2021-06-04

Antradienį prasidėjusi jau penkiolikta Vasaros futbolo lyga, pagaliau, pristatė visas šešiolika naujojo sezono komandų. Šįsyk buvo įdomu, kaip atrodys čempiono titulą ginantis „Žaibo kirtis“, kokį įspūdį paliks naujokai „Pažanga“ ir „Internacionalas“, ar po praėjusių metų padarė išvadas „Skaidiškės“ ir kaip be briedžio atrodys „Vilkai“.

Per ketverias rungtynes buvo įmušta septyniolika įvarčių, be to parodyta pirma raudona kortelė.

Gulbinai – Skaidiškės 0:5

Po praėjusio sezono fiasko, kai nepateko į stipriausių komandų aštuntuką, „Skaidiškės“ nuo pat pirmųjų rungtynių nusprendė nejuokauti. Taip, rungtynių pradžioje „Gulbinai“ turėjo dvi labai geras progas pasižymėti (prie 0:0 ir prie 0:1), tačiau to nepadarė ir buvo priversti rungtyniauti pagal „Skaidiškių“ pasiūlytas žaidimo taisykles.

„Jei tiek laimėjome, vadinasi, tokios pergalės ir verti. Jei atvirai, bijojau, kad gali būti sunkiau ir skaičiavau, kad lygiosios galutiniame taške vis tiek yra geriau nei pralaimėjimas, bet gavosi visai neblogai“, - po rungtynių komentavo Marius Bukauskas.

„Skaidiškių“ realizacija šiose rungtynėse buvo puiki. Be to, mes puikiai žinome, kokia pavojinga ši komanda, kai įgyja pranašumą ir varžovai yra priversti atsiverti.

Negali sakyti, kad „Gulbinai“ nebandė atsilošti, bet praktiškai po kiekvieno bandymo buvo skaudžiai baudžiami.

„Be abejo, kad tai nebuvo tikrasis „Gulbinų“ veidas“, - po dvikovos sakė Andrius Dubickas.

PILK – Vilkai 4:2

Jei bent kiek Vasaros futbolo lyga domitės iš anksčiau, veikiausiai, esate girdėję, kaip PILK idėjinis vadas Vygantas Šepetis kartoja, jog „nesugebame įmušti, o neįmušus laimėti neįmanoma“. Tais atvejais jis nei kiek spalvų nesutirštindavo, nes PILK neretai būdavo lyderiai pagal neišnaudotas progas iš pačių idealiausių situacijų.

„Vilkai“ praėjusiais metais taip pat susikūrė vizitinę kortelę, kurioje netrūksta įrašų apie neįtikėtinas klaidas gynyboje ir keistai praleistus įvarčius.

Šįsyk tokių keistai praleistų įvarčių irgi netrūko ir tai, turbūt, buvo lemiamas veiksnys dėl ko „Vilkai“ pralaimėjo. Aišku, ieškant pateisinimo toms klaidoms, vertėtų atkreipti dėmesį į tai, kad į rungtynes ši komanda susirinko praktiškai be nominalių gynėjų.

Rungtynių svarbiausia atkarpa buvo sužaista per paskutines septynias pirmojo kėlinio minutes. Tuomet PILK išsiveržė į priekį, „Vilkai“ rezultatą išlygino ir prieš pat kėlinio pabaigą PILK darsyk žengė į priekį.

Antra pagal svarbumą vienos minutės atkarpa buvo sužaista antrojo kėlinio pradžioje, kai PILK dviem įvarčiais savo persvarą užaugino iki trijų įvarčių.

Atrodytų viskas? „Vilkai“ taip nemanė. Jie pelnė įvartį, sukūrė dar vieną labai pavojingą progą, bet šįsyk sėkmė buvo PILK pusėje. Bet kaip ten sakoma? Sėkmę reikia užsitarnauti.

Žaibo kirtis – WWG 4:1

Čempionas startavo čempioniškai. Iš tikro, galutinis rungtynių rezultatas dar net neparodo, kokią persvarą šioje dvikovoje turėjo dabartiniai taurės laimėtojai. WWG šiose rungtynėse geresnę atkarpą sužaidė tik tuomet, kai sušvelnino atsilikimą iki 1:2.

„Net tada mums nebuvo jokių minčių, kad galime nelaimėti. Jautėmės užtikrintai ir labai džiaugiamės galėdami startuoti pergalingai. Tiek metų čempionai nesugeba apginti titulo, kad atėjo laikas tą tradiciją pakeisti“, - po rungtynių sakė Gintautas Šteinas.

Daugiau nei pusė kėlinio rezultato neatnešė nei vieniems, nei kitiems, o tuomet vos per dvi minutes čempionai WWG pusėn smogė dukart. Iš pradžių Danielius Vaitkus, netrukus ir G.Šteinas.

Prasidėjusi įvarčių pasiutpolkė naudos davė ir WWG. Giedrius Stanulis skirtumą sušvelnino ir, kaip jau minėjome, tuomet WWG sužaidė geriausią aštuonių minučių atkarpą. Pastaroji, tiesa, baigėsi.. dar vienu „Žaibo kirčio“ įvarčiu.

Po pertraukos skirtumas tarp komandų buvo pernelyg didelis. Iš tikro, senokai neteko matyti WWG taip stipriai nusileidžiančius varžovams. Ypač, kai WWG žaidė su Vasilijumi Novičkovu.

Internacionalas – Pažanga 0:1

Dvi komandos, kurios Vasaros futbolo lygoje dar niekada nežaidė. Tai reiškia, kad ir nuspėti jų pajėgumą yra pakankamai sudėtinga. Net ir po pirmų tarpusavio rungtynių. Akivaizdu, kad tikrasis jų lygis paaiškės, kai komandos sužais su varžovėmis, kurios praėjusiame sezone sugebėjo prasibrauti į pirmąjį aštuntuką.

Jei ši dvikova būtų pasibaigusi lygiosiomis, turbūt nei viena, nei kita komanda nebūtų pykusi. Nors „Pažanga“ buvo arčiau pergalės, bet savo argumentų turėjo ir „Internacionalas“.

Kalbant apie „Pažangos“ kozirius, tai vertėtų pažymėti epizodą pirmojo kėlinio viduryje, kai kamuolys atsidūrė vartų tinkle, komanda jau šventė įvartį, o tuo metu teisėjo iškelta ranka fiksavo pažeistą nuošalės taisyklę.

Dar vienas „Pažangos“ koziris buvo mestas likus žaisti trylikai minučių iki susitikimo pabaigos. Tuomet, kaip sako vienas iš nedaugelio lietuvių „Internacionalo“ komandoje Donatas Puslys, jo pašalinių minčių įsileidimas lėmė komandos pralaimėjimą.

„Neišlaikiau koncentracijos vieną akimirką užsisvajojęs apie meilę, poeziją ir vyną, nuostabų birželio vakarą, tad teko išsitraukti kamuolį iš artimo kampo“, - sakė D.Puslys.

Per likusį laiką „Internacionalas“ nesukūrė nieko tokio įsimintino, kas būtų leidę šiai komandai išlyginti rezultatą.