Vieta tikriesiems futbolo mėgėjams

2020-08-13

„Žaibo kirtis“ kiekvienais metais yra įvardinamas kaip favoritas laimėti Vasaros futbolo lygą, tačiau nuo 2015 – ųjų ši komanda to dar nė karto nėra padariusi. Maža to, nuo tų pačių 2015 – ųjų „Žaibo kirčio“ nei karto nebuvo finale.

Šie metai kitokie. Nors grupėje buvo patirti du pralaimėjimai, tačiau atkrintamosiose varžybose ŽK žygiuoja neužsikirsdami. Iš pradžių nukaltas „Carlsberg nealkoholinis“, o dabar ir WWG. Ir vienu, ir kitu atveju pergalės pasiektos absoliučiai pelnytai.

Grįžtant prie vakarykštės dienos, tai nuvylė „Carlsberg“ atstovai, kurie į rungtynes nesusirinko. Vienintelė paguoda, kad „Dineris“ apie tai buvo įspėtas likus maždaug 6 valandoms iki susitikimo pradžios. „Carlsberg“ atstovai atsiprašė ir pažadėjo, kad į paskutines sezono rungtynes tikrai atvyks.

Lempa – Setas 1:3

Labai gali būti, kad šios komandos šiemet pasidalins tryliktą ir keturioliktą vietas. Taip pat labai gali būti, kad tai buvo paskutinė galimybė šį sezoną komandoms iškovoti taškus.

„Labai apmaudu ir liūdna. Po pralaimėjimų didesniais skirtumais nebūdavo tokio jausmo, koks yra šiandien“, - po pralaimėjimo kalbėjo „Lempos“ idėjinis vadas Rokas Bugailiškis.

Jo žodžius galima suprasti. Pagal žaidimą ši ekipa buvo geresnė aikštėje. Gal ne visas aštuoniasdešimt minučių, bet didžiąją rungtynių dalį.

Pati dvikova prasidėjo tuo, kad.. „Setas“ įsimušė į savo vartus. Įvartis įspūdingas. Galingas smūgis, kamuolys atsitrenkė į skersinį, kirto vartų liniją ir grįžo atgal į aikštę.

Vėliau „Setas“ jau mušė į varžovų vartus. Visi trys įvarčiai buvo sumušti dar iki pertraukos, o vienas iš tų įvarčių nemažiau kurioziškas nei tas aprašytas „Lempos“ įvartis.

Antrajame kėlinyje iniciatyva visiškai priklausė „Lempai“, bet tos iniciatyvos tiksliais smūgiais ši komanda paversti nebesugebėjo.

WWG – Žaibo kirtis 1:4. Bendras serijos rezultatas 1:5.

Nors Martynas Areška turi kiek kitokią nuomonę, tačiau šios rungtynės didele dalimi priminė pirmąjį šių komandų susitikimą. „Žaibo kirtis“, kaip ir tąsyk, taip ir dabar turėjo milžinišką žaidybinę persvarą. Skirtumas tik tas, kad anąsyk kamuolys niekaip „nerado“ vartų, šįsyk smūgių lavina vieną geriausių lygos vartininkų kartais pramušdavo.

WWG žaidė savo žaidimą. Gintautas Šteinas po rungtynių rėžė kalbą, kad toks žaidimas yra nepriimtinas, tačiau šioje vietoje kiekvienas žiūri į savo daržą. Besibaigiant pirmajam kėliniui, Deividas Piliukaitis techniškai apėjo gynėją ir smūgiu į apatinį vartų kampą pelnė pirmąjį įvartį. Tai reiškė, kad WWG nuo finalo jau skyrė trys įvarčiai.

Šioje vietoje daugelis komandų būtų atsitraukę ir kur kas didesnį dėmesį skyrę gynybai, tačiau ŽK ir toliau žaidė savo žaidimą. Tas pats D.Piliukaitis panašiai kaip ir pirmojo kėlinio pabaigoje padvigubino skirtumą. Iš esmės, tai reiškė serijos pabaigą.

Prie 3:0 WWG sugebėjo pelnyti bent jau garbės įvartį. Nuostabiu perdavimu praktiškai per visą aikštę buvo paduotas kamuolys priekyje esančiam puolėjui ant galvos ir šis techniškai pasiuntė kamuolį į vartus.

„Žaibo kirtis“ keliauja į finalą, WWG kovos dėl trečios vietos.

Vilkai – Gulbinai 4:1. Bendras serijos rezultatas 6:3

Jau daug kartų rašyta, kad „Vilkai“ šiemet pasiekia gerą rezultatą tuomet, kai žaidžia blogai. Šis atvejis kitoks. „Vilkai“, veikiausiai, sužaidė sezono rungtynes, iškovojo pelnytą pergalę ir kitą savaitę turės malonumą „pasikapoti“ su savo draugais iš „Dinerio“. Kaip jie patys sako, būtent tai juos motyvavo sužaisti gerai.

Priminsiu, kad po pirmųjų rungtynių serijos rezultatas buvo 2:2, o tai reiškė, kad „Gulbinams“ trūks – plyš reikėjo bent vieno įvarčio. Kažkokių pusiau progų jie turėjo, tačiau jei skaičiuosime tokius epizodus, „Vilkai“ jų turėjo gerokai daugiau. Apskritai, „Gulbinai“ nežaidė blogai – tiesiog „Vilkai“ buvo geresni.

Pirmasis įvartis buvo įmuštas paskutinėmis sekundėmis. Andžėjus Borovskis atliko nuostabų perdavimą Dariui Zapolskiui, o šis lengvai pasiuntė kamuolį į tinklą. Iškart po to teisėjas paskelbė pirmojo kėlinio pabaigą.

„Gulbinams“ jau reikėjo dviejų įvarčių. Jie bandė to siekti, tačiau tai nebuvo ta diena, kai prieš „Vilkus“ buvo galima tai padaryti. Tas pats A.Borovskis dar vienu puikiu perdavimu išvedė Mindaugą Brogą, o šis turėdamas pakankamai erdvės ir laiko prisitaikymui, padvigubino skirtumą.

Esant rezultatui 3:0, „Gulbinai“ po kampinio pelnė savo įvartį, kuris dar suteikė komandai gyvybės, tačiau netrukus „Vilkai“ pelnė ketvirtąjį savo įvartį ir tai buvo viskas.