Vieta tikriesiems futbolo mėgėjams

2020-08-14

Prieš trejus metus „Oniksas“ yra laimėjęs pagrindinę VFL taurę, tačiau tąsyk tai padarė, kai čempionatas buvo vykdomas rato sistema. Kitaip tariant, tuomet nereikėjo įveikti nei ketvirtfinalio, nei pusfinalio barjerų. Barjerai, kurie „Oniksui“ ilgą laiką būdavo neįveikiami.

Pagal tai, kaip ši komanda pradėjo sezoną, vienu metu atrodė, kad tų barjerų gali net nebūti. Siaubingas traumų skaičius, nuovargis dėl žaidimo kitose lygose ir patiriami pralaimėjimai negarbingais rezultatais.. tačiau atėjus lemiamai turnyro fazei, bjaurusis ančiukas virto gulbe, kuriai išskleisti sparnus trūksta tik vieno žingsnio.

Norfa – Oniksas 1:3 (bendras serijos rezultatas 1:7).

„Norfos“ futbolininkai puikiai suprato, kad pirmose rungtynėse patirtas siaubingas pralaimėjimas jiems praktiškai uždarė duris į finalą. Tačiau gyvenime pasitaiko, kad sąvokos „praktiškai“ir „teoriškai“turi visiškai skirtingas reikšmes. Būtent tai „Norfos“ futbolininkams leido svajoti apie stebuklą.

„Progų turėsime. Pasistenkime jas paversti įvarčiais ir pažiūrėsim kas iš to gausis“, - kažkaip taip prieš rungtynes tarpusavy kalbėjo „Norfa“.

Tačiau gavosi taip, kad žodžiai ir darbai skyrėsi kaip diena ir naktis. „Oniksas“ nuo pirmųjų minučių perėmė iniciatyvą ir taip jos nepaleido iki rungtynių pabaigos. Teisybės dėlei, reiktų pažymėti, kad po pertraukos „Norfa“ ilgiau valdė kamuolį, tačiau rungtynių baigtis tuomet jau buvo nulemta.

Pirmasis rungtynių įvartis krito prieš pat pertrauką. Baudos smūgiu pasižymėjo Almantas Tamulionis, pastebėjęs neteisingą pastatytą gyvatvorę. Šis įvartis galutinai padėjo tašką.

Antrajame kėlinyje „Norfa“ dar kažką bandė, tačiau tie bandymai dažniausiai baigdavosi prarastais kamuoliais dar iki pavojingos trečiosios zonos. Kuo į tai atsakė „Oniksas“? Antruoju ir trečiuoju įvarčiais.

„Norfa“ dar sugebėjo pelnyti garbės įvartį, tačiau ties juo ir užbaigė savo kelionę į pirmąją vietą.

Lempa – Svajonė-Infra 3:3

Jei pamatę rezultatą pagalvojote, kad „Svajonė“ ir vėl nesusirinko, tai netiesa. „Svajonė“ turėjo žaidėjų daugiau nei įprastai, tačiau pagrindinį vaidmenį šįsyk vaidino varžovų neįvertinimas. Toks jausmas, kad pirmąjį kėlinį „Svajonė“ sugalvojo sužaisti be gynybos.

Sena tiesa, kad už tokius dalykus yra baudžiama. Šios rungtynės tai darsyk patvirtino. Iš pradžių ketvirtą minutę, po to – devintą minutę, dar po to – įpusėjus kėliniui. Tikrai taip, „Lempa“ pirmavo 3:0. Rezultatas, kokiu ši komanda dar nepirmavo niekada istorijoje.

„Svajonės“ atstovai supratę, kad gali baigtis liūdnai, pradėjo žaisti. Tuomet vaizdas aikštėje pasikeitė kardinaliai. Mėlyna-juoda apranga vilkintys futbolininkai perėmė iniciatyvą ir dar iki pertraukos pelnė du įvarčius. Po jos – dar vieną.

Tiesa, jei trumpai reiktų apibūdinti antrąjį rungtynių kėlinį, tai „Svajonei“ siaubingai nesisekė. Per antrąjį kėlinį ši ekipa galėjo pasižymėti mažiausiai penkis kartus, „Lempa“ – vieną.

ŽV – PILK 2:1

ŽV yra tokioje situacijoje, kai ne viskas priklauso nuo jų. Taip buvo ir prieš šias rungtynes, taip liko ir po jų. ŽV gali išgelbėti „Lempa“, tačiau jos laukia nelengva užduotis – atimti taškus iš „Skaidiškių“.

Šią dvikovą ŽV pradėjo labai galingai, o pirmojo įvarčio ilgai laukti nereikėjo. Situacija elementari – PILK gynėjai nesusikalbėjo ir kamuolys atsidūrė vartų tinkle.

Tas įvartis vaizdo aikštėje pernelyg nepakeitė. ŽV ir toliau atakavo, PILK atsimušinėjo. Krito antrasis įvartis, o vaizdas ir toliau liko toks pat. Tiesa, kai kada ŽV savo galimybes jau pervertindavo, o PILK-ams to ir reikėjo. Jie dar iki pertraukos sušvelnino atsilikimą bei perėmė iniciatyvą į savo rankas.

Antrasis kėlinys buvo absoliučiai kitoks nei pirmasis. Antrajame atakavo PILK, o ŽV atsimušinėjo ir buvo ne viena situacija, kai atrodė, kad bręsta išlyginamasis įvartis. Nepribrendo.

Skaidiškės – Setas 8:0

„Setas“ tiesiog buvo pakištas po tanku. „Skaidiškėms“ reikia įvarčių santykio, todėl ši ekipa lyg išprotėjusi (gerąja prasme) bėgo į priekį ir kūrė progas. Jų sukūrė tiek, kiek kai kurios komandos nesukuria per visą sezoną.

Aštuoni įmušti „Skaidiškių“ įvarčiai toli gražu apie šias rungtynes nepasako visko. Jų galėjo būti dvigubai daugiau arba net dar daugiau.

„Žaidėme su labai stipria komanda, kurios vieta stipriausiųjų aštuntuke“, - po dvikovos reziumavo Andrius Martinaitis.