2020-06-19

Vasaros lyga seniai nebuvo tokia – nuostabus oras, kaip niekada puiki veja, visi išsiilgę futbolo ir aistra, kuri jau daug metų yra šios lygos vizitinė kortelė. Dvi komandos „Setas“ ir PILK ketvirtadienį sužaidė jau antrąsias sezono rungtynes ir abi pralaimėjo dideliais skirtumais. Sutapimas? Gal taip, o gal ir ne. Be to, užfiksuotos pirmosios sezono lygiosios.

WWG – Carlsberg nealkoholinis 1:1

Centrinėse dienos rungtynėse susitiko praėjusio sezono finalininkai. Skirtumas tik tas, kad šįsyk ir vieni, ir kiti turėjo gerokai mažiau galimybių rotuoti žaidėjus, o kepinant 30 laipsnių karščiui, tai yra labai svarbus veiksnys.

Apskritai, šiek tiek keista, kad būtent šios komandos turėjo problemų su susirinkimu, nes tiek „Carlsberg nealkoholinis“, tiek WWG yra vienos pavyzdingiausių komandų, kalbant apie surenkamus į rungtynes žaidėjus.

Jei reiktų trumpai reziumuoti šias 80 minučių, tai tiksliausia reziumė būtų – Vasilijus Novičkovas. Tol, kol jis žaidė – WWG turėjo pakankamai didelę žaidybinę ir vieno įvarčio persvarą. Kai jis paliko „Panerio“ stadioną, žaliai balti perėmė iniciatyvą, o paskutinę minutę sugebėjo panaikinti deficitą.

Abiejų komandų vadovai rezultatu neliko nusivylę, tačiau bendrai vertinant, labiau laimėtojais save turėtų laikyti „Carlsberg nealkoholinis“. Kaip ten bebūtų, įvartis paskutinę minutę yra įvartis paskutinę minutę.

Svajonė-Infra – PILK 6:2

Po puikaus antradienio PILK pakėlė savo kartelę tiek, kad prieš rungtynes su „Svajone“ jau nebuvo aišku, kurią iš komandų vertėtų vadinti favorite. Gal netgi labiau situacija krypo į PILK pusę, nes šios ekipos žaidėjų tiesiog buvo daugiau. Pasikartosiu, bet karštyje tai svarbus momentas.

Blogiausia, kad taip pagalvojo ir patys PILK-ai, rodos, pamiršę, jog atvykus į rungtynes vertėtų žaisti. Bent pirmajame kėlinyje to nebuvo. Kol PILK miegojo, „Svajonė“ per vienuolika minučių sumušė tris įvarčius. O galėjo įmušti ir dar daugiau.

„Žinojome, kad du labai svarbūs mūsų žaidėjai antrajame kėlinyje žaisti negalės, todėl stengėmės viską išspręsti iki pertraukos“, - galingą dvikovos pradžią prisiminė Martynas Kulvinskas.

Po pertraukos „Svajonė“ atsitraukė, o PILK pradėjo lipti taip stipriai, kaip retai pamatysi juos taip lipančius. „Svajonė“, savo ruožtu, prisiminė geriausius savo laikus, kai žaisdavo nuo gynybos, kontratakuodavo ir baudė varžovus.

Tuomet, kai švieslentėje jau buvo 6:0, Irmantas Kaprašovas pelnė du įvarčius. Menka paguoda, bet bent jau tiek.

Dineris – Setas 10:2.

„Dinerio“ atstovų į rungtynes susirinko tiek, kad jų laisvai būtų užtekę dviem komandoms. Tačiau juos visus vienijo viena dedamoji – jie visi galvojo, kad šias rungtynes laimės stovėdami. Akivaizdu, kad jie neklydo, nors vienu jų persvara buvo vos 4:2.

„Dinerio“ pranašumas nekėlė abejonių, o „Setas“, kaip visada, vertas pagarbos. Nepriklausomai nuo varžovo, nepriklausomai nuo rezultato, jie bando žaisti, kaip jiems išeina, o tada atsiranda skylės gynyboje bei įvarčiai.

Dainius Perednis nugalėtojams pelnė tris įvarčius. Aišku, po tokių rungtynių tikrąjį „Dinerio“ pajėgumą nuspėti sunku, bet tikėtina, kad ši ekipa, kaip ir kasmet, bus viena favoričių laimėti lygą.

Gulbinai – ŽV 2:0

„ŽV susirinko, todėl turėtumėt skirti mums techninę pergalę“, - prieš rungtynes juokavo Donatas Karčiauskas. Šis juokas turi kelis momentus. Pirmas – ŽV dėl to visada turėdavo problemų; antras – bent jau rungtynių pradžioje ŽV žaidė vienu žaidėju mažiau.

„Gulbinai“ nuo susitikimo pradžios bandė žaisti pirmu numeriu ir jiems tai visai neblogai sekėsi. Niekas nepasikeitė ir tuomet, kai ŽV jau buvo visos sudėties. Pastarieji žaidė nuo gynybos ir bandė kontratakuoti. Pora kartų pavyko, bet tik tiek.

Nepaisant didelės „Gulbinų“ persvaros, atrodė, kad realizuoti jos nepavyks. O tada pasireiškė Liutauro Mažeikos meistriškumas. Vienas įvartis likus penkioms minutėms, antras įvartis likus dviem minutėms ir saldi „Gulbinų“ pergalė.