įmušusių bent vieną įvartį sezone, skaičių. Pagal šį komponentą, jie kol kas pirmi lygoje.

„Turėjome galimybę, kad dar du žaidėjai prisijungtų prie įmušusių įvarčius, deja, nepavyko. Turėsime galimybę su PILK-ais“, - pasakojo „Siena“.

Liukstata – Gulbinai 1:1.

„Esam labai nelaimingi ir pikti. Mums jokios įtakos nedarė tai, kad turėjom trijų įvarčių persvarą, tiesiog vėl susidūrėme su ta problema, kad norėjom kamuolį įsivaryti į vartus“, - absoliučiai jokio džiaugsmo veide nebuvo galima išvysti rezultatyviausio „Gulbino“ veide po rungtynių, kurios atvėrė komandai kelią į kovą dėl mažosios taurės.

„Liukstata“ į rungtynes susirinko mažumoje, todėl šios lygiosios šiai komandai yra tikras išsigelbėjimas. Galime aišku pridėti ir tai, kad buvo ne viena situacija, kai po „Gulbinų“ eilinės neišnaudotos progos stadionas aidėjo nuo aikčiojimų.

Tie neišnaudoti šansai pykdė „Gulbinus“, o besipykstanti komanda gero rezultato pasiekti tiesiog negali. Tenka konstatuoti, kad dėl daugelio šio sezono pralaimėjimų, „Gulbinai“ gali kaltinti ne ką kitą, o požiūrį vienas kitam.

Barclays – PILK 0:1

Dar po pirmų rungtynių PILK dievagojosi, kad niekaip negalėjo pramušti varžovų vartininko. Po vakarykščių rungtynių tie žodžiai kartojosi ir vėl.

„Jų vartininkas tiesiog fantastiškas. Kartais net sunku patikėti, kad įmanoma taip žaisti“, - pagyrimų negailėjo PILK-as.

PILK – ams reikėjo įvarčio, barklius tenkino nulinės lygiosios, todėl natūralu, kad rungtynių pradžioje iniciatyvą šiek tiek į savo rankas bandė perimti PILK –ai. Tiesa, nebuvo taip, kad komandas skyrė keli šviesmečiai – tiesiog vieniems labiau reikėjo įmušti, kitiems labiau reikėjo apsiginti.

Visiškai kitoks buvo antrasis kėlinys, kurio pradžioje įmuštas įvartis atvėrė PILK – ams kelią į kovą dėl 9 – 12 vietų.

„Pirmą kėlinį mes viską darėme teisingai, o antrajame kažkaip išsimušėme iš ritmo. Jie iš trijų keturių progų išnaudojo vieną ir jiems to užteko. Aišku, liūdna, bet o ką daryt?“ – po rungtynių kalbėjo „Barclays“.

Kovoje dėl 9 – 12 vietų PILK susitiks su „Siena“, „Gulbinai“ su ŽV;

Kovoje dėl 13 – 16 vietų „Liukstata“ kovos su „OZ United“, o „Affecto Lietuva“ su „Barclays“.