2019-07-12

12-oji diena Vasaros Futbolo Lygoje kai kam tapo labai svarbi kaip ir mūsų naujajam šalies prezidentui. Liko vos vienas turas iki grupių etapo uždarymo. Vienas turas, kuris gali nulemti labai daug, ypač A grupėje, kurioje niekas vis dar nėra aišku.

Ketvirtadienio rungtynėse taškai buvo svarbūs visoms juos iškovojusioms komandoms: „Rivonai“, „Vilkams“ bei „Skaidiškės“. Ši trijulėgali jaustis truputį geriau nei prieš šį turą. Dar viena pergalė šioms komandoms atneštų kelialapį į kovą dėl didžiosios taurės.

A grupėje įdomu yra tai, jog net 7-oje vietoje esantys „Vilkai“, pelnę pergalę ir sulaukę savo artimiausių varžovų pralaimėjimų, gali kilti į Top 4. Vienintelė komanda šioje grupėje, kuri pralaimėjimo atveju paskutiniame ture vis tiek keliautųį ketvirtfinalį yra „Rivona“.

„Rivona“ 1:0 „ŽV“

Rungtynėse, kuriose pergalė buvo svarbi abiemkomandoms, vis dėlto, sėkmingesnės baigties sulaukė „Rivona“. Jos futbolininkaipergalę iškovojopasinaudoję kuriozu šalia varžovų aikštelės vartų, kuomet vienas prieš vieną susidūrime kamuolys peršoko „ŽV“ vartininką, o prie vartų jau tykojęs Tomas Rudzianec neapsisunkino palydėjęs kamuolį galva į vartus.

Šis įvartis tapo vienintelis įmuštas šiose rungtynėse. Tai atnešė „Rivonai“ tris taškus ir pirmąją vietą grupės lentelėje. „ŽV“ nors ir praradusi taškus šiame ture, vis dar išsaugojoviltis dėl patekimo į didįjį ketvertą.

Tomas Rudzianec po įnirtingų rungtynių dėkojo komandai už atsidavimą aikštelėje: „Manau, buvome geresnė komanda už varžovus ir pergalępasiekėmepelnytai. Nors pripažįstu,  jog „ŽV“ buvo techniškesnė komanda, tačiau nesvarbu kaip mes žaidėm, pergalė yra pergalė,“ – pasitikėjimu dvelkė T. Rudzianec.

Donatas Karčiauskas užsiminė, jog vienintelis rungtynėse pelnytas įvartis, jų galva, nebuvo pelnytas teisingai: „Esu krepšininkas, ne futbolininkas, bet kaip ir krepšinyje, taip ir futbole, tokie susidūrimai yra fiksuojami pražanga, tad įvartis turėjo būti neįskaitytas. Mums patiems pritrūko aštrumo, tikslumo ir rezultatas būtų buvęs tikrai kitoks,“ – po pralaimėjimo kalbėjo D. Karčiauskas.

„Viesulas“ 2:3 „Skaidiškės“

Rungtynės, kuriose „Skaidiškių“ mažumos neįveikę „Viesulo“ futbolininkai liko be taškų. Dar vienoje atkaklioje dvikovoje įvarčiai į vienusir į kitus į vartuspabiro dar prieš pertrauką. Paskutinis pirmojo kėlinio įvartis krito prieš pat pertrauką – jis geltoniesiems suteikė pranašumą.

Antrasis kėlinys atnešė kiek netikėtumų, kai antrąją geltoną kortelę gavęs AleksandrasBorovko privalėjo palikti komandą mažumoje. Tačiau priešingainei buvo galima tikėtis, šis žaidimas 8x7 išmušė „Viesulą“ iš vėžių.

„Mes nemokėjimo žaisti prieš mažesnę sudėtį. Ar čia visiems spausti ir aktyviai žaisti priekyje, kaip keisti taktinę schemą. Tie klausimai atnešė chaosą ir mes net gi praleidome,“ – dėstė Dangiras Valiušis.

Nors viesuliečiai ir pelnė įvartį 78-ąją minutę, laiko pelnyti trečiajam – nebeužteko.

„Mažumoje žaisti buvo sunkiau, tačiau vis tiek sugebėjome pelnyti įvartį. Tačiau tas trečias įvartis mus kiek atpalaidavo, todėl turėjome žaisti atsakingiau rungtynių pabaigoje. Bet pergalė iškovota ir tai yra labai malonu,“ – sakė M. Bukauskas, išskyręs dvi rungtynių dalis: iki raudonos kortelės ir po jos.

„Vilkai“ 2:0 „Siena“

Dvikova, kurioje buvo itin daug smūgių į vartų plotą, tačiau komandų vartininkai, pavertė šį rezultatą kiek kitokį nei jis galėjo būti. Nervingose rungtynėse, kuriose teisėjui teko parodyti net dvi raudonas korteles be jokių įspėjimų, sėkmės sulaukė „Vilkų“ ekipa. Pastaroji nubaudė „Sieną“, taip ir neatradusią savo žaidimo, dviem įvarčiais, pelnytais pirmojo ir antrojo kėlinių pradžiose.

Momentais, atrodė, jog „Siena“ kontroliuojasituaciją, susikuria puikias progas, bet smūgių vartuose tykojo „Vilkų“ vartininkas, neleidęs rezultatui tapti nei išlyginamam, nei persvertam.

Mindaugas Broga po rungtynių džiaugėsi pergale, bet tuo pačiu ir kurstė aistras aiškindamasis su teisėju: „Šiandien mus gelbėjo atakų išpildymas, kuris ir atnešė sėkmę mūsų komandai. Liko rungtynės su „Dineriu“, kuriose bus reikalinga ir būtina pergalė. Įmušim daugiau nei praleisim ir pateksim į TOP 4,“ – su šypsena veide dėstė M. Broga.

Martynas Juocevičius po rungtynių minėjo, jog „Siena“ tikrai buvo verta bent įvarčio: „Varžovai verti pergalės ir rezultatas yra dėsningas. Nesugebėjome realizuoti savo sukurtų progų, kas yra mūsų pagrindinė problema šiame sezone, tad tokį ir turime rezultatą. Na, o dabar žaisime mažesniųjų grupėje, kurioje labiau atsipalaiduosime, pasimėgausime futbolu,“ – kiek liūdnesnėmis nuotaikomis pasakojo M. Juocevičius.

„Gulbinai“ 1:1 „Dineris“

Rungtynės, kurios galėjo baigtis įvairiai, tačiau baigėsi lygiu ir, pasak abiejų komandų atstovų, dėsningu rezultatu. Dar pirmajame kėlinyje, tiek vienoje, tiek kitoje pusėje po akcentuotų ir galingų smūgių suspurdėjo vartų konstrukcija. Tai buvo pirmieji atkaklūs išpuoliai. Visgi, pirmoji pusė baigėsi be įvarčių ir viskas persikėlė į antrąjį kėlinį, kuriame dar niekas nebuvo aišku.

Antroji pusė, ir pirmoji jo minutė, „Dineriui“ atnešė dovanėlę, kuomet po skerso perdavimo į baudos aikštelę, kamuolį į vartus galva pasiuntė Jurij Mendus. Šis praleistas įvartis tik dar labiau nuteikė „Gulbinus“ kovai ir atsakomajam smūgiui. Tiesa, atsakomąjį įvarti „Gulbinai“ po galingo Liutauro Mažeikos smūgio iš vidurio zonos pasiekė, bet laiko pelnyti dar vienam pritrūko.

Jonas Garšva po rungtynių giliai atsidusęs pripažino, jog kova buvo išties graži ir rezultatas dėsningas: „Abi komandos žaidė labai gerai. Pritrūko šiek tiek sėkmės, poros smūgių į vartus, tačiau viskas yra gerai,“ – dėstė J. Garšva.

Paulius Anuškevičius antrino Jonui Garšvai: „Rungtynės buvo labai sunkios, bet rezultatas atitinka tai. „Gulbinai“ turi stiprų charakterį ir paskutinėmis minutėmis galėjo pasiekti net ir įvartį, tačiau mes atsilaikėme,“ – savo pozicija dalinosi P. Anuškevičius.