Vieta tikriesiems futbolo mėgėjams

2020-08-19

Paskutinį 2020 metų VFL antradienį buvo numatytos trejos rungtynės, tačiau „Lempai“ nesusirinkus įvyko tik dvejos. Šiemet tai jau trečias kartas, kai nesusirenka kažkuri komanda, o tai lygai garbės nedaro. Klubų vadovai jau įspėti, kad kitąmet už šį taisyklių pažeidimą bus baudžiami žymiai griežčiau.

„Lempos“ nesusirinkimas bei šiai ekipai skirtas techninis pralaimėjimas 0:5 reiškė, kad „Skaidiškės“ mažosios taurės nelaimėtų tik tuo atveju, jei ŽV „Svajonę“ nugalėtų“ bent penkiolikos įvarčių skirtumu. Misija neįmanoma? 99 procentais – taip.

ŽV – Svajonė 2:2

Šios komandos nėra pačios tobuliausios kalbant apie tai, kaip joms pavyksta surinkti žaidėjus į vienas ar kitas rungtynes. Šiuo atveju, nepaisant nedidelio lietaus, ir vieni, ir kiti susirinko neblogai, todėl buvo galima laukti neblogų rungtynių.

Motyvacija tokia – Pergalė „Svajonei“ būtų padovanojusi dešimtą vietą. ŽV, kaip jau minėjome, dar turėjo tegul ir teorinę galimybę pakovoti dėl mažosios taurės.

„Einam laimėt 15:0. Kitokio tikslo būti negali“, - prasidėjus rungtynėms tarsi juokais, tarsi rimtai sakė Donatas Karčiauskas. Iškart po šių žodžių „Svajonė“ net kelis kartus apsilankė prie ŽV vartų. O tada savo žodį tarė Rokas Barzdžius. Jis baudos smūgiu pasiuntė kamuolį į tolimąjį vartų kampą.

Po šio epizodo ŽV akivaizdžiai perėmė iniciatyvą. Galbūt, super momentų nebuvo, tačiau ši komanda prie varžovų vartų lankėsi gerokai dažniau nei „Svajonė“ prieš ŽV vartų. Įpusėjus kėliniui, D.Karčiauskas pelnė dar vieną įvartį ir kalbos apie „penkiolikos įvarčių skirtumą“ vėl tapo gyvesnės.

Noro buvo daug, tačiau ir klaidų netrūko. „Svajonė“ grasindavo varžovams pusprogėmis, o iki kėlinio pabaigos prigrasino ir įvarčiu. Po nuostabaus komandos draugo perdavimo vienas prieš vieną pabėgo Audrius Bukovskis. Apėjęs vartininką, jis sušvelnino skirtumą. Antrajame kėlinyje tas pats A.Bukovskis rezultatą išlygino.

Paskutinės 15 minučių ir vėl geresnės buvo ŽV ekipai. „Svajonės“ vyrai neslėpė, kad pavargo, o tai ŽV leido kurti progas vieną po kitos. Buvo mažiausiai trys epizodai, kurie tarsi privalėjo baigtis įvarčiu. Tiesa, vienoje situacijoje į tuščius vartus nepataikė ir „Svajonė“.

Setas – PILK 1:4

PILK nedažnai būna rungtynių favoritai ir nedažnai jiems tenka žaisti pirmu numeriu. Dar rečiau, kai jie žaisdami pirmu numeriu tą daro visai neblogai. Kita vertus, ir „Setui“ šios rungtynės turėjo visai patikti. Ne dėl to, kad pralaimėjimas nebuvo labai didelis, o dėl to, kad buvo ne viena situacija, kur ir šios komandos žaidėjai galėjo pajusti, ką reiškia žaidimas su kamuoliu.

Justas Žvikas sužaidus penkiolika minučių pelnė pirmąjį įvartį, Simas Telešius po septynių minučių pelnė ir antrąjį. Tuomet buvo aišku, kad PILK rungtynių nepaleis.

Antrasis kėlinys susiklostė pagal filmų scenarijų – S.Telešius įformino hetriką, „Setas“ pelnė garbės įvartį, visi laimingi.