Vieta tikriesiems futbolo mėgėjams

2021-07-16

Vasaros futbolo lygoje ketvirtadienio vakarą tradiciškai sužaistos 4 rungtynės. Į visus klausimus dėl Didžiosios ir Mažosios taurės kelialapių dalybų bus atsakyta tik paskutiniame ture, mat vidurvasario vakaro rezultatai iškėlė daugiau klausimų nei pateikė atsakymų.

 

SK „Skaidiškės“ – FK PILK 6:0

SK „Skaidiškės“ (12 taškų, 3 vieta) iškovojo įspūdingiausią savo sezono pergalę – geltonieji net 6:0 nepaliko vilčių FK PILK (6 taškai, 6 vieta). Įvarčių fiestą surengusios „Skaidiškės“ pasiekė savo sezono rezultatyvumo rekordą ir pelnė rezultatyviausio vakaro komandos vardą.

Pirmasis ir bene greičiausias įvartis VFL istorijoje krito jau 20-ąją rungtynių sekundę, kai FK PILK'ų vartininką nuginklavo Arnold Ceškel. 23-ejų saugas iš viso pasižymėjo 3 įvarčiais. Po vieną taiklų smūgį pridėjo Jaroslav Dičkovskij, Deividas Dzius ir Pavelas Šarynskis.

Sezoną sau neįprastai sudėtingai pradėjusios „Skaidiškės“ kovinę sportinę formą įgauna pačiu laiku. Pergalė prieš FK PILK užtikrino Mariaus Bukausko suburtam kolektyvui vietą tarp 4 stipriausių B grupės komandų ir kelialapį į Didžiąją VFL taurę. „Skaidiškėms“ dar liko paskutinis mačas su FK „Pažanga“. Geltoniesiems šis mačas turnyrine prasme nieko nereikš – jie į Didžiąją taurę bet kokiu atveju žengs iš 3 vietos B grupėje, tuo metu „Pažangai“ tai bus mirk-gyvenk susitikimas.

 

FC ŽV – „Norfa“ 2:1

Pergalė, kurios nugalėtojams nereikėjo. Taip pusiau rimtai (o gal ir visai rimtai) galima apibūdinti FC ŽV sėkmę (11 taškų, 3 vieta). Įprastai į Mažąją taurę po pirmojo etapo keliaujanti ir ją laiminti FC ŽV šįkart, pasak klubo prezidento ir viceprezidento, nesilaikė plano ir šventė netikėtą pergalę. Klubą šie 3 taškai pakylėjo į naujas aukštumas – 3 vietą. Vis tik situacija prieš paskutinį turą A grupėje tokia, kad ŽV gali nusiristi į 5 vietą (kartu ir į sau įprastą Mažąją taurę). Vis tik panašu, kad ŽV šansai debiutuoti Didžiojoje taurėje yra dideli kaip niekad. Paskutiniame ture ŽV sieks pergalės prieš FK „Grija“, kuri neturi galimybių pakilti į pirmąjį ketvertą.

Tuo metu netikėtas „Norfos“ pralaimėjimas neleido „prekybininkams“ neleido anksčiau laiko užsitikrinti vietos pirmajame ketverte ir jų likimas spręsis paskutiniame ture. Po rungtynių Tomaš Rudzianec pripažino, kad žaisti be keitimų tokiame karštyje – pražūtinga užduotis. „Jeigu neturėsime bent 5 keitimų, galime pralaimėti ir autsaideriams“, – susigriebti komandos draugus ragino saugas.

 

FC W.W.G. – FK „Pažanga“ 5:1

Dvi bene giliausią istoriją turinčios VFL komandos. Jeigu W.W.G. ištakos siekia 2006 m., „Pažangos“ šaknys nuveda iki praėjusio amžiaus septintojo dešimtmečio. Tačiau šįkart ne apie tai.

Dvi istorinės komandos vidurvasario vakarą kūrė gražias progas, o galutinis rezultatas visiškai neatspindi ant vejos vykusios rungtynių dinamikos. W.W.G pirmąjį įvartį pelnė 14 min. Likusį kėlinio laiką „Pažanga“ tiesiog užgulė savo varžovų vartus, tačiau visi bandymai pelnyti išlyginamąjį įvartį atsimušdavo į vartininką arba vartų konstrukciją.

Sušvelninti rezultatą pavyko 53 min., kuomet „Pažangai“, kaip paaiškėjo vėliau, vienintelį įvarti pelnė Romualdas Svoi.

Vis tik 60, 65 ir 73 minutėmis pelnyti įvarčiai atvėsino „Pažangos“ entuziazmą ir W.W.G. savo sėkmę tradiciškai pažymėjo pergalinga pirotechnika.

Ši pergalė kaip reikiant atgaivino W.W.G viltis pakovoti dėl vietos pirmajame ketverte. Įdomu tai, kad šiuo metu W.W.G, „Pažanga“ ir PILK turi po 6 taškus ir atitinkamai rikiuojasi 4–6 vietose.

 

FK „Vilkai“ – „Internacionalas“ 4:0

Nieko netikėto. „Vilkai“ padarė tą, ką ir turėjo – pasiėmė 3 taškus ir ruošiasi Didžiajai taurei, o „Internacionalas“ pirmąjį etapą užbaigs dvikova su itin motyvuota W.W.G ir likusią vasarą žais Mažojoje taurėje.