Vieta tikriesiems futbolo mėgėjams

Nike Vasaros futbolo lyga - tai draugiškas futbolo mėgėjų komandų turnyras, skirtas mėgėjų futbolo populiarinimui Vilniaus mieste. Turnyro tikslas, taip pat pasiūlyti aktyvaus sporto pramogą tiems, kas per ilgai užsisėdi darbe, suburti futbolo bendraminčius į vieną vietą, kartu pabendrauti, padėti sugriauti rutiną, kurioje mes visi gyvename.

Pirmasis toks turnyras, kuris tiesiog vadinosi Vasaros Futbolo Lyga, buvo suorganizuotas 2007 metais ir jame dalyvavo 4 komandos. Po pirmųjų metų sėkmės, sekė antrasis, 2008 metų sezonas, kurio dalyvaujančių komandų skaičius padvigubėjo ir tapo 8-ių komandų turnyru. O nuo 2009 metų lyga išaugo iki 16 komandų. Šiam tikslui buvo įkurta ir VšĮ "Vapasport". Esame trys šios įstaigos įkūrėjai, tačiau turime tikrų šio turnyro idėjos entuziastų, kurie labai ženkliai prisideda prie organizacinių reikalų.

Turnyras organizuojamas birželio - rugpjūčio mėnesiais. Visos varžybos vyksta darbo savaitės dienomis (išskyrus penktadienį), vakarais po darbo. Turnyras išskirtinai mėgėjiškas, todėl komandas atstovaujantys žaidėjai negali būti registruoti nei Lietuvos futbolo "A" lygoje, nei atstovauti, kitos šalies profesionalų lygos komandai. Taip pat, apribojimai taikomi SFL A ir B divizionų bei VAFF žaidėjų kiekiui Nike Vasaros Futbolo Lygos komandoje.

Varžybos vyksta ne kaip įprastai 11 prieš 11 per visą aikštę, o 8 prieš 8 per pusę aikštės. Taip pat naudojami mažesni, 4m x 2m vartai, skirti salės furbolo turnyrui. Varžybų metu numatytas neribotas žaidėjų keitimų skaičius, dėl to turnyre gali dalyvauti ir žaidėjai, turintys ne itin gerą fizinį pasiruošimą. Visoms varžyboms numatyti profesionalūs teisėjai, kurie kontroliuoja žaidimo eigą.

Turnyrą nugalėjusiai komandai įteikiama laimėtojų taurė ir 1 vietos medaliai, o taip pat pagrindinio rėmėjo Nike prizai. Medaliai bei prizai, taip pat, įteikiami ir antros bei trečios vietos laimėtojams.