2019-07-03

Vasaros Futbolo Lygos 9-oj diena pažėrė ne tik gausaus vėjo, bet ir itin gražaus futbolo. Pagaliau ilgą laiką tylėjusi „Skaidiškių“ ekipa be gailesčio parklupdė iki šiol labai sėkmingai rungtyniavusius „Rivona“ futbolininkus. Kitose dvikovose komandų kovos buvo gan apylygės ir visos baigėsi minimaliais skirtumais. Atrodė, jog šiose dvikovose ekipos tiesiog mėgavosi vasaros vėsumu ir pačiu futbolu žaidimu draugų apsuptyje.

„ŽV“ 1:0 „Vilkai“

Apylygėje kovoje, beveik apylygus ir rezultatas. Tiesa, sėkmė pasibeldė į „ŽV“ duris, kuri tris taškus išplėšė iš varžovų rankų likus vos 7 minutėms iki rungtynių pabaigos. Komandos visų rungtynių metu bandė kurti ir ieškoti progų mušdami iš toliau, tačiau smūgiai buvo arba pro šalį, arba juos nesunkiai „suvalgydavo“ vartininkai. Taip rungtynės prabėgo beveik be realesnių progų. Tačiau vienas, tolimesnis smūgis į „Vilkų“ vartus visgi atrado plyšį pro gynybos liniją ir taip nuginklavo pastaruosius.

Pats „Vilkų“ ekipos atstovas Mindaugas Broga tikina, jog tikėjosi, kad rungtynės baigsis lygiosiomis ir be įvarčių: „norėjosi lygiosiomis ir pabaigti. Jiems tiesiog pasisekė. O šiaip, to ir tikėjomės, arba rungtynės baigsis iki pirmo įvarčio arba lygiu rezultatu.“ – pasakojo M. Broga.

„ŽV“ atstovas Donatas Karčiauskas tikina, jog šiose rungtynėse, nors didelio rezultato ir nebuvo pasiekta, tačiau kiekvienas žaidėjas mėgavosi akimirkomis aikštelėje: „Šiandien susirinkome visi, kas tik galėjome, o pačios rungtynės prabėgo labai maloniai. Žaidėme gražiai, turėjome iniciatyvą, mums tai labai patiko. Žaidėme šiek tiek aukščiau, bandėme, kaip sakant, įeiti į vartus, o šie atsitraukę gaudė mus ant kontratakų, bet šiaip ne taip išsigelbėjome,“ – dėstė D. Karčiauskas.

„Viesulas“ 1:2 „Gulbinai“

Trijų pergalių seriją iš eilės sudrumstė savąjį žaidimą vis atrandantys „Gulbinai“. Pastariesiems tapo jau įprasta prasileisti įvartį pirmiesiems, bet, atrodo, tapo įprasta palikti intrigą rungtynėse iki pačios jų pabaigos. Taip nutiko ir šiame susitikime. Praleidę įvartį po kampinio 13-ąją minutę, šie nestabdė savo žaidimo ir visą laiką rezultatą siekė išlyginti. Tą jiems pavyko padaryti paskutiosiomis pirmojo kėlinio akimirkomis, po sėkmingo Liutauro Mažeikos epizodo.

Antrąjį kėlinį „Gulbinai“ ir vėl ėmėsi vienvaldystės, o „Viesulo“ ekipa bandė gaudyti šiuos ant kontratakų. Visgi, kur kas daugiau progų susikurti pavyko „Gulbinams“. Nors įvarčio iš žaidimo pelnyti nepavyko, tačiau po taisyklių pažeidimo varžovų baudos aikštelėje, „Gulbinams“ atgimė viltis persverti rezultatą, realizavus 9 m. baudinį, kurį patikėjo tam pačiam L. Mažeikai. Šis užduotį įgyvendino, o pastarieji šventė prgalė 2:1 paskutiniosiomis antrojo kėlinio minutėmis.

„Gulbinų“ atstovas kartojosi, jog realizacija šiame sezone paveda, tačiau žaidimas kur kas geresnis: „Nors realizuoti mums nesisekė, bet A.Budraičio nėra – pergalė yra, - pokštavo J. Garšva. „Praleistas įvartis nenuliūdino, kadangi ne pirmas kartas, kai prasileidžiame pirmieji, tad su tuo jau išmokome kovoti.“ – tikino J. Garšva.

„Viesulo“ atstovas Dangiras Valiušis tikina, jog pagrindinė priežastis, kuri neleido išplėšti bent taško šiose rungtynėse – gynėjo netektis, kuri sudrumstė komandos harmoniją:

„Centrinio gynėjo nebuvimas, kuris viską aikštelėje išvalydavo labai pasijautė šiose rungtynėse. Buvo tikrai atkakli, turėjome nemažai progų ir tas baudinys kėlė nemažai diskusijų tarp komandų. Manau, būtų verta turėti lygiąsias.“ – kiek liūdnomis nuotaikomis dėstė D. Valiušis.

„Skaidiškės“ 5:0 „Rivona“

Kovos baigtis tarp kartą laimėjusių ir tik kartą pralaimėjusių atrodytų galbūt ir aiški iš pat anksčiau, tačiau savųjų lyderių sulaukusi „Skaidiškių“ ekipa sutriuškino taip stipriai VFL startavusią „Rivona“ ekipą. Nors rungtynės ir prasidėjo apylyge kova, tačiau įpusėjus pirmam kėliniui į „Rivonos“ vartus per 9 minutes pabiro trys įvarčiai.

Laimintieji ir toliau nemažino tempo, tad „Rivonai“ taip ir neteko realiau priartėti bent prie šimtaprocentinės progos. Nors antrajame kėlinyje pralaimintieji parodė kiek daugiau iniciatyvos atakose, tačiau įvarčio pasiekti taip ir nepavyko.

„Rivonos“ atstovas Tomas Rudzianec tvirtino, jog pralaimėjimo priežastis – dviejų žaidėjų praradimas ir komandos draugų nenoras žaisti: „Pirmajame kėlinyje žaidėme šiaip sau, o tai ir atnešė tokį rezultatą. Nors antrasis buvo kur kas geresnis, tačiau pirmoje pusėje jau buvome gerai įklimpę. Aišku įmanoma atžaisti tokį rezultatą, tačiau jau buvo sudėtinga, tad vėliau davėme žaisti visiems po lygiai, tad visi bus tikrai „pavalgę“ nuo futbolo,“ – po nesėkmės pasakojo T. Rudzianec.

Marius Bukauskas džiaugiasi, jog pagaliau susirinko pagrindinė sudėtis, o tai ir leido sužaisti puikias rungtynes: „Norėtųsi, jog šie pagrindiniai žaidėjai visuomet rinktųsi. Kai kas atėjo net ir pirmąjį kartą. Geras žaidimas – geras rezultatas, esame patenkinti,“ – kur kas šviesesnėmis nuotaikomis pasakojo M. Bukauskas.

„Siena“ 0:1 „Dineris“

Pamažu į pergalių seriją grįžta „Dineris“ kaskart demonstruodamas vis gražesnį žaidimą. Pati rungtynių eiga buvo apylygė, tad šansų pelnyti nors vieną įvartį arba nepelnyti iš viso turėjo abi ekipos. Vis dėlto, labiau regzti atakas sekėsi „Dineriui“, tad šie pralaužė ledus dar 30-ąją minutę, o to ir užteko, jog pasiektų pergalę.

Paulius Anuškevičius atsidūsta po sunkiai iškovotos pergalės: „Lengvų rungtynių tikėtis čia tikrai negalima. Tad laimėjo tie, kas geriau išnaudojo savo progas. Bandėme gaudyti varžovus ant kontratakų, tad ši taktika pasiteino.“ – pasakojo P. Anuškevičius.

Arnas Pocius po apylygės kovos pripažįsta varžovų pergalę: „Žaidimas buvo padrikas. Buvo nemažai kamuolių nuo baudos aikštelės iki baudos aikštelės, tad tempas buvo tikrai aukštas. Nors progų turėjo vieni ir kiti, šiems viena pavyko pasinaudoti, tad pergalės verti tie, kas ją ir pelnė. – baigė A. Pocius.