2020-07-30

Tryliktąją šio sezono VFL dieną trejos rungtynės buvo žaidžiamos dėl mažosios taurės, o „Norfa“ ir „Vilkai“ antrąkart aiškinosi santykius dėl patekimo į pusfinalį. „Vilkai“ laimėjo, tačiau į didįjį ketvertą keliauja „Norfa“. Ši ekipa (įskaitant ir „Rivonos“ pavadinimą) Vasaros futbolo lygoje tokių aukštumų dar niekada nebuvo pasiekusi. Su tuo ir sveikiname.

Kovose dėl mažosios taurės įvarčiai krito it išprotėję. Ir svarbiausia, juos mušė net ir tos komandos, kurioms pirmajame etape puolimas buvo misija sunkiai įmanoma.

Norfa – Vilkai 0:1. (Bendras serijos rezultatas: 2:1)

Galime sakyti, kad buvo daug kovos, daug kontakto, daug žaidimo į kaulą, bet negalime sakyti, kad buvo daug gražios kovos. „Norfa“ į rungtynes susirinko jau kaip laimėtoja, „Vilkai“ – pasiruošę daryti viską, kad būtų atžaistas dviejų įvarčių deficitas.

„Norfos“ nusiteikimas lėmė tai, kaip jie patys sako, kad komanda sužaidė blogiausias sezono rungtynes. „Vilkų“ nusiteikimas leido komandai sužaisti geriausias rungtynes, nors pradžia ir nebuvo lengva.

Jei reiktų suskirstyti šias rungtynes, galėtumėm jas išskirti į dvi dalis. Pirmas 60 minučių ir likusias 20. Tą valandą „Norfa“ valdė aikštės vidurį, likusias 20 minučių tik gynėsi ir gelbėjosi nuo varžovų atakų. Apskritai, per tą valandą progų turėjo ir viena, ir kita komanda, tačiau visais atvejais įvarčiai įmušti nebuvo.

Pats pavojingiausias epizodas buvo sukurtas 70 minutę, kai „Norfos“ gynėjai iš vartų čiuoždami ištraukė skriejantį kamuolį. Galbūt, tas epizodas šią ekipą išgelbėjo nuo fiasko. Antrą super progą „Vilkai“ turėjo tada, kai buvo skirtas baudinys į „Norfos“ vartus, kurį Sergejus Staškevičius užtikrintai realizavo.

„Išėjome kaip žvaigždės, nusiteikimas prastas, žaidėme neatsakingai, individualiai, o tai ir lėmė pralaimėjimą. Sveikinu „Vilkus“ su pergale, bet stipresni esame mes, nes mes pusfinalyje“, - po rungtynių kalbėjo „Norfos“ kapitonas Tomašas Rudzianec.

„Prieš mačą buvome nusiteikę nepulti ir pradžiai atsargiau pažaisti, nes laiko dar daug. Tačiau tik prasidėjus rungtynėms visi automatikškai pradėjom lipti. Matyt chebra viduje žiauriai buvo užsivedusi. Norėčiau paminėti ir gerą teisėjo darbą, kuris neleido varžovams muštis, spardyt iš galo ir likti nenubaustiems. Gaila kad nepavyko laimėti serijos, bet puikus komados žaidimas nuneikia optimistiškai ne tik šiam, bet ir kitam sezonui“, - mintimis dalinosi Mindaugas Broga.

Skaidiškės – Svajonė-Infra 8:2

Visų pirma, verta pasidžiaugti, kad „Svajonė“ šįsyk susirinko gana konkurencingą sudėtį. Tai jai bent pirmajame kėlinyje leido užtikrinai priešintis pirmąsyk istorijoje dėl mažosios taurės kovojančioms „Skaidiškėms“.

Skaidiškiečiai šioje dvikovoje neturėjo vartininko, tad taip pat pirmąsyk istorijoje į vartus stojo Ronaldas Solominas. Įdomu tai, kad A lygos patirties turintis futbolininkas sustovėjo visai užtikrintai, o „Svajonės“ progos buvo netgi neutralizuotos.

Pirmąjį įvartį „Skaidiškės“ įmušė po Pavelo Šarynskio smūgio jau 6 minutę. Vėliau permaingingas žaidimas tiek prie vienų, tiek prie kitų vartų ir įvartis „į rūbinę“.

Antrajame kėlinyje „Svajonė“ dar bandė priešintis, pelnė savo pirmąjį įvartį, tačiau jėgų dar didesniems žygiams neužteko, prasidėjo įvarčių lietus, kuriame dominavo „Skaidiškės“.

Lempa – PILK 3:6

Ši dvikova darsyk parodė, kaip PILK-ams yra sudėtinga žaisti, kai jie yra dvikovos favoritai ir būtent jie turi žaisti pirmu numeriu. „Lempa“ žaidė savo žaidimą ir jai visai neblogai sekėsi.

Vaizdas aikštėje pasikeitė 23 minutę, kai po varžovų klaidos pasižymėjo Justas Žvikas. Netrukus pasižymėjo Simas Telešius ir ramybės PILK veiksmuose pasidarė žymiai daugiau nei buvo dvikovos pradžioje

Antrojo kėlinio pradžioje komandas skyrė jau penkių įvarčių atstumas. Akivaizdu, kad PILK kai kuriose situacijose pradėjo patingėti, o „Lempa“ tuo pasinaudojo. Trys šios komandos pelnyti įvarčiai yra naujas komandos rekordas.

Gerardas Papinigis, kad būtų ramiau, dvikovos pabaigoje padėjo tašką.

„Prie 5:0 pradėjome galvoti apie alų, tai „Lempa“ ir pasinaudojo. Visai neblogai jie žaidė, tačiau vartininko klaidos mūsų situaciją gerokai palengvino“, - sakė Vygantas Šepetis.

Setas – ŽV 3:5

ŽV yra labiausiai nenuspėjama ir, turbūt, draugiškiausia lygos komanda, todėl net tada, kai ji gali laimėti didesniu skirtumu, ji to nedarys. Čia tam, kad varžovams būtų geriau.

Kaip patys sako, dvikovoje su „Setu“ jie pagaliau galėjo pažaisti futbolą, o ne bėgioti iš paskos. Galiojo dėliotis strategijas, kūrybas ir panašiai.

Nepaisant visos šios gražios įžangos, ŽV pirmojo įvarčio turėjo laukti beveik pusę kėlinio. Įpusėjus antrajam, jų persvara siekė jau 5:1.

„Kadangi antrajame kėlinyje į vartus stojo geriausias vartininkas pasaulyje Rolas, tai „Setas“ šiek tiek sušvelnino atsilikimą“, - juokavo Donatas Karčiauskas, omeny turėdamas po pertraukos į vartus stojusį Rolandą Jurkevičių.

Pastarojo keli nesėkmingi epizodai „Setui“ leido priartėti bei sužaisti rezultatyviausias sezono rungtynes.