Vieta tikriesiems futbolo mėgėjams

2023-08-03
Trečiadienį LEU stadione faktiškai finišavo Iššūkio taurės turnyras ir paaiškėjo, kad antrus metus iš eilės jo nugalėtojais tapo „Top Kickers“ futbolininkai. Kiek vėliau paaiškėjo, kad kitą savaitę dėl 5-os vietos VFL čempionate kovos „Vilkai“ ir „Skaidiškės“, o dėl 7-os grumsis „Salininkai“ ir „Carlsberg Nealkoholinis“.
 
„Top Kickers“ – JSK „Gulbinai“ 1:0
 
2022 metais debiutinis „Top Kickers“ sezonas prasidėjo skausmingomis nesėkmėmis, o baigėsi puikia pergalių serija ir laimėta VFL Iššūkio taure. Šiais metais topkickeriai planavo pasitikrinti jėgas Didžiąjame aštuonete, bet galiausiai teko antrus metus iš eilės finišuoti Iššūkio taurės turnyre. Ir nors šiais metais finišas buvo gerokai sunkesnis, tačiau rezultatas gavosi toks pat – pergalių serija ir laimėta taurė.
 
Tiesa, prieš rungtynes turnyrinė matematika sufleravo, kad pergalė būtent „Gulbinams“ garantuotų Iššūkio taurę, lygiosios paliktų šansų abiem ekipom, o „Top Kickers“ laimėjimas nieko negarantuotų, nebent kitoje aikštės pusėje PILK laimėtų prieš W.W.G. Tokiu atveju „Top Kickers“ pergalė prieš „Gulbinus“ būtų sutviskusi Iššūkio taurės spalvomis.
 
Natūralu, kad abi komandos rungtynes pradėjo atsargiai, nuo žvalgybos ir gynybos. Kadangi topkickeriams pergalės reikėjo labiau nei lygiųjų, natūralu, kad jie galiausiai ėmėsi rimčiau atakuoti ir presinguoti varžovus, o pastarieji atsakinėjo kontrišpuoliais. Per pirmas 40 minučių įvarčių nebuvo, o ir progų tiems įvarčiams buvo minimaliai.
 
Antrame kėlinyje žaidimo piešinys nesikeitė: „Top Kickers“ bandė atakuoti, „Gulbinai“ plušėjo gynyboje ir ieškojo progų kontrose. Kadangi abiejų ekipų puolėjai nežibėjo, atrodė, kad rungtynės pasmerktos nulinėms lygiosioms. Tačiau 73 min. topkickeriams pavyko keliais perdavimais perskrosti varžovų gynybą, Vytautas Stankūnas iš krašto atliko perdavimą prieš vartus atsidūrusiam Deividui Maciuliui, o pastarasis pasiuntė kamuolį į „Gulbinų“ vartus. Per likusį laiką „Gulbinai“ rodė kad irgi moka bei gali atakuoti, bet „Top Kickers“ dantimis ir nagais laikėsi įsikibę į pergalingą rezultatą – ir atlaikę varžovų šturmą džiaugėsi sunkia, bet pelnyta pergale.
 
„Buvo lygi kova, tiek vieni, tiek kiti galėjo pasiimti pergalę, bet rungtynes įvarčiu uždarė varžovai. Mes kažkur neapsigynėme, o pabaigoje – ir neįmušėme. Nelaimėjome taurės, bet nieko tokio, sezoną uždarome smagiai, su draugais ir bendraminčiais“, – kalbėjo „Gulbinų“ atstovas Andrius Dubickas.
 
„Toks jausmas, kad jie nenorėjo, o mes – nelabai galėjome. Gerai, kad antrame kėlinyje padarėme rezultatyvią ataką ir įmušėme pergalingą įvartį. Turėjome porą progelių, bet turėjo progų ir varžovai. Galima sakyti, kad mums šiek tiek pasisekė, o taip pat reikia padėkoti PILK komandai, kuri įveikė W.W.G. ir faktiškai padovanojo mums Iššūkio taurę“, – konstatavo „Top Kickers“ žaidėjas D. Maciulis.
 
PILK – W.W.G. 7:0
 
Iš tiesų, kitoje aikštės pusėje nebuvo nei šešėlio tos įtampos, kuria pulsavo „Top Kickers“ ir „Gulbinų“ dvikova. W.W.G. į rungtynes surinko vos 8 žaidėjus ir nei vieno vartininko, tad į stačiakampį stojo Edvardas Brazaitis. Eksperimentas nepasiteisino, nes jau 15 minutę PILK pirmavo 2:0. W.W.G. situaciją dar labiau komplikavo žaidėjų traumos, tad kurį laiką komandos žaidė mažumoje, o kai galiausiai traumuotas žaidėjas stojosi į vartus, PILK pranašumas jau nebekėlė abejonių.
 
Simo Telešiaus hetrikas pirmame kėlinyje, Karolio Šidlauskio dublis, Aurelijaus Jurgaičio ir Justo Žviko įvarčiai nukalė PILK pergalę net 7:0. O W.W.G. komandai nulėmė atsisveikinimą su viltimis pakovoti dėl Iššūkio taurės.
 
„Nutiko atostogos, traumos ir vasara. Liūdna. Liūdna, kad baigėsi sezonas, bet dėl tokios rugntynių baigties liūdėti nėra prasmės“, – konstatavo W.W.G. atstovas E. Brazaitis.
 
„Varžovai tinkamai nesusirinko, jiems trūko keitimų, trūko kokybės. O mes iš pradžių tvarkingai atsigynėme, leidome jiems pakontroliuoti kamuolį, įmušėme du įvarčius, o paskui jau buvo paprasčiau – jie stipriai pasėdo, mes ramiai žaidėme, mušėme įvarčius ir iškovojome pergalę. Toks sezono finišas tikrai pats maloniausias“, – teigė PILK atstovas Vygantas Šepetis.
 
„Vilkai“ – „Salininkai“ 4:1
 
Pirmadienį „Salininkai“ po labai atkaklios kovos 1:0 įveikė „Vilkus“, o VFL pirmamečių vartininkas Piotr Truselevič traukė viską ir iš visur. Visgi atsakomosiose rungtynėse „Vilkų“ puolėjas Audrius Bukovskis jau 9 min. pramušė „Salininkų“ gynybinius įtvirtinimus, o 20 min. pridėjo ir antrą įvartį.
 
Kuomet 25 minutę Eimantas Mongiras padidino „Vilkų“ persvarą iki trijų įvarčių, atrodė, kad intrigos šiose rungtynėse nebeliko. Tačiau 56 min. „Salininkai“ po Dariaus Kolesniko tikslaus smūgio sumažino varžovų pranašumą – ir aikštėje užvirė kieta ir emocinga kova. Gavę progą sugrįžti į žaidimą salininkiečiai daug atakavo, tačiau dar vieno įvarčio nesumedžiojo, o 80 minutę prasileido Aivaro Grabliausko reidą – ir turėjo pripažinti finalinį „Vilkų“ pranašumą.
 
„Labai neblogai sužaidėme, gerai kovojome, o ir varžovai nebuvo užsidarę gynyboje, ėjo į priekį, nebandė saugoti rezultato. Mums tai buvo paranku, mes užbėgome, greitai įmušėme ir tai iš karto pakeitė visą žaidimą. Atsirado pasitikėjimas, noras lipti, atakuoti, mušti įvarčius. Manau, kad pelnytai laimėjome, dabar liko tik dažaisti iki galo ir pasiimti paskutinį prizą“, – rungtynes apibendrino „Vilkų“ žaidėjas Darius Zapolskis.
 
„Skaidiškės“ – „Carlsberg Nealkoholinis“ 2:0
 
Tuo metu kitoje LEU stadiono aikštės pusėje didesnės intrigos nebūta. „Skaidiškės“ po pirmojo mačo pirmavo 4:1, antrame pridėjo dar du įvarčius (Pavelas Šarynskis ir Deividas Dzius), pasiėmė pelnytą prizą ir tvirtai žengė į paskutines rungtynes, kuriose spręsis VFL 5-os vietos laimėtojai.
 
„Nors šį kartą varžovai susirinko rimčiau, kovojo, turėjo progų, bet mes ramiai žaidėme, apsigynėme, pirmo pabaigoje įmušėme, antrame pridėjome dar vieną – ir pasiėmėme pergalę. Stengsimės laimėti ir paskutines rungtynes, bet motyvacija aiškiai sumažėjusi, jaučiame, kad buvome verti daugiau, manau, kad privalėjome ketvirtfinalyje įveikti „Dinerį“. Deja, to nepadarėme, tad dabar belieka garbingai užbaigti sezoną“, – samprotavo „Skaidiškių“ vadovas Marius Bukauskas.
 
„Pas mus irgi motyvacija po ketvirtfinalio jau nebe ta. Po pirmų turėjome trijų įvarčių deficitą, antrose norėjome bent jau pergalės ir alaus prizo, bet subyrėjome, turėjome problemų gynyboje, praleidome vieną, antrą – ir viskas. Reikėjo patiems pirmiems įmušti, gal tada būtų kitoks scenarijus, bet nepavyko“, – konstatavo „Carlsberg Nealkoholinis“ vadovas Vitalijus Vinckevičius.