2018-08-17

PriešpaskutinęVasaros futbolo lygos savaitę galutinai paaiškėjo, kas su kuo kovos dėl kaip įmanoma aukštesnių pozicijų. 22 - os VFL dienos kulminacija tapo „Skaidiškių“ ir „Žaibo kirčio“ susitikimas, kuris ir buvo labiausiai stebimas stadione susirinkusių lygos gerbėjų. Kitų susitikimų porų likimas sprendėsi taip pat labai nenuspėjamai. Tačiau tuo futbolas ir yra įdomus!

RELAX 0:3 Siena (bendras rezultatas 0:5)

Rungtynės, į kurias skirtingais tikslais žengė abi komandos. Vieniems buvo svarbiau kuo geriau pasirodyti ir stengtis išplėšti pergalę, antriems – pasimėgauti futbolu ir be papildomos kibirkštėlės akyse sužaisti likusias sezono rungtynes. Sprendžiant iš komandų tikslų ir žvelgiant į rezultatą, yra aišku kuri komanda yrakuri.

Be pakeitimų žaidę RELAX-iečiai turėjo atlaikyti aukštą žaidimo tempą visų rungtynių metu. “Sienos”vyrukų buvo kur kas daugiau, kurie vienas po kito keitė pavargusius ir vis įleisdavo šviežesnį žaidėją, kuris kaskart pagyvindavo žaidimą.

Aktyvus žaidimas davė vaisių. Pirmajame kėlinyje į RELAX vartus krito du įvarčiai, kurie, atrodė, galutinai jau buvo sužlugdę varžovų norą žaisti likusią rungtynių dalį. Visgi, pastarieji antrąjį kėlinį pradėjo aktyviau ir net patys turėjo gerų progų pasižymėti, tačiau taip lengvai prasiskverbti pro „Sienos“ gynybą nesisekė.

Nors RELAX ir rodė pastangas pasižymėti, patys buvo nubausti po kontratakos. „Siena“ pelnė trečiajį įvartį antrojo kėlinio paskutinę minutę ir šventė įtikinamą pergalę prieš dar aštuntfinalyje palūžusįRELAX.

WWG 1:0 Rivona (bendras rezultatas 3:0)

Atkakliose rungtynėse savo pranašumą šiaip ne taip įrodė WWGatstovai, kurietik antrajam kėliniui įpusėjus sugebėjo pralaužti “Rivonos”vartus ir taip pasidovanoti sau dvidešimt bokalų alaus. Rungtynės,galbūt,galėjo ir nepasirodyti labai įdomios lygos gerbėjams, nes atviro futbolo buvo mažai, o aštrių atakų taip pat per daugiausiai nemirgėjo šioje aikštės pusėje.

Vis tik, abi komandos demonstravoganasolidų futbolą: abi drausmingai gynėsi, o kurdami atakas, nesileido prastiems sprendimams. WWG atstovas Martynas Areška liko patenkintas auklėtinių žaidimu ir tuo, jog pažadą pavyko ištesėti – nebepirkti alaus už savo pinigus:

“Rivonos”futbolininkai jau nebe tokie, kaip anksčiau, kada visi mušdavo įvarčius, kas netingėdavo. Atkaklios, įdomios rungtynės, puolė ir vieni, ir kiti. Kaip megėjiškos, tai buvo tikrai gražios rungtynės,“ – gyrė ir varžovus, ir pačias rungtynesM.Areška.

“Rivonos”atstovas Tomašas Rudzianec buvo ne itin pakilios nuotaikos po rungtynių: „Sunkios rungtynės. Blogai susirinkome, neišnaudojome savo momentų, gynyboje nemažai klydome. Turėjome prasileisti daugiau, tačiau ir patys turėjome dvi realias progas. Praleidus įvartį, dar buvo nuotaikos išlyginti deficitą ir pakovoti dėl pergalės, tačiau viskas taip ir baigėsi,“ – nedaugžodžiavo T. Rudzianec.

Skaidiškės 0:0 Žaibo kirtis (bendras rezultatas 1:0)

Finalo vertoje dvikovoje susirungė du lygiavertūs varžovai. Aktyvi kamuolio kontrolė, viena pavojinga ataka po kitos, užtikrintas ir gal net itin sėkmingas vartininko žaidimas.. Visa tai tik darė šias rungtynes patrauklias akiai.

Kiekviename aikštės plote vykusiose dvikovose matėsi ryškūs tikslai. “Žaibo kirtis”stengėsi pelnyti bent vieną įvartį ir ištempti savo kailį bent per baudinių seriją, o “Skaidiškėms”liko tik užtikrintai apsiginti ir kontratakose bandyti savo laimę užklupant varžovus nepasiruošusius.

Tačiau pastarieji buvo pasiruošę, o “Skaidiškių” atstovaitaippatne ką prasčiau buvo nusiteikę pakovoti dėl kelialapio į finalą. Antrasis kėlinys tapo “Žaibo kirčio”puolėjų ir “Skadiškių”žemutinės linijos žaidėjų šou.

Smūgis po smūgio skriejo į “Skaidiškių”ginamus vartus arba bent šalia jų, tačiau kamuolys kaip nekrito, taip nekrito į vartų tinklą. Rungtynių laikas pamažu bėgo, o aukštas žaidimo tempas nė nesiruošė būti primažintas.

Likus dešimčiai minučių iki rungtynių pabaigos “Skaidiškės”prarado vieną žaidėją, kaišis užsidirbo antrą geltonąkortelę, o tai tik apsunkino situaciją pastariesiems. Visgi, “Skaidiškės“ išnešė savo kailį sveiką, o ŽK taip ir liko be savo įvarčio, kuris galbūt būtų galėjęs atvesti prie pirmosios baudinių serijos šį sezoną VFL.

Keksai 3:2 Setas (bendras rezultatas 4:5)

Dar vienoje apylygių komandų dvikovoje santykiai galutinai buvo išsiaiškinti tik pačioje rungtynių pabaigoje, kuomet ir krito paskutinysis įvartis. Įvairialypėse rungtynėse iniciatyvą demonstravo “Keksai”, tačiau “Setas”nebuvo nusiteikęs taip lengvai paleisti susikrauto teigiamo rezultato pirmojo šios poros susitikimo metu (3:1).

Pastarieji buvo nusiteikę pakovoti dėl aukštesnių vietų, o tai parodė ir vaizdas aikštelėje. Šie jau 5-ąją minutę smeigė įvartį į “Keksų”vartus. Tačiau “Keksai”taip pat neketino pasiduoti be kovos ir kėliniui įpusėjus šovė atsaką. Rezultatui tapus lygiam, pamažu pasimatė, kas aikštelėje atrodo geriau. O kur kas gražesnį futbolą demonstravo “Keksai”, kurie pelnė dar pora įvarčių ir išlygino bendrą poros rezultatą.

“Seto”atstovas Darius Burbulys su komanda jau buvo pasiruošę baudinių serijai, tačiau, kaip pats tikina, viskas pasisuko kur kas sėkmingiau: “Rezultatu esu patenkintas. Tai dviejų lygiaverčių komandų akistata. Su jais susitinkame jau trečią kartą. Esame kartą laimėję, kartą sužaidę lygiosiomis, o dabar ir pralaimėjome. “Keksai”šiandien atrodė geriau. Šiemsišlyginus rezultatą, jau buvome pasiruošę baudinių serijai, tačiau mums pasisekė. Esame labai patenkinti ir šis rezultatas, kovoti ne dėl paskutiniųjų pozicijų, mums yra didelis pasiekimas,“ – komandos rezultatais džiaugėsi D.Burbulys.