2021-07-02

Atrodė, kad tai bus dar viena šilta, graži vasaros diena. Tiek vienoje („Grija“ – „Setas“ rungtynėse), tiek kitoje („Gulbinai“ – „Internacionalas rungtynėse) aikštės pusėje rezultatas buvo lygus 1:1. Prasidėjo antrasis kėlinys, Jevgenijus Volkovas muša įvartį ir.. po sekundės riksmas bei komandos draugų raginimas kviesti greitąją.

Maždaug po dvidešimties minučių Jevgenijui buvo suleista nuskausminamųjų dozė ir, palydint plojimams, jis buvo išvežtas į ligoninę. Sveikatos, brolau, sugrįžk kuo greičiau!

P.S.: kadangi bus daug klausiančių, kas nutiko, tai trūko raiščiai ir iš vietos pasislinko girnelė. Pirminė prognozė dėl kojos lūžio nepasitvirtino.

Grija – Setas 3:2

Nepaisant to, kad „Grija“ buvo aiški šios poros favoritė, gyvenimas šiai komandai nesiklostė taip, kaip ji norėtų. Negana to, kad žaidybinė persvara nebuvo didelė, tai dar ir sukurtas progas labai lengvai gliaudėjo „Seto“ vartininkas Robertas Butkus.

Kažkada praėjusiais metais „Seto“ atstovai užsiminė, kad Robertas turėtų būti nominuotas į geriausio vartininko poziciją. Neslėpsiu, po kelių jo žaidybinių situacijų, ta mintis ir vėl aplankė pasąmonę.

„Grija“ po gražaus šūvio išsiveržė į priekį, tačiau tuomet komanda dar labiau sustojo ir „Setas“ net keliose situacijose davė ženklą apie norą išlyginti rezultatą. Vienas ženklas buvo toks stiprus, kad teisėjas užfiksavo įvartį.

Taip ir baigėsi pirmasis kėlinys, o antrasis prasidėjo, kaip jau rašiau, nelaime. Lygioje vietoje, be varžovo pagalbos.. Rungtynės buvo sustabdytos beveik pusvalandžiui, nes Edgaro judinti nebuvo galima.

Sugrįžus į aikštę, „Grija“ padidino savo persvarą, tačiau prieš pat dvikovos pabaigą leido varžovams iš baudinio skirtumą sušvelninti ir rungtynės baigėsi.

Gulbinai – Internacionalas 1:1

Ši dvikova turėjo labai aiškias atkarpas. „Internacionalas“ rungtynes pradėjo grėsmingiau, tačiau labai greitai situacija pasikeitė – tuomet „Gulbinai“ visiškai pradėjo diktuoti sąlygas, o Jurgis Garšva komandai suteikė pranašumą.

Kuo toliau, tuo labiau panašėjo, kad „Gulbinai“ iškovos pergalę, kuri net nebus pati sunkiausia. 34 minutę jie turėjo dvigubą fantastišką progą, kuri, turbūt, devyniose iš dešimties epizodų būtų išnaudota.

O tuomet klasika – neįmuši tu, įmuš tau. Kol „Gulbinai“ vis dar bandė suvokti, kas nutiko, „Internacionalas“ surengė ataką, kuri baigėsi išlyginamuoju įvarčiu.

Beveik įpusėjus antrajam kėliniui, „Gulbinams“ atsirado dar vienas šansas. Jonas Garšva buvo kietai pargriautas ir kadangi tai buvo paskutinės vilties pražanga, Sandro Franco užsidirbo raudoną kortelę. Verta pasidžiaugti, kad kol kas tai vienintelė tiesioginė raudona kortelė per 36 rungtynes. Pasistenkim išlaikyti panašų vidurkį.

Po to raudonos kortelės „Internacionalas“ (stipriai) atsitraukė, o „Gulbinai“ per 23 minutes varžovų autobuso pramušti nesugebėjo.

Pažanga – Vilkai 1:4.

Šių rungtynių startu būtų galima vadinti ne teisėjo pirmąjį švilpuką, o maždaug pusvalandį iki jo. Kadangi „Vilkai“ turėjo tik raudonas aprangas, jie varžovų paprašė žaisti kitų spalvų marškinėliais. Varžovai nesutiko ir tai reiškė papildomą norą sudoroti juos.

Vis tik, ne visada pyktis priveda prie gero. Net jei ne jis buvo pagrindinis tokio prasto „Vilkų“ žaidimo priežastis. Vieni šio čempionato favoritų visą valandą nežaidė ir atrodė, kad „Pažanga“ už tai juos nubaus.

Pirmasis kėlinys buvo toks, kad kelis kartus puikiai pasidarbavo „Pažangos“ vartininkas, tačiau ir patys pažangiečiai ne kartą apsilankė prie varžovų vartų. Kartą kamuolys net atsidūrė tinkle, tačiau teisėjas užfiksavo nuošalę.

Vienuoliktą antrojo kėlinio minutę atsidūręs vienas prieš vieną varžovų vartininką Romualdas Svoi užtikrintu smūgiu išvedė saviškius į priekį. 1:0 tokiose rungtynėse atrodė daug.

„Vilkams“ atsigauti prireikė maždaug dešimties minučių ir kai jie atsigavo, per šešias minutes varžovams smogė net keturis kartus. Smogė taip negailestingai, kad užsitikrino ketvirtą pergalę bei praktiškai užsitikrino kelialapį į ketvirtfinalį.

Lempa – Norfa 2:5

Tai buvo rungtynės, kai ir vilkas sotus, ir avis patenkinta. Taip, „Lempa“ patyrė nesėkmę, tačiau šiai komandai du įmušti įvarčiai yra solidus rezultatas. Ypač prieš komandą, kuri yra viena stipresnių lygoje.

Pati dvikova prasidėjo greičiausiu sezono įvarčiu. Anot teisėjo Aleksandro Jakubovskio, „Norfai“ užteko vos 37 sekundžių, kad Viktoras Bartosevičius pasiųstų kamuolį į tinklą. „Lempos“ bėdos tuo nesibaigė – po penkių minučių krito ir dar vienas įvartis.

Šioje vietoje norėtųsi pagirti „Lempos“ vyrukus, kad nepaisant tokio sudėtingo starto, komanda nepasimetė ir antrajame kėlinyje dviem tiksliais smūgiais skirtumą, kuris jau buvo išaugęs iki penkių, sugebėjo sušvelninti.

Prie sėkmės, galėjo kristi ir dar vienas kitas įvartis, tačiau bet kokiu atveju taškų iškovoti tai nebūtų padėję.