2016-08-25

Priešpaskutinė 2016 metų VFL diena buvo savotiška. Visų pirma, „Dinerio“ ir „Skaidiškių“ rungtynės nukeltos į ketvirtadienį, tad antradienį buvo sužaisti tik trys mačai. Trečiasis, maža to, truko 25 minutėmis trumpiau, nei įprasta. Priežastys, keliančios šypseną, nes tokias sugalvoti būtų dar ne taip paprasta

ŽV – „Barclays“ 5:0

Savo paskutinėse sezono rungtynėse akis į akį susitiko dvi sezono lyderės.. pagal blogiausią žaidėjų susirinkimą į rungtynes. Tad nieko nuostabaus, kad ir tarpusavio kovoje viena komanda žaidė ne visos sudėties. Šįsyk ta komanda buvo ŽV.

Tiesa, nuo to gal net geriau, nes žaidimas tapo lygesnis, o momentais „Barclays“ netgi turėjo kamuolio kontrolės persvarą. Vis tik, įvarčių mušti ši komanda nesugebėjo, o žaisdama mažumoje, ŽV ekipa varžovus nuskriaudė du kartus.

Įdomybės prasidėjo pirmajam kėliniui artėjant į pabaigą. ŽV surengė vieną iš savo kontratakų, kurioje Antanas Paulauskas pabandė permesti varžovų vartininką. Pastarasis buvo už baudos aikštelės ribų, todėl už sąmoningą ranka bei paskutinės vilties pražangą buvo pašalintas iš aikštės.

Per pertrauką Panerio stadioną paliko dar du „Barclays“ žaidėjai, kurie.. išskubėjo į darbą. Tai reiškė, jog dabar mažumoje jau liko būtent „Barclays“, į kurių vartus per antrojo kėlinio penkiolika minučių sukrito dar trys įvarčiai.

55 dvikovos minutė buvo paskutinė. Gediminas Repšys prieš varžovą nusprendė pasidarbuoti alkūne ir už tai nedelsiant Artiomo Gutovskio buvo pašalintas iš aikštės. „Barclays“ liko penkiese, o pagal varžybų reglamentą tokios sudėties komanda žaisti negali. Tuo rungtynės ir baigėsi.

„Tiesą sakant, gerai, kad viskas baigėsi, nes tokiose rungtynėse būti vartininku neįdomu. Prašiau komandos, kad išleistų į aikštę pažaisti, tačiau nespėjau“, - po dvikovos kalbėjo ŽV vartų sargas Aurimas Maldūnas.

„Svajonė“ – „Oniksas“ 2:1

Sunku pasakyti, ar „Oniksas“ varžovų neįvertino, ar dar kažkas nutiko, tačiau per pirmąjį kėlinį geresnė komanda aikštėje buvo „Svajonė“. Tiek pagal žaidimą, tiek pagal rezultatą.

Viena iš priežasčių, dėlko taip nutiko – gali būti ankstyvas Danieliaus Vaitkaus įvartis. Po jo, nei iš vienų, nei iš kitų netrūko nei atakų, nei geresnių ar prastesnių progų, nei chaoso ir klaidų, kuris iš esmės labiau naudingas buvo „Svajonės“ komandai.

Viskas pasikeitė antrajame kėlinyje. Ričardas Ališauskas iš gynybos buvo patrauktas į priekį, o „Oniksas“ nuo pirmos minutės taip užgulė varžovų vartus, kad „Svajonei“ turėjo būti trošku.

Dar troškiau šiai ekipai tapo 54 minutę, kai už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo pašalintas Virginijus Kunickas. Jau minėtas R.Ališauskas sėkmingai skynėsi kelią varžovų baudos aikštelės link, V.Kunickas jį neleistinai stabdė ir tuo rungtynes užbaigė.

„Onikso“ spaudimas tapo dar stipresnis, o „Svajonė“ gynyboje statė net ne autobusą, o kažkurią dar didesnę transporto priemonę. Tokiais atvejais dažniausiai būna taip, kad arba pramuši tą autobusą, arba po kontratakos įmuša tau.

„Onikso“ nelaimei šįsyk buvo būtent šis variantas. Realiai, nuo savo vartų linijos išmušinėję kamuolį „Svajonės“ futbolininkai trimis perdavimais sukūrė antrąjį įvartį bei rimtą paraišką pergalei.

„Onikso“ ir šis įvartis neišmušė iš vėžių. Komanda ir toliau puolė, „Svajonės“ vartininkas dirbo negailėdamas jėgų. Kartą pastarąjį varžovams pavyko palaužti, tačiau tik kartą. „Svajonė“ sezoną užbaigė pergale.

PILK – „Rivona“ 2:1

PILK-ų 2016 metų sezonas keistokas. Jie laimėjo pirmas čempionato rungtynes, vėliau visą vasarą nelaimėjo ir, atėjus paskutinei dvikovai, vėl laimėjo. Sunkiai, bet laimėjo.

Esant rezultatui 0:0, abi komandos kūrė progas ir atrodė, kad laimės ta ekipa, kuri pirma pelnys įvartį. Tokios prielaidos dar labiau sustiprėjo, kai į priekį išsiveržusi „Rivona“ sukūrė dar ne vieną puikią situaciją rezultatui padvigubinti.

Vis tik, PILK nepasimetė, žaidė toliau, iš pradžių išlygino rezultatą, o vėliau pelnė ir pergalingą įvartį.

„Nežinojau, ar po praleisto įvarčio galvojome apie pergalę, tačiau panikos tikrai nebuvo. Jautėme, kad galime išlyginti rezultatą. O pergalė aišku džiugina. Kalbant apie visą sezoną, tai sudėtis nuo praėjusių metų nepakito, pasenome, tad nėra ko norėt“, - dėstė Vygantas Šepetis iš PILK.

„Ir vėl mus pavedė gynyba. Daug kartų šį sezoną dėl to kentėjome, paskutinės rungtynės ne išimtis. Nieko, kitąmet ieškosime stipresnių žaidėjų, kurie padės užimti aukštesnę vietą“, - kalbėjo puikias rungtynes sužaidęs Stanislav Denkovskij.