2018-08-10

Nors pagrindinis veiksmas vyko „Žaibo kirčio“ – „Skaidiškių“ rungtynėse, tačiau dienos komanda drąsiai būtų galima vadinti „Svajonę“, kuri „Dinerį“ tiesiog subombardavo. Visa kita, kas vyko ketvirtadienio vakarą, daugiau ar mažiau buvo tikėta.

Žaibo kirtis – Skaidiškės 0:1

„Žaibo kirtis“ šiose rungtynėse savo dispozicijoje neturėjo dviejų itin svarbių šiai komandai žaidėjų. Dabar sunku pasakyti, ar būtent tai padarė lemiamą įtaką galutiniam rezultatui, tačiau aišku viena, kad padaryti tikrai galėjo.

Nepaisant to, kad abi komandos labai mėgsta žaisti su kamuoliu, tačiau aikštėje vyravo gynybinis žaidimas. Iš tikro, taip stipriai besiginančią „Skaidiškių“ komandą ne taip dažnai ir pamatysi.

ŽK pirmieji sukūrė progą, tačiau tiek toje Gintauto Šteino situacijoje, tiek kitais atvejais šią komandą sėkmė aplenkdavo. O tų galimybių per 80 minučių bent kelios buvo tikrai neprastos.

„Skaidiškės“, savo ruožtu, progų sukūrė nedaug, o ir toje įvartinėje situacijoje vertėtų pažymėti teisėją, kuris nefiksavo pražangos, leido pratęsti ataką bei „Skaidiškių“ atžvilgiu užsidėjo nemažai karmos taškų.

Nori – nenori, tačiau tokiais atvejais įvartį įmušusi komanda atsitraukia gilyn, o kita komanda bando savęs ieškoti kontratakose. ŽK, tai ką buvo pamiršęs serijoje su „Dineriu“, šįsyk buvo priversti atsiminti – žaidimas pirmu numeriu ir neprisidirbti gynyboje.

Po pertraukos „Skaidiškės“ vienu metu jau buvo perėmusios iniciatyvą, tačiau tada dar viena puiki ŽK proga. Nors jos ir nepavyko išnaudoti, tačiau nuo to momento varžovai prie varžovų vartų buvo prispausti taip stipriai, kad maža neatrodė.

„Skaidiškės“ atsilaikė, o pabaigoje dar ir aplygino žaidimą. Vis tik, kol kas sužaista tik viena pusė.

Dineris – Svajonė 1:4

„Svajonė“ šį sezoną tiesiog nuostabiai yra įvaldžiusi vieną žaidimo variantą, tačiau kol jis veikia, tikrai nėra prasmės kažką keisti. Tokiam žaidimui ypač padeda varžovų gynėjų klaidos, o šį ketvirtadienio vakarą „Dinerio“ gynyba kažkas nesuprantamo. Be to, pirmojo įvarčio laukti ilgai nereikėjo.

„Nesąmonė. Kaip visada“, - į klausimą, kaip krito pirmasis įvartis, atsakė „Dinerio“ atstovai. Ir iš tikro, kažkas paslydo, kažkas praleido, kažkas kažko nepadarė ir 1:0.

Po šios situacijos „Dineris“ pasileido į puolimą, įgijo milžinišką žaidybinę ir teritorinę persvarą, tačiau suklydo gynyboje ir „Svajonė“ jau pirmavo 2:0.

Bent iš pažiūros, atrodė, kad ir tai „Dinerio“ nepalaužė. Komanda greit sušvelnino atsilikimą, bet.. suklydo trečią kartą ir „Svajonė“ įmušė trečią įvartį.

Antrasis kėlinys buvo toks pat – viena komanda puolė, kita įmušė įvartį. Reikia pripažinti, kad skirtumas prieš antrąsias serijos rungtynes įgytas gana didelis. Ar tik nebus taip, kad „Dineris“ kovos tik dėl septintos vietos?

ŽV – Oniksas 2:2

Dvikova, kurioje stipresnė komanda neegzistavo. „Oniksas“ geriau pradėjo rungtynes, tačiau ŽV savo sudėty turėjo Dmitrijų Raksą, kuris ne veltui yra gavęs „legendarinio“ vardą. Apmaudu, kad nebuvo nufilmuotas jo įvartis, kuris neabejotinai sprogdintų internetus.

Savo persvarą dvikovos pradžioje „Oniksas“ išnaudojo įmuštu įvarčiu. Kai ŽV išlygino, neprabėgo nei minutė ir „Oniksas“ vėl buvo priekyje.

„Du įmušti įvarčiai per rungtynes mums nėra mažai. Gaila, kad du praleidome“, - sakė Edvardas Ruskan, kuris pažymėjo ir tai, kad namų rungtynėse toks rezultatas nėra pats blogiausias.

Apžvelgiant šias rungtynes, dar svarbu pažymėti ir abiejų komandų laisvumą. Nors abi komandos neslepia noro iškovoti mažąją taurę, tačiau tas lengvumas aikštėje vaizdą daro tikrai patrauklų akiai.

PILK – Vilkai 0:1

Taip, kaip pradėjo rungtynes PILK-ai, piešėsi toks paveikslas, kad ši komanda sužais geriausias sezono rungtynes ir laimės jas ramiai ir užtikrintai. Progų buvo tiek daug, kad šiai komandai užtektų tikrai ne vienoms rungtynėms. Progų, tačiau ne įvarčių.

„Mes kenčiam dėl realizacijos. Turbūt, toks mūsų meistriškumas, bet paskutiniais būti vis tiek nenorime“, - po dvikovos kalbėjo Vygantas Šepetis.

Sena ir nuvalkiota futbolo tiesa skelbia, kad kai neįmuši tu – įmuš tau. Spėkite, ar ši tiesa, nepasitvirtino šioje dvikovoje? Pasitvirtino. Vos vieną šansą per visą kėlinį turėję „Vilkai“ pirmąją dvikvos pusę laimėjo 1:0.

Po pertraukos vaizdas kardinaliai pasikeitė. „Vilkai“ pradėjo žaisti tai, ko šiame sezone beveik nežaidė.

„Turėjome tris keitimus, o tai mūsų komandai yra daug“, - atsigavimą po pertraukos komentavo Darius Zapolskis.