2018-08-22

Žmonės neretai mėgsta pastebėti, kad rungtynės dėl septintų ar tryliktų vietų niekam neįdomios. Kartais tai būna tiesa. Tačiau toli gražu ne visada. Vakarykštės dvikovos ir dėl penktos, ir dėl septintos, ir dėl tryliktos, ir dėl penkioliktos vietų buvo ir įdomios, ir atkaklios, ir visokios kokios.

Dėl 15 vietos: PILK – Keksai 1:3

Sportas taip surėdytas, kad kažkas būna pirmas, o kažkas paskutinis. Stebint į šias komandas ir jų pasirodymas per visą vasarą, sunkiai tikėjosi, jog kažkam atiteks dalia būti ant paskutiniojo laiptelio. Ši “garbė” teko PILK-ams.

Visą vasarą ši komanda taip ir nesugebėjo išsigydyti neišnaudotų progų ligos, o ir paskutinėse rungtynėse tos ligos simptomus pademonstravo tris kartus pataikydami į vartų konstrukciją. Beje, visa tai per dvylika pirmųjų dvikovos minučių.

“Niekas nesako, kad būtinai turėjome šimtu procentų realizuoti tas progas, bet jei bent dviem atvejais atakos būtų pasibaigusios įvarčiais, situacija būtų visiškai kitokia”, - po rungtynių kalbėjo Vygantas Šepetis.

O futbole taip jau būna, kad neįmuši tu – įmuš tau. Vadinamasis “atriezas” ir kamuolys PILK vartuose. Bandai atsilošti? Gauni antrą. Šiose rungtynėse viskas vyko tokiu principu? Absoliučiai, taip.

Po antro praleisto įvarčio PILK nuleido rankas ir praleido dar ir trečią įvartį ir tik dvikovos pabaigoje pelnė garbės įvartį.

Dėl 13 vietos: Vilkai – Setas 0:2

Kai “Vilkai” laimėjo pirmas trejas šio sezono rungtynes, įsivaizduoti, kad jie galutinėje rikiuotėje bus žemiau už “Setą” buvo paprasčiausiai neįmanoma. Vis tik, kaip patys sako, chemijos stoka “Vilkus” nubloškė taip žemai, kaip šiai komandai nesisapnavo.

O pačios rungtynės buvo apylygės. Atkarpomis geriau sužaisdavo vieni, kitomis atkarpomis – kiti, tačiau bendrai geresnės komandos nebuvo.

“Setas” įvarčius mušė paskutinėmis abiejų kėlinių sekundėmis po varžovų klaidų. Ar galėjo įmušti “Vilkai”? Taip, galėjo.

Dėl 7 vietos: RELAX – Dineris 3:2

Jei šios komandos būtų prasibrovusios į finalą, kas buvo realu ir būtų sužaidusios tokias rungtynes, kokias sužaidė vakar – neabejotinai, galėtumėm kalbėti apie superines rungtynes. Ir visai nesvarbu, kad likus trims minutėms RELAX dar pirmavo dviejų įvarčių skirtumu.

Šią dvikovą būtų galima įvardinti, kaip “RELAX farta” ir patys šios komandos atstovai nei kiek neprieštarauja tokiam apibūdinimui.

“Visą sezoną sėkmės mums trūko, o šiandien turbūt buvo grąža už tai. Vertindamas visą sezoną, noriu prisiimti atsakomybę už komandos komplektaciją. Norinčiųjų buvo daugiau, kurie galbūt būtų dažniau galėję atvykti į rungtynes”, - sakė Ramūnas Ražanauskas.

“Dineris” šią dvikovą pradėjo žymiai geriau ir pirmojo įvarčio buvo žymiai arčiau. Tačiau futbole ne visada įmuša tie, kurie geriau žaidžia. Viena klaidelė, RELAX perimtas kamuolys, pražanga, kuri paskutinės vilties, raudona kortelė ir maža to, po baudos smūgio rikošetu kamuolys skriejantis į vartų tinklą. Tokia buvo dvidešimtoji šios dvikovos minutė.

Mažumoje “Dineris” nesugriuvo. Žaidė toliau lyg niekur nieko, tik tiek, kad galimybių pasižymėti sumažėjo. O RELAX įmušė antrą įvartį.

Įdomiausi įvykiai prasidėjo, kai “Dineris” vis tik sugebėjo įmušti savo įvartį. Tada RELAX-o stovykloje prasidėjo pykčiai, Edvardas Mučinis paliko aikštę ir išėjo rengtis, o “Dineris”, žaisdamas mažumoje, varžovus pradėjo spausti.

Likus trims minutėms, RELAX kontrataka ir 3:1. Atrodytų vėl viskas aišku. Tačiau nė velnio. “Dineris” likus 70 sekundžių sumažina atsilikimą ir, panašu, kad tik dėl laiko stokos neišlygino rezultato.

Dėl 5 vietos: Siena – Svajonė 1:0

Dvi komandos, kurios šiemet žaidė analogišką žaidimą ir kurios gerokai palypėjo turnyrinėje lentelėje, Ką reiškia analogišką? Abi visą sezoną stengėsi žaisti antru numeriu ir tas žaidimas jiems pavykdavo.

Blogiau būna, kai tokios komandos susitinka tarpusavyje, nes tokiais atvejais rungtynės įprastai būna iki pirmojo įvarčio.

“Sienos” atstovai sugebėjo įmušti tą pirmą įvartį, beje, labai sudėtingu ir tuo pačiu gražiu būdu. Jei kamuolys nebūtų atsidūręs vartų tinkle, “Svajonės” vartininkui būtų užfiksuota pražanga, tačiau Albertas Skirpstas, nematydamas vartų, lietė kamuolį galva ir 14 – tą dvikovos minutę rezultatas tapo 1:0.

Visą kitą laiką “Svajonė” buvo geresnė komanda aikštėje, bet pralaužti net ir labai pavargusios “Sienos” gynybos jai nepavyko.