Vieta tikriesiems futbolo mėgėjams

2021-07-21

Kitą savaitę startuos atkrintamosios varžybos, o iki jų dar liko keli nesudėti taškai. Jie visi iš B grupės ir visi esantys žemiau trečiosios vietos. Savo ruožtu, A grupėje visi taškai ant „i“ jau sudėlioti.

Ką jie mums parodė? Na, „Dinerio“ pirma vieta nestebina. „Onikso“ antra vieta – taip pat ne. O ŽV pasistūmėjimas ant trečiojo laiptelio yra vienas didžiausių sezono netikėtumų. Turbūt šiam netikėtumui galėtų prilygti tik WWG nepatekimas į atkrintamąsias.

 

Carlsberg nealkoholinis – Dineris 2:4

Nepaisant to, kad „Carlsberg“ žaidė išgyvenimo rungtynes, tai buvo vienos gražiausių ir įdomiausių šio sezono pasirodymų. Verta pažymėti, kad abi ekipos į rungtynes susirinko toli gražu ne geriausių sudėčių – jei „Dinerį“ galime suprasti (komandai rungtynės nieko nelėmė), tai „Carlsberg“ atostogos buvo suplanuotos pačiu blogiausiu metu.

Pačios rungtynės galėjo pakrypti ir kita eiga, tačiau tuomet, kai „Carlsberg“ atstovai pasiuntė kamuolį į vartų tinklą, teisėjas užfiksavo nuošalę. Neprabėgo nei minutė ir jau triumfavo „Dineris“.

Apskritai, prie geros realizacijos, abi komandos galėjo primušti po labai daug įvarčių, tačiau ta realizacija šlubavo. Ypač „Carlsberg“.

Esant rezultatui 1:3, žaliai balti surengė gražią ataką, kurią Artūras Tyševič vainikavo tiksliu smūgiu galva. Intriga? Ne, po dviejų minučių komandas vėl skyrė dviejų įvarčių skirtumas.

Reziumuojant, galima pasakyti, kad „Carlsberg“ ekipos nebūtų išgelbėjusi pergalė ir komanda vis tiek būtų likusi ant penktojo turnyro lentelės laiptelio. Kas šios komandos laukia ketvirtfinalyje? Prieš paskutines rungtynes išsirikiavusių pretendentų dar labai daug.

 

Setas – Norfa 0:6

Kas dar visai neseniai atrodė visai nerealu, tapo faktu. „Norfa“ irgi turėjo žaisti išgyvenimo rungtynes, tik skirtingai nei „Carlsberg“ atveju, jie padarė viską, kad klausimų dėl patekimo į ketvertuką neliktų niekam.

Grįžkime šiek tiek atgal ir turėsime atsakymą, kodėl gi „Norfai“ išgyvenimo rungtynės yra pakankamai netikėtas faktas? Tiek užpernai, tiek pernai ši komanda tapo grupės nugalėtoja, tačiau tai negarantavo jai lengvo gyvenimo atkrintamosiose. Akivaizdu, kad lengvo gyvenimo nebus ir šiemet, nes jau ketvirtfinalyje „Norfos“ laukia kol kas geriausia sezono ekipa „Žaibo kirtis“.

Kalbant apie pačias rungtynes, tai „Norfa“ įmušė du įvarčius ir šiek tiek atsitraukė. Be abejo, slėgė atsakomybė, o ir „Setas“ žaidė tikrai ne kaip komanda, kurios sąskaitoje viso labo iškovoti du taškai.

Galutinis rezultatas neatspindi įvykių aikštėje, nes „Norfa“ įmušė per daug, o „Setas“, taip žaisdamas, nusipelnė bent garbės įvarčio. Geriau ne į savo vartus, nes į savuosius šįsyk „Seto“ vyrukai įsimušė net dussyk.

 

Grija – ŽV 0:3

Donatas Dudzevičius su šiuo teiginiu nesutiko, tačiau žaidybine prasme ŽV komanda nebuvo nei kiek geresnė už „Griją“. Tokiais atvejais teisingiausia sakyti, kad futbolas yra neteisingas. Net jei rungtynės baigiasi 3:0 vienos komandos naudai.

Sunku suskaičiuoti, kiek progų turėjo „Grija“, tačiau labai realu, kad tas skaičius būtų artimas dviženkliui. Na, ir kai tiek momentų nepavyksta paversti įvarčiais, be abejo, yra apie ką pagalvoti.

Sužaidus pusę kėlinio ir „Grijai“ jau neišnaudojus keleto progų, Rokas Barzdžius įspūdingu tolimu smūgiu „atidarė“ rungtynes. Toks įvartis neabejotinai galėtų būti pretendentas į gražiausiojo vardą.

Ilgą laiką ir laikėsi 1:0, tačiau paskutinės dešimt minučių jau priklausė ŽV ekipai, kuri po ilgų metų sugebėjo prasibrauti į atkrintamąsias varžybas. Ar aštuntukas riba, ką gali pasiekti ši komanda, sužinosime per artimiausias dvi savaites.

 

Lempa – Oniksas 1:5

Per paskutines trejas rungtynes prieš ŽV, „Griją“ ir „Lempą“ „Oniksas“ sumušė net 18 įvarčių ir praleido 3. Akistata su „Lempa“ buvo, tarsi, akistatos su ŽV atkartojimas – ne viskas taip lengva, kaip rodo galutinis rungtynių rezultatas, keturi Almanto Tamulionio įvarčiai ir pagaliau iškovota pergalė vienodu rezultatu 5:1.

Jei atvirai, nei ŽV, nei „Lempa“ nenusipelnė tokių skaudžių pralaimėjimų ir, apskritai, antradienio vakarą „Lempa“ sužaidė, turbūt, vienas geriausių sezono rungtynių.

Aišku, meistriškumas buvo „Onikso“ pusėje, tačiau noras ir motyvacija – „Lempos“.