2020-07-17

Po ketvirtadienio rungtynių taškai ant „i“ sudėti beveik galutinai. Liko tik du nežinomieji B grupėje: antri „Gulbinai“ ar „Carlsberg nealkoholinis“ ir penkti PILK ar ŽV? Visi kiti atsakymai jau kaip ant lėkštutės. Į atkrintamąsias varžybas keliauja: „Norfa“, „Žaibo kirtis“, „Oniksas“, „Dineris“, WWG, „Gulbinai“, „Carlsberg nealkoholinis“ ir „Vilkai“. Likusios ekipos kovos dėl mažosios taurės.

Kalbant apie ketvirtadienį, labiausiai nuvylė „Svajonė“, kuri nesusirinko į rungtynes ir dėl to jai skirtas techninis pralaimėjimas. Nesinori moralizuoti, tačiau sunkiai suprantu, kaip turėtų jaustis tie penki žaidėjai, kurie atėjo ir nesulaukė komandos draugų. „Svajonei“ bus skirta ir finansinė bauda, kuri nuo kitų metų neišvengiamai augs.

Kitose rungtynėse, kovoje dėl vietos aštuntuke, „Žaibo kirtis“ klausimus išsprendė labai lengvai, savo ruožtu, „Gulbinai“ ir „Vilkai“ turėjo įdėti gerokai daugiau pastangų.

Gulbinai – PILK 1:0

Jeigu šiemet nors kartą esate matę „Gulbinų“ komandą, labai realu, kad ji buvo žymiai įdomesnė nei rungtynėse su PILK. Apskritai, šiose rungtynėse pirmasis kėlinys buvo kiek nuobodokas, kurį praskaidrino tik puiki PILK-ų proga.

Verta pažymėti, kad rungtynių pradžioje „Gulbinų“ buvo lygiai aštuoni, o tai reiškia, kad keitimų nebuvo nei vieno. Vėliau prisijungė dar du žaidėjai ir vaizdas jų naudai pradėjo gerėti. PILK pavargo? Sunku pasakyti, bet po pertraukos iniciatyva priklausė jau nebe jiems.

Kai jau atrodė, kad dvikova baigsis nulinėmis lygiosiomis, Donatas Mekionis puikiu smūgiu į tolimąjį vartų kampą paneigė tokias prognozes ir išplėšė savo komandai pergalę.

Tuo metu dar buvo likusios 9 minutės, tačiau PILK per jas nesukūrė nieko, ką būtų galima išskirti. „Gulbinai“? Tas devynias likusias minutes buvo geresnė komanda aikštėje.

PILK pralaimėjimas galutinai jiems užvėrė duris į pirmąjį ketvertą. Bus proga kautis dėl mažosios taurės. „Gulbinų“ pergalė bent iki antradienio rungtynių juos pakylėjo iki antrosios grupės pozicijos. Kitą ketvirtadienį laukia ketvirtfinalis.

Žaibo kirtis – Setas 11:0

Tokio scenarijaus, kad „Žaibo kirtis“ pralaimi šias rungtynes, turbūt, nesitikėjo niekas. Juolab, kad pralaimėjimas ŽK būtų išstūmęs iš pirmojo ketverto, lygiosios būtų palikusios ant ketvirtojo laiptelio, o pergalė būtų garantavusi antrąją vietą. Motyvacija begalinė.

Pirmasis įvartis krito 6 minutę, o vėliau periodiškai skirtumas didėjo. „Setas“ per šias rungtynes turėjo du šansus. Abiem atvejais sėkmingai padirbėjo „Žaibo kirčio“ vartininkas. Pirmuoju atveju „Setas“ galėjo išlyginti rezultatą 1:1, tačiau buvo pralaimėta dvikova 1 prieš vieną ir antruoju atveju „Setas“ galjo pasižymėti, kai švieslentė rodė 9:0 ŽK naudai. Tuomet buvo skirtas baudinys, tačiau Jonas Barsulis jo nerealizavo.

Po tokių rungtynių „Setui“ teko pagirti varžovus už korektiškumą, tačiau, panašu, kad pati komanda, skirtingai nei įprastai, didelio malonumo aikštėje nejautė.

ŽV – Vilkai 1:3

Įdomiausia vakaro dvikova, kurioje viršų taip pat ėmė motyvacija. O ji tokia, kad pergalė abiem ekipoms būtų garantavusi vietą atkrintamosiose varžybose. ŽV į rungtynes susirinko pakankamai gerai, o „Vilkai“ žaidė pakankamai blogai. Tai garantavo dar didesnę intrigą. Sunku pasakyti, kuri komanda buvo geresnė dvikovos pradžioje, tačiau nesunku pasakyti, kad abi stengėsi žaisti futbolą.

Pirmasis įvartis krito sužaidus beveik pusvalandį, kai Mindaugas Broga pakartotiniu smūgiu iš poros metrų varžovų vartininkui nepaliko šansų. Tai buvo bene pirmoji „Vilkų“ proga šioje dvikovoje ir tai yra labai nepanašu į juos pačius šiame sezone. Kur kas dažniau mes matydavome vaizdą, kai „Vilkai“ kuria krūvą progų, tačiau realizuoti jų negali.

Vos po trijų minučių ŽV kėlė kamuolį nuo kampinio gairelės. Tuomet atsargoje buvę „Vilkai“ net kelis kartus pakartojo, kad komandos draugai būtų atsargūs ir neleistų varžovams smūgiuoti galva. ŽV ir nemušė galva, o mušė koja. Atšokusį kiek toliau kamuolį galingu smūgiu įvartį pelnė Glebas Christoforovas.

Kalbant apie kampinius, buvo dar mažiausiai dvi situacijos, kai ŽV galėjo pasižymėti, taip kad „Vilkų“ gynyba standartinėse situacijose neblizgėjo.

Apskritai, po to praleisto įvarčio „Vilkai“ praskydo. Galbūt, kažką šiame sezone praleidau, bet, regis, tai buvo blogiausios šios komandos minutės per visą šį turnyrą.

Darkart viskas aukštyn kojomis apsivertė dvyliktą antrojo kėlinio minutę, kai M.Broga uždirbo baudinį ir pats jį realizavo. Tuomet „Vilkų“ pasitikėjimas savo jėgomis išaugo. Tas pasitikėjimas buvo vainikuotas Deimanto Četrausko įvarčiu.

„Vilkai“ šiose rungtynėse padarė tai, ko nesugebėjo padaryti daugelyje kitų rungtynių, kai turėdavo apčiuopiamą žaidybinę persvarą. Šįsyk to nebuvo, tačiau svarbiausias dalykas – kelialapis į ketvirtfinalį yra iškovotas, o ten jau laukia A grupės nugalėtoja „Norfa“.

Vienintelis minusas – Arnoldo Arbočiaus gauta raudona kortelė. Tokia jaunatviška, tokia nekaltoje vietoje. Tačiau faktas, kad vieno svarbesnių savo žaidėjų pirmose ketvirtfinalio rungtynėse „Vilkai“ neturės.