2012-07-18

Pasibaigus A grupės rungtynėms paaiškėjo kokiose pozicijose toliau kovą tęs atkrintamosiose varžybose dėl NIKE Vasaros Futbolo Lygos 2012 taurės  besigrumiančios komandos:

1. FK “Žaibo kirtis”

2. FK “Vilkai”

3. FK “Dineris”

4. Carlsberg FK

Komandos, kurios grupės etape užėmė 5-8 vietas, toliau kovos “Išlikimo taurės” turnyre:

5. FC “ŽV”

6. Barclays

7. SK “Skaidiškės”

8. FK “Liukstata”

FK “Vilkai” 1:0 FK “Dineris” (19 min. Paulius Paliskis)

Paskutinėse grupės rungtynėse šios komandos turėjo išsiaiškinti, kuri iš jų užims antrą, o kuri trečią vietą grupėje. Kaip ir tikėtasi, šių komandų rungtynės buvo atkaklios nuo pat pirmos iki paskutinės minutės. Ne pirmus metus varžybos tarp FK “Vilkai” ir FK “Dineris” yra pačių komandos žaidėjų įvardinamos kaip derbis, todėl dėl principinės kovos sulaukia nemažo sirgalių susidomėjimo.

Praėjusiais metais šios ekipos grupės rungtynėse išsiskyrę taikiai 0:0, šiais metais, po vienintelio dar pirmąjame kėlinyje Pauliaus Paliskio įmušto įvarčio, pergalę šventė FK “Vilkai” komanda. Po šio įvarčio netrūko pavojingų smūgių į abejus ekipų ginamus vartus, tačiau iki pat teisėjo švilpuko, skelbiančio rungtynių pabaigą, nuginkluoti vartininko nepavyko nė vienai komandai.

Savo priešininkus atkrintamosiose varžybose šių ekipų žaidėjai sužinos tik po ketvirtadienį įvyksiančių paskutinių B grupės rungtynių. FK ”Vilkai” priešininkais atkrintamosiose varžybose gali būti FK “Svajonė”, SKK “Oniksas” arba JSK “Gulbinai” komandos, o FK  “Dineris” -vyrai susitiks kovoje su SKK “Oniksas”, FK “Siena” arba FK “Svajonė” komandomis.

SK “Skaidiškės” 1:2 Barclays (12 min. Artūras Bubokas, 64 min. Jaroslav Dičkovskij, 66 min. Renato Costa Pereira)

Šios komandos jau prieš prasidedant rungtynėms neturėjo jokių galimybių pakilti aukščiau penktos vietos, tačiau abiem komandoms buvo svarbi rungtynių baigtis dėl padėties turnyrinėje lentelėje. Kitaip tariant pergalė šioms ekipoms reiškė ir sąlyginai silpnesnį priešininką atkrintamosiose varžybose kovojant dėl “Išlikimo taurės”.

Nors SK “Skaidiškės” iki šių rungtynių buvo dviem laipteliais aukščiau A grupės turnyrinėje lentelėje, tačiau po 12 minutę įmušto Artūro Buboko įvarčio jie buvo priversti visas rungtynes vytis “bankininkų” komandą. Kaip visada gausiai palaikomi “geltonieji” išlyginamąjį įvartė pelnė tik įpusėjus antram kėliniui, kai antrą įvartį šiame sezone pelnė 14 numeriu žaidžiantis J. Dičkovskij. Tačiau tik įgavę antrą kvėpavimą buvo nuraminti tiek patys Skaidiškių žaidėjai, tiek ir jų palaikymo komanda stebėjusi rungtynes tribūnoje, nes jau po dviejų minučių rezultatą savo komandos pusėn persvėrė Barclays “legionierius” R.C.Pereira, o 70 minutę už antrą geltoną kortelę SK "Skaidiškės" žaidėjas Andrej Sadovskij išvydo ir raudoną kortelę, todėl "geltonieji" buvo priversti baigti rungtynes turėdami aikštėje vienu žaidėju mažiau.  Per paskutines rungtynių minutes daugiau niekam pasižymėti nepavyko, rungtynės taip ir baigėsi 1:2.

Po šių rungtynių Barclays komanda surinkusi tiek pat taškų kiek ir SK”Skaidiškės” (6 taškai) laukė FC “ŽV” komandos pergalės arba lygiųjų, tai turėjo nulemti, kurią vietą (6 ar 7) galutinėje rikiuotėje jie užims.

FC “ŽV” 2:0 FK “Liukstata” (14 min. Ignas Mačeika, 60 min. Darius Pinkevičius)

Dar nė vieno taško grupės varžybose nesurinkusi geltonais marškinėliais vilkinti FK “Liukstatos” komanda neįstengė pasipriešinti ir gausiai susirinkusiai FC “ŽV” ekipai. Pastarieji po SK “Skaidiškės” pralaimėjimo Barclays “bankininkams” buvo jau užsitikrinę 5 vietą turnyrinėje lentelėje ir net pralaimėjimas dideliu skirtumu nieko nekeitė.

Pirmas įvartis į FK “Liukstata” vartus krito 14 minutę, kai po sumaišties baudos aikštelėje pasižymėjo Ignas Mačeika (2 įvartis sezone), tiesiog įnešęs kamuolį į vartus. Įmušę įvartį “oranžiniai” tempo nemažino ir bandė kaip įmanoma greičiau nuvarginti “geltonuosius”, kadangi - šie visas rungtynes turėjo žaisti aštuoniese, neturėdami nė vieno žaidėjo ant atsarginių suolelio. Padidinti persvarą iki dviejų įvarčių FC “ŽV” pavyko tik antrojo kėlinio viduryje, o įvartį 60 min. jiems pelnė rezultatyviausias komandos žaidėjas D.Pinkevičius (3 įvarčiai). Šis įvartis buvo paskutinis rungtynėse, kurios baigėsi 2:0 FC “ŽV” pergale.

Po FC “ŽV” pergalės Barclays komanda dėl pergalės prieš SK “Skaidiškės” pakilo į 6 vietą. A grupės “Išlikimo taurės komandos savo varžovus sužinos jau šį ketvirtadienį (07.19).

Carlsberg FK 0:3 FK “Žaibo kirtis” (12 ir 67 min. Gintautas Šteinas, 75 min. Laimonas Misiūnas)

Nieko nelemiančioje paskutinėje A grupės dvikovoje susitiko pirmą ir ketvirtą vietas dar prieš rungtynes užsitikrinusios A grupės ekipos. Šios rungtynės buvo naudingos abiems komandoms, nes ekipų vadovai galėjo duoti pasireikšti rečiau aikštėje pasirodantiems žaidėjams. Ir nors rungtynės baigėsi užtikrinta Žaibo kirčio pergale, “aludarių” komanda tikrai neatrodė prastai ir komandinio žaidimo dėka turėjo ne vieną progą įmušti įvartį. Visgi tiek dėl nerealizuotų “žaliai-baltų”progų, tiek dėl įspūdingo antrose rungtynėse iš eilės “juodųjų” komandos žaidėjo Gintauto Šteino pasirodymo, pasibaigus rungtynėms užfiksuota grupės etapo nugalėtojų FK “Žaibo kirtis” pergalė. Šiose rungtynėse du kartus  (12 ir 67 minutę) pasižymėjo praėjusių rungtynių su SK “Skaidiškės” didvyris G. Šteinas ir vieną kartą, vėl rezultatyviausiu lygos žaidėju tapęs, Laimonas Misiūnas (75 min.)

FK “Žaibo kirtis” komandos varžovai atkrintamosiose 1/4 rungtynėse gali būti JSK “Gulbinai”, FC “WWG” arba FK “Svajonė” komandos, o Carlsberg FK komandos lauks akistata su FK “Siena” arba SKK “Oniksas” ekipų žaidėjais.