Vieta tikriesiems futbolo mėgėjams

2023-08-01
Pirmadienį LEU stadione smagiai merkiant vasariškam lietučiui su Vasaros futbolo lygos sezonu atsisveikino „Setas“, „Salininkai“ įrodė, kad nepramušamas vartininkas – pusė komandos, o lygos grandai savo pusfinaliuose pakūrė superinę intrigą ir pasistengė, jog prieš atsakomąsias dvikovas visų šansai žengti į finalą būtų (daugmaž) lygūs.
 
„Salininkai“ – „Vilkai“ 1:0
 
Sekmadienį A lygos lyderių akistatoje „Žalgiris“ net 20 kartų smūgiavo į „Panevėžio“ vartus, pastarieji atsakė 3 smūgiais – ir laimėjo rungtynes 2:1. Kažkaip labai panašiai gavosi ir pirmoje „Salininkų“ bei „Vilkų“ dvikovoje dėl 5-8 vietų. VFL senbuviai faktiškai visas 80 min. žaidė pirmu numeriu, daug ir įvairiai atakavo, atliko kelias dešimtis įvairaus pavojingumo smūgių, gi VFL pirmamečiai atsakė daugmaž dviem smūgiais – ir laimėjo rungtynes 1:0. Vienintelio ir pergalę atnešusio įvarčio autoriumi 59 minutę tapo Valdemaras Stafanovič.
 
Natūralu, kad po tokio akibrokšto „Vilkų“ stovykloje tvyrojo absoliutus nusivylimas, tuo metu „Salininkai“ smagiai dalinosi įspūdžiais ir taškėsi putojančiais gėrimais. Ir nedviprasmiškai leido suprasti, kad pagrindinis viso šito džiaugsmo kaltininkas – ne įvarčio autorius, o vartininkas Piotr Truselevič.
 
„Neblogos rungtynės, pasisekė šiandien gerai atstovėti, nepraleisti įvarčio. Priešininkai tikrai gerai žaidė, turėjo daug progų, kovojo. Mes nesurinkome geriausios sudėties, bet parodėme charakterį ir laimėjome. Kadangi neturėjome žmonių, tai ir mūsų planas buvo žaisti nuo gynybos, ant kontrų. O įvartis gavosi darbinis, jei neklystu, po baudos smūgio mūsų vienas vyresnio amžiaus žaidėjas pademonstravo puikią įvarčio nuojautą ir „uždarė“ perdavimą. Bet tai nebuvo vienintelė mūsų progelė, turėjome ir daugiau, tik baigiantis rungtynėms jau tikrai pasėdome, tada varžovai mus kaip reikiant užspaudė. Bet man šiandien buvo vienos geresnių rungtynių, buvau piktas, nes labai sunkiai rinkomės, tad gal ir tai padėjo“, – paaiškino „Salininkų“ vadovas ir nepramušamas vartininkas P. Truselevič.
 
„Top Kickers“ – „Setas“ 9:2
 
Kažkaip taip išėjo, kad liepos 31 dieną „Setas“ sužaidė paskutines rungtynes 2023 metų VFL sezone. Finišas gavosi sunkokas, nes setininkų varžovams reikėjo ne tik pergalės, bet ir geresnio įvarčių santykio, tad kovą dėl Iššūkio taurės tęsiantys „Top Kickers“ žaidėjai atakavo nuo pirmos iki paskutinės minutės ir jokių nuolaidų sezoną užbaiginėjusiam „Setui“ nedarė.
 
Jau 7 minutę „Top Kickers“ pirmavo 2:0 po dviejų Vytauto Stankūno įvarčių, pirmame kėlinyje dar tris pataikymus pridėjo Andžej Ladinskij, Giedrius Pavilionis ir Deividas Maciulis. Kelis kontrišpuolius surengė ir „Setas“, tačiau pirmoje rungtynių dalyje VFL senbuviams pasižymėti nepavyko.
 
Antrame V. Stankūnas ir D. Maciulis pridėjo dar po du golasus, tačiau be įvarčių neliko ir setininkai. Tiesa, pirmą įvartį jiems pelnė topkickerių atstovas, pasiuntęs kamuolį į savus vartus, tačiau 80 minutę „Setas“ triumfavo, nes po puikios atakos pasižymėjęs Jurijus Smirnovas padėjo paskutinį tašką rungtynėse. Ir sezone.
 
„Mūsų pirmas tikslas buvo – neprasileisti 10 įvarčių. Ir neprasileidome. Varžovai buvo greiti, techniški, o mūsų technikai labai nepadėjo lietus bei slidi aikštė. Nors aišku, sąlygos visiems buvo vienodos. Kalbant apie sezoną, taip, pralaimėjome visas rungtynes, bet dėl to neliūdime, nes mūsų komandos vizija – susirinkti, pabėgioti, paspardyti kamuolį, pažaisti futbolą, o ne rinkti pergales. Dėl pergalių mes dažniausiai kovojame rugojūtį, bet šį kartą sezonas mums baigėsi dar liepą.Tikiu, kad kitais metais mes vėl susirinksime ir stengsimės duoti kovą visiems varžovams“, – pažadėjo „Seto“ atstovas Mantas Gustas.
 
„Darbinė pergalė. Susirinkome, pasižaidėme, pasisėmėme sau gerų emocijų. Priešininkai žaidė labai gražiai ir draugiškai, mes irgi stengėmės neišsišokti. Tad viskas gerai. Reikėjo laimėti, kad pratęstume kovą dėl Iššūkio taurės. Tą ir padarėme“, – santūriai konstatavo „Top Kickers“ žaidėjas D. Maciulis.
 
FK „Žaibo kirtis“ – SKK „Oniksas“ 2:0
 
Antroje turo dalyje ant LEU stadiono aikštės žengė VFL grandai – dėl Didžiosios taurės kovojančios ekipos. Nors abu pusfinaliai buvo gan lygūs, tačiau po pirmų rungtynių arčiausiai tikslo – patekimo į finalą atsidūrė „Žaibo kirtis“.
 
Rungtynėse su SSK „Oniksu“ jie jau pirmame kėlinyje sudavė du skausmingus kirčius – ir po Emilio Gelažausko bei Justino Baltrimavičiaus įvarčių įpusėjus mačui pirmavo 2:0. Tokie pat skaičiai žibėjo menamoje LEU stadiono švieslentėje ir pasibaigus mačui, tačiau tai anaiptol neatspindėjo kovos ir įvykių gausos aikštėje.
 
Jei pirmame kėlinyje iniciatyva priklausė „Žaibo kirčiui“ ir tik puikus „Onikso“ vartų sargo Edvardo Ruskan žaidimas neleido jiems susikrauti solidesnio pranašumo, tai antrame išsijuosęs plušėjo „Žaibo kirčio“ vartininkas Augustinas Latvėnas. Smūgiai pylėsi vienas po kito, bet žaibų vartų sargas buvo nepramušamas. O jei varžovams ir pavykdavo jį pramušti – gelbėdavo virpstas, skersinis ir visos kitos aukščiausios futbolo jėgos. Nestovėjo be darbo ir E. Ruskan, jam taip pat ne kartą teko gelbėti komandą po varžovų kontrišpuolių, tačiau galiausiai teko pasiimti pirmą pralaimėjimą šį sezoną.
 
„Aš šiandien patraukiau beveik viską, o varžovų vartininkas – viską. Su tuo jį ir sveikinu. Aš šiandien neturėjau žaisti, tad pats nustebau, kai teko žengti į aikštę. Efektas toks, kad sužaidžiau lyg ir neblogai, bet komanda pirmą kartą šį sezoną pralaimėjo. Aišku, geriau jau pralošti tokios rungtynėse, kai dar lieka erdvės revanšui, nei paskutinėse. Kalbant apie rungtynes, pradžia buvo apylygė, paskui „Žaibo kirtis“ perėmė iniciatyvą ir pradėjo mus bombarduoti. Įmušė tokius gan apmaudžius – po atremto baudos smūgio į tuščius ir po rikošeto, bet įvarčiai yra įvarčiai. Mes irgi turėjome progų, bet jų vartininkas viską patraukė“, – konstatavo E. Ruskan.
 
„Labai saldi ir smagi pergalė, džiaugiamės, kad pavyko laimėti. Progų turėjome ir mes, ir jie, pabaigoje jau ir sėkmė mums šypsojosi, nes gelbėjo ir skersinis, ir virpstas. Mes pirmame kėlinyje išnaudojome kelias savo progas, varžovai – ne, taip ir atsirado tas pranašumas. Antrame jau varžovai lipo, spaudė, o mes bandėme kontratakuoti. Ir turėjome progų, bet neįmušėme, bet svarbiausia, kad ir nepraleidome. Šiaip apylygės rungtynės, labai gerai, kad laimėjome 2:0, tad galima sakyti, kad esame puse kojos įžengę į pusfinalį“, – samprotavo „Žaibo kirčio“ vadovas Gintautas Šteinas.
 
FK „Dineris“ – FK „Vilniečiai“ 3:3
 
Tuo metu kitame pusfinalyje abi komandos vis dar stovi abiem kojom prie slenksčio į finalą. Čempionų titulą antrus metus iš eilės ginantis „Dineris“ du kartus pirmavo, į titulą nusitaikę „Vilniečiai“ ne tik du kartus lygino, bet ir 67 min. po Mark Bogdevič įvarčio išsiveržė į priekį, bet likus 5 minutėms Nikolai Strelec visgi rezultatą išlygino. Tiesa, po šio įvarčio „Vilniečiai“ reiškė didelį nepasitenkinimą ir bandė įrodyti arbitrui Artiomui Gutovskiui, kad įmušta buvo iš nuošalės, tačiau arbitras nuomonės nepakeitė.
 
Kaip viskas vyko, kas mušė, kaip ir iš kokių pozicijų – žodžiais to neapsakyti, paprasčiau tiesiog pasižiūrėti „Dronerio“ parengtoje rungtynių santraukoje. Faktas, kad abi komandos galėjo laimėti, faktas, kad abiejų komandų gynėjai ir vartininkai momentais nežibėjo, ir taip pat faktas, kad visa kova dėl vietos finale persikėlė į atsakomąsias pusfinalio rungtynes.
 

„Pusfinalis turėjo patikti žiūrovams, buvo daug įvarčių, viskas nufilmuota. Jei trumpai – mes patys įnešėme intrigą, visi jų įvarčiai buvo mūsų pačių sukurti ir atsinešti, realiai patys jiems viską padovanojo. Aišku, niekas neprarasta, bet tokie praleisti įvarčiai smarkiai kerta per psichologiją, net sunku dabar kalbėti. Tokio beviltiško žaidimo dar nesu matęs“, – pripažino „Dinerio“ vadovas Paulius Anuškevičius.
 
„Mes pradėjome prasileisdami, matyt kitaip negalim. Aišku, mūsų sudėtis nebuvo ypatinga, daug traumuotų, daug išvykusių. Bet smagu, kad davėm čempionams kovos, tikrai geros rungtynės, neblogas ir rezultatas. Laukiam atsakomųjų. Gal ir buvo šiek tiek, baimės iš pradžių, bet susitvarkėm. Antrame galėjome ir palaidoti varžovus, bet Mučinis nepataikė į tuščius, o galėjo būti 4:2. Viską padarė, vartininką paguldė, bet nepataikė į vartus. O antrose rungtynėse viską lems susirinkimas. Tikiuosi, kad mes susirinksim optimaliai ir duosim pačią rimčiausią kovą čempionams“, – pareiškė „Vilniečių“ vadovas Tomas Rudzianiec.