Vieta tikriesiems futbolo mėgėjams

2023-08-24
Trečiadienį LEU stadione oficialiai nusileido Vasaros futbolo lygos sezono uždanga. Finalinėse rungtynėse susitiko pajėgiausio lygos komandos – paguodos bronzos medaliuose iškoję „Vilniečiai“ ir SKK „Oniksas“, bei po metų pertraukos auksiniame finale susitikę „Žaibo kirtis“ ir „Dineris“.
 
Dėl 3-ios vietos: „Vilniečiai“ – SKK „Oniksas“ 2:0
 
VFL Mažajame finale susitiko pusfinaliuose skaudžius smūgiu patyrusios komandos. Atrodė, kad „Vilniečiams“ pralaimėjimas „Dineriui“ virškinasi netgi sunkiau, atrodė, kad galimai „Oniksas“ turės daugiau motyvacijos finišuoti su bronza, juo labiau, kad po nesėkmingo pusfinalio oniksėnų Facebook paskyroje buvo rašoma: „Antrus metus iš eilės savo pasirodymą VFL užbaigime mažajame finale dėl bronzos medalių. Koks bus galutinis rezultatas dar neaišku. Aišku viena – kova su FK Vilniečiai bus bekompromisė, nes nei FK Vilniečiai , nei mes VFL bronzos dar neturime.“
 
Reikia pasakyti, kad kovos tikrai būta ir faktiškai be jokių kompromisų. Abi komandos dėl bronzos kapojosi taip kietai ir atkakliai, kaip ir dėl aukso. Buvo ir smūgių, buvo ir progų, bet Sergejus Kuosas ir Valerij Krasockij savo vartų stačiakampiuose ilgą laiką buvo nepramušami. Tik tiek, kad Sergejus taip ir liko nepramušamas, o Valerij baigiantis mačui visgi teko du kartus traukti kamuolį iš tinklo.
 
71 min. SKK „Oniksas“ vartininką pramušė „Vilniečių“ žaidėjas Mark Bogdevič, o 77 min. efektingą tašką puikiu smūgiu padėjo Aivaras Meškinis. 
Tad kaip ir praėjusiais metais „Onikso“ komandai teko karčiausia dalia – finišuoti ir be alaus, ir be medalių. Tuo metu „Vilniečiai“ sezoną baigė pirmuoju VFL bronziniu laimikiu.
 
„Galvojau, kad ir vėl teks nugalėtoją aiškintis baudinių serijoje, bet baigiantis rungtynėms Markas įmušė tokį nesuvokiamą įvartį, kad net varžovų vartininkas nesuprato, kaip tas kamuolys atsidūrė vartuose. O po to dar ir Meškinis savo klasę parodė, dėjo iš kairės. Bet tai jau buvo antro kėlinio pabaigoje, o ligi tol vyko gan lygi kova, korektiškas, smagus futbolas. Ačiū varžovams, gaila, kad nepavyko žaisti finale, tad kitais metais turėsime motyvacijos siekti daugiau ir aukščiau“, – po rungtynių pareiškė „Vilniečių“ ekipos vadovas Tomas Rudzianiec.
 
FINALAS. „Dineris“ – „Žaibo kirtis“ 3:0
 
Šį kartą VFL finale susitiko neabejotinai pajėgiausios pastarųjų kelių sezono lygos komandos. „Žaibo kirtis“ 2020 metais iškovojo čempionų titulą, bet po metų (ir baudinių serijos) perdavė jį „Dineriui“. Pernai „Dineris“ perrašė VFL istoriją ir tapo pirmais čempionais, apgynusiais titulą. Šiais metais „Žaibo kirtis“ buvo pasirengęs susigrąžinti regalijas, tačiau visi žaibuojančių planai subyrėjo per pirmas 20 minučių.
 
Finalas prasidėjo gan atsargiai ir tarsi nežadėjo jokių greitų netikėtumų, tačiau 7 min. link varžovų vartų prasiveržęs „Dinerio“ žaidėjas Lukas Vaičiūnas atliko perdavimą į baudos aikštelę, o jį „uždarė“ kamuolį į savus vartus nukeipęs Marius Gelumbauskas. 
 
Pajutę įvarčio skonį „Dinerio“ futbolininkai nestabdė, toliau aktyviai judėjo puolime ir 21 min. jau pirmavo 3:0. Įvarčiai sukrito faktiškai identiški: tolimas perdavimas iš gynybos link puolėjų, Aringas Streckis ir Aleksandras Mininkovas laimi savo individualias dvikovas, išbėga prieš „Žaibo kirčio“ vartininką Augustiną Latvėną – ir nepalieka jam jokių šansų.
 
Natūralu, kad tokia pirmo kėlinio pradžia kuriam laikui išmušė „Žaibo kirtį“ iš žaidimo. Nors į finalą žaibuojantys surinko bent du aštuonetus, o „Dineris“ vertėsi vos su dviem keitimais, tačiau perlaužti žaidimo eigos ir akurti intrigos „Žaibo kirčiui“ taip ir nepavyko. Noro buvo, pastangų irgi, tačiau čempionų vartai buvo tarsi užrišti,  gynyba stovėjo kaip nepramušama gelžbetoninė siena, vartininkas Aleksandr Kirijenkov traukė viską ir iš bele kur.
 
„Žaibo kirčio“ agoniją nutraukęs finalinis rungtynių arbitrų švilpukas užfiksavo naują istorinį VFL pasiekimą: vienos komandos trijų čempioniškų sezonų seriją. 
 

„Žiauriai pasisekė, kad taip greitai pavyko įmušti tris įvarčius. Jie buvo giliame nokdaune, niekas tokio scenarijaus nesitikėjo, net ir mes patys. Bet įmušėm, jie per visą pirmą kėlinį neatsikvošėjo, o antrame kėlinyje mes jau tikėjomės, kad jie daug atakuos, bandys įmušti. Ir progų jie turėjo, jei būtų bent vieną realizavę, gal rungtynės būtų kitaip pasisukusios. Bet mes turime nugalėtojų mentalitetą, patyrusių žaidėjų, rimtą palaikymo grupę – ir savo tikslą pasiekėm. Aišku, kai laimi trečią kartą iš eilės to didelio džiaugsmo nėra, visi ramiai reaguoja, santūriai sveikina. Bet tikrai džiugu, nes laimėti visada smagu“, – konstatavo čempionų komandos vadovas Paulius Anuškevičius.
 
„Po tų trijų praleistų įvarčių mes taip ir neatsigavom. Visas mačas mums gavosi klampus, buvo per daug klaidų, techninio broko. O jiems, atrodė, viskas sekėsi. Deja, matėsi, kad atlošti tris įvarčius prieš tokią komandą galima tik su didele sėkmės pagalba. Bet sėkmės mes ir nesulaukėme. Labai norėjome laimėti, nutraukti „Dinerio“ pergalių seriją. Nepavyko. Bandysime kitais metais. Padarysime išvadas, veršimės į finalą ir stengsimės pradėti savo čempioniškų pergalių seriją“, – pažadėjo „Žaibo kirčio“ atstovas Gintautas Šteinas.
 

VFL rikiuotė:
1. Dineris
2. Žaibo kirtis
3. Vilniečiai
4. SKK Oniksas
5. Skaidiškės
6. Vilkai
7. Salininkai
8. Carlsberg Nealkoholinis
9. Top Kickers
10. JSK Gulbinai
11. W.W.G.
12. PILK
13. Setas