2016-07-09

Tiek saule, tiek lietumi žiūrovus ir žaidėjus apdovanojusią liepos 7-ąją dieną vykusios Vasaros Futbolo Lygos rungtynės „Panerio“ stadioną papuošė atkaklių epizodų ir emocijų gausa. Keturi susitikimai, vienuolika įvarčių ir žaidimo intensyvumo kontrastai džiugino dėl lietaus negausiai susirinkusį sirgalių būrį, tačiau drėgmės nepabūgę futbolo entuziastai įspūdžiais, veikiausiai, dalinosi ir stebėdami Europos futbolo čempionato pusfinalį.

„Žaibo kirtis“ – „FK Svajonė“ 5:0

Pirmosiose rungtynėse neabejotinais favoritais įvardinti „Žaibo Kirčio“ vyrai šį statusą pateisino nuo pat atidaromojo arbitro švilpuko. Pirmosiomis minutėmis varžovus jų aikštės pusėje užspaudę žaibiečiai jau aštuntąją minutę džiaugėsi pirmuoju įvarčiu, kai po perdavimo iš dešiniojo krašto galva kamuolį į vartus nukreipė Aurimas Draugelis. Ankstyvas įvartis leido favoritams žaisti jiems patogų kontratakomis paremtą futbolą, perdavimais į laisvą plotą už gynėjų nugarų terorizuojant „Svajonės“ gynėjus. Per pirmąjį kėlinį Žaibas į varžovų vartus Kirto dar tris kartus, ir rungtynių nugalėtojo klausimas abejonių žiūrovams nebekėlė.

Antrąjį kėlinį „Žaibo Kirtis“ pradėjo atlikę kelis keitimus bei taktinius žaidėjų perstumdymus. Į gynybą atitraukus pirmoje rungtynių pusėje vieną po kito pavojingus perdavimus skirsčiusį Pavelą Pelakauską „Svajonės“ žaidėjai gavo daugiau galimybių atakuoti, ir 58-ąją minutę atliko pavojingą baudos smūgį, kurį sėkmingai blokavo žaibiečių gynėjai. Favoritai suaktyvėjo iki rungtynių pabaigos likus dešimčiai minučių, į aikštę grįžus dešiniajame krašte solidžiai atrodžiusiam Vyčiui Šniukštai. Pavojingi smūgiai į „Svajonės“ vartus krito itin dažnai, o 76-ąją minutę tašką susitikime padėjo savo trečiąjį įvartį greito išpuolio metu pelnęs Ignas Niurka. Atsiliekanti komanda vos išsispyrus kamuolį iš aikštės vidurio surengė pavojingą ataką, kai varžovų aikštės pusėje puikų tarpusavio supratimą pademonstravo Tomaš Groblevskij ir Rimvydas Štilinis, tačiau paguodos įvarčio pelnyti nepavyko. Pagarbos „Svajonės“ vyrukai nusipelno už profesionalų susitvarkymą su emocijomis ir garbingą žaidimą, privertusį teisėją Voldemarą Kundrotą po rungtynių pareikšti, jog „toks va žaidimas, kai nereikia rodyti nei vienos kortelės, jam patinka labiausiai“. „Žaibo Kirtis“ šventė užtikrintą pergalę ir padėjo dar vieną žingsnį link optimalios formos susigrąžinimo.

„Rivona“ – „Barclays“ 1:0

Tuo pačiu metu kitoje stadiono pusėje vykusiame mūšyje vaizdas iš pirmo žvilgsnio atrodė panašus, tačiau rezultatas bylojo ką kitką. Raudonais marškinėliais vilkėję „Rivonos“ žaidėjai absoliučiai dominavo aikštėje ir spaudė varžovų vartus, tačiau susidūrė su rimtomis problemomis bandydami užbaigti atakas. Pirmojo kėlinio viduryje raudonieji vos patys neprisidarė bėdų ir prieš žaidimo logiką nepasiuntė kamuolio į savus vartus, tačiau situaciją sugebėjo išgelbėti jų vartininkas. Netikslūs smūgiai tapo pagrindine pirmojo kėlinio tema, ne kartą „Rivonos“ puolėjams pritrūko techniškumo iššokus vienas prieš vieną su varžovų vartininku, tačiau nesugebėjus susistabdyti kamuolio. Minėtajai ekipai valdant aikštės vidurį, „Barclays“ savo galimybes kūrėsi po standartinių padėčių, bet atvirame žaidime niekaip nesugebėjo įveikti fiziškai žaidusių varžovų futbolininkų. Pirmajam kėliniui artėjant prie pabaigos bankininkų gynyba nebeatlaikė vienos iš daugelio varžovų atakų ir tiksliu smūgiu į apatinį kairįjį vartų kampą 36-ąją minutę pasižymėjo Simas Novogreckas.

Po pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė – 46-ąją minutę jokiu numeriu nepažymėtais marškinėliais vilkėjęs „Rivonos“ puolėjas sugebėjo nepataikyti į tuščius vartus, 53-iąją paleido dar vieną pavojingą, tačiau netikslų smūgį iš labai patogios situacijos. „Barclays“ ir toliau kėsinosi išlyginti rezultatą iš statiško kamuolio situacijų, ir arčiausiai to buvo artėjant antrojo kėlinio viduryje, kai baudos smūgį atrėmė „Rivonos“ vartininkas, o po pakartotinio bandymo kamuolys atšoko nuo skersinio. Artėjant rungtynių pabaigai raudonieji ėmė skirti vis didesnį savo dėmesį savo vartų saugumui, tačiau ir žaisdami tik retomis kontratakomis kūrė daug įsimintinesnius ir pavojingesnius epizodus. Galiausiai bankininkų emocijos paėmė viršų, ir teisėjas Artiom Gutovskij buvo priverstas geltona kortele įspėti Edvardą Brazaitį, o paskutinės „Rivonos“ atakos metu puikų perdavimą nuo kampinio atliko Darius Gražinskis, bet, tarsi iliustruodami visų rungtynių eigą, „Rivonos“ žaidėjai nesugebėjo pataikyti į vartų plotą. Dėl neišnaudotų progų raudonieji lengviau atsikvėpti galėjo nuskambėjus finaliniam švilpukui, užfiksavusiam slidžią, bet pelnytą pergalę minimaliu rezultatu, o garbingo žaidimo principų laikymųsi „Rivona“ nustebino ir po rungtynių, kai nugalėtojų prizu pirmiau pasidalino su pralaimėjusia ekipa, nei mėgavosi patys.

„FK PILK“ – „FK Siena“ 1:2

Bukčių stadioną trumpos pertraukos metu nuskalavus trumpam lietui savo vietas aikštėje užėmė antrasis komandų ketvertukas. Įvarčiu gausa pasižymėjusioje stadiono pusėje „Žaibo Kirtį“ ir „Svajonę“ pakeitė „PILK“ ir „Siena“ ekipos, nuo pirmųjų minučių ėmusios demonstruoti, jog žiūrovų laukia daug atkaklesnės ir įdomesnės rungtynės. Pirmoji pirmojo kėlinio pusė pralėkė „Sienai“ dažniau kontroliuojant kamuolį varžovų aikštės pusėje, bet pirmąjį pavojingą epizodą sirgaliai išvydo tik devynioliktąją minutę, kai Arno Pociaus galingai smūgiuotą kamuolį pilkų vartininkas nukreipė už galinės linijos. Savo ruožtu „PILK“ didžiausią grėsmę „Sienos“ gynybinei sienai kėlė kampinių pagalba, tačiau įvarčio pasiekti nei vienai, nei kitai komandoms per pirmąjį kėlinį taip ir nepavyko. Prieš pat pirmosios pusės pabaigą puikią progą susikūrė Viktor Lokutijevski, bet sieniečiai sugebėjo neutralizuoti pavojingą oponentų išpuolį.

Prieš prasidedant antrajam rungtynių kėliniui pilkai nestokojo geros nuotaikos, ir tiek save, tiek žiūrovus linksmino chroniškai pasikartojančiu šūksniu „Palauk!“, skirtu teisėjui Voldemarui Kundrotui. Pastarasis šyptelėjęs atsakė palaukti galįs, tačiau vokiečiai ir prancūzai pusfinalio rungtynėse pilkų pasitarimo pabaigos laukti tikrai nežada. Po šios linksmos įžangos kėlinio pradžia buvo beveik identiška pirmosios pusės startui – „Siena“ turėjo galimybių pasižymėti, bet puikiai žaidė „PILK“ ekipos vartininkas, sugebėjęs atremti porą Gedimino Grigonio smūgių, o vėliau akimis palydėjęs virš skersinio po Viktoro Ananikovo smūgio galva nusileidusį kamuolį. Drausminga pilkų gynyba vienintelę ryškią klaidą visų rungtynių metu padarė pačiame antrojo kėlinio viduryje, kai nesusikalbėjęs su vartininku nepavojingos situacijos metu kamuolį į savuosius vartus nukreipė Giedrius Kuzas. Sieniečiai pasinaudoję varžovų dovana bandė užsidaryti savo aikštės pusėje ir apginti minimalų pranašumą, tačiau persvara pasidžiaugti spėjo vos ketvertą minučių. Vartininkui Tomui Pociui atrėmus pavojingą Simo Telešiaus smūgį, pilkai gavo teisę kelti kampinį, po kurio rezultatą išlygino Tomas Kumštys. Atkaklias ir permainingas rungtynes nulėmė ryškiai pakilusiu abiejų komandų energijos lygiu pasižymėjusi septynių minučių atkarpa, kurią vainikavo neabejotinai gražiausias dienos įvartis. 67-ąją minutę itin tolimu baudos smūgiu kamuolį į vartus nukreipė Rimas Baubonis, išplėšęs rungtynių pabaigoje skirtumą padidinti galimybių turėjusiam „Sienos“ klubui sunkią ir gražią pergalę lygių ekipų mūšyje rezultatu 2-1.

„FK Dineris“ – „SKK Oniksas“ 2:0

Savo santykius besiaiškinant „Sienai“ ir „PILK“, kitoje stadiono pusėje užvirė tikras karas tarp „Dinerio“ ir „Onikso“ ekipų. Neabejotinai agresyviausios ir aistringiausios dienos rungtynės tapo tikru išbandymu teisėjui Artiom Gutovskij, kuriam dėl savo sprendimų su žaidėjais teko aiškintis ir po finalinio švilpuko. Kieta fizinė kova išprovokavo net septynias geltonas korteles, o pačios rungtynės privertė gailėtis, jog jų vaizdo įrašas liko tik žiūrovų atmintyse.

Rungtynes aktyviau pradėjo mėlynomis aprangomis vilkėję „Dinerio“ žaidėjai, aktyviai ieškoję būdų pelnyti ankstyvą įvartį. Bene geriausią galimybę susitikimo pradžioje turėjo minėtojo klubo puolėjas Viačeslav Rodevič, smūgiavęs šalia vartų, tačiau drausminga „Onikso“ gynyba privertė oponentus smūgiuoti iš nepatogių situacijų. Dvyliktąją minutę šimtaprocentinės galimybės neišnaudojo brangakmeniai, nesugebėję uždaryti puikaus žemo perdavimo iš dešiniojo atakos krašto, o jau po kelių akimirkų vienas prieš vieną su varžovų vartininkų atsidūręs „Dinerio“ atstovas Jurij Mendus nesugebėjo pergudrauti savo oponento. Laikrodžiui perlipus dvidešimties minučių žymą žaidimas tapo daug atviresniu. Pastebimai suaktyvėjusias „Onikso“ atakas efektyviai griovė mėlynųjų gynybą cementavęs Henrikas Rudelis, o kelios minutės prieš kėlinio pabaigą greitos kontratakos metu „Dinerį“ į priekį išvedė jau minėtasis Viačeslav Rodevič. Po įvarčio aikštėje pasipylė pražangos, kurių intensyvumas nebūtų padaręs gėdos ir šiurkščiausiems Anglijos „Premier“ lygos gynėjams, o pačioje pirmosios rungtynių pusės pabaigoje „Dineris“ neišnaudojo puikios galimybės padvigubinti savo persvarą.

Antrajame kėlinyje ugnimi žibėjusios „Onikso“ žaidėjų akys ir emocinis intensyvumas prikaustė žiūrovų dėmesį. Su ypatingu ryžtu į aikštę žengę brangakmeniai nevengė kontakto, tuo padovanodami varžovams du pavojingus baudos smūgius ties pat baudos aikštelės riba, tačiau „Dineris“ šiais šansais pasinaudoti nesugebėjo. Po kelių minučių „Onikso“ šturmas įgavo milžinišką pagreitį ir per penkias minutes dviejų puikių progų neišnaudojo Robertas Lipnevič, po kiek laiko susilaukęs antrosios geltonos kortelės ir palikęs saviškius žaisti mažumoje, tuo beveik palaidodamas saviškių galimybes išlyginti rezultatą.

„Onikso“ žaidėjai, net ir turėdami kiekybinį deficitą, susitelkė ir ėmė demonstruoti labai gražų žaidimą. Aikštės viduryje pastebimai rungtyniavo Ričardas Ališauskas, o varžovų atakas kiek nervingai, tačiau itin efektyviai stabdė pagyrų susilaukęs Nerijus Masėnas. Pasiaukojantis žaidimas leido ekipai susikurti gerų galimybių, tačiau mėlynųjų gretose ir toliau patikimai žaidė Rudelis, kuriam vykusiai talkino protingai pozicijas užsiiminėjęs Aurimas Beržanskas. Arčiausiai išlyginamojo įvarčio „Oniksas“ atsidūrė 66-ąją minutę, kai po kampinio Edvard Sadovskij galva smūgiuotas kamuolys atšoko nuo varžovų ginamųjų vartų skersinio. Sunku nepaminėti ir su arbitro sprendimu nepakeisti kamuolio karštai nesutikusio Oleg Ivanovskij, savo nepasitenkinimu besidalinusio tiek su žiūrovais, tiek su lygos atstovais. Nepaisant sunkiai sukontroliuotų emocijų, „Onikso“ kovingumas paliko įspūdį, bet mažumoje žaidę juodieji rungtynių pabaigoje nebeatsilaikė ir likus vos porai minučių iki rungtynių pabaigos praleido antrąjį įvartį, kurį, išvengęs nuošalės spąstų, „Dineriui“ pelnė Dainius Perednis. Po šio smūgio brangakmeniai nebeatsitiesė, ir gražiausiose dienos rungtynėse pergalę rezultatu 2:0 šventė „Dinerio“ klubas.