2021-08-06
VFL 2021 18 diena: iki galo žaidusios komandos įvarė nerimo favoritams Vasaros futbolo lygoje (VFL) baigėsi ketvirtfinalių etapas. Dėl kelialapio į Didžiosios taurės finalą ginklus pusfinalyje surems FC ŽV ir FK „Dineris“, o Mažosios taurės pusfinalio serijoje susitiks JSK „Gulbinai“ ir FK „Pažanga“. DIDŽIOJI TAURĖ FK „Vilkai“ – FC ŽV 1:2 (bendras serijos rezultatas 3:4) Po šios ketvirtfinalio serijos FK „Vilkų“ futbolininkai neturėtų jaustis laimingiausi žmonės pasaulyje. Atkrintamųjų etapą „išvykoje“ pradėję „Vilkai“ pelnė 2 įvarčius ir atrodė, kad laiko visas kortas savo rankose. Vis tik FC ŽV ir futbolo dievai turėjo kitų minčių – pirmosios serijos rungtynės baigėsi 2:2, o atsakomosios rungtynės prasidėjo dar 2 FC ŽV įvarčiais. 16 minutę pasižymėjo ŽV siela ir atstovas spaudai Donatas Karčiauskas, antrojo kėlinio pradžioje, 49 minutę, rezultatą padvigubino Marius Šakalys. „Vilkai“ į rungtynes ir visą seriją sugrįžo 76 min., kai atsilikimą sušvelnino Renatas Giriūnas. „Dar 5 minutės, judam judam!“, – vienas kitą kilti į lemiamą šturmą ragino „Vilkai“. Vis tik antrojo įvarčio, kuris būtų sukūręs maksimalią intrigą ir pasiuntęs komandas į pratęsimą arba 11 m baudinius, susirinkę žiūrovai neišvydo. ŽV patekimas į Didžiosios taurės ketvertą yra vertingas pasiekimas. Prieš 12 metų Didžiąją taurę laimėjusi ŽV į ketvertą patenka vos antrą kartą klubo istorijoje. „Labai daug džiaugsmo – mes „final 4!. Kai varžovai sušvelnino rezultatą, tikrai buvo nerimo. Visi atsarginiai žaidėjai jau buvo atsisėdę ant suolelio, o rungtynes baigėme stovėdami. Įrodėme, kad esame stipresni ir dabar metas švęsti“, – po rungtynių sakė D. Karčiauskas. FK „Dineris“ – FK PILK 3:4. (bendras serijos rezultatas 7:4) FK PILK į aikštę ėjome su aiškia mintimi – laimėti konkrečias rungtynes, o ne visą seriją. Noras visiškai suprantamas – pirmąją akistatą FK PILK „namuose“ pralaimėjo 0:4 ir kovoti dėl pergalės konkrečiose rungtynėse šiuo atveju turbūt buvo geriausia motyvacija. Savo tikslą FK PILK pasiekė. Sužaidus trečdalį pirmojo kėlinio FK „Dineris“ jau pirmavo 2:1 ir atrodė, kad PILK'ams kovoti dėl savojo tikslo bus beprotiškai sunku. Tačiau tad PILK tarsi atgijo ir pelnė 3 įvarčius be atsako. Rezultatai tapus 4:2, o bendroje serijoje PILK'ams atsiliekant jau tik 4:6, „Dinerio“ stovykloje buvo pasėtas nerimas. „Vos neprisižaidėme. Mes nemokame žaisti nuo „gynybos“, galvojome, kad „užbėgiosime“ juos. Kai varžovai priartėjo iki 2 įvarčių, tikrai sunerimome ir pradėjome laikyti kamuolį, kad išvengtume staigmenos, iki kurios trūko ne tiek ir daug“, – sakė „Dinerio“ atstovas Paulius Anuškevičius. „Dineris“ rezultatą sušvelnino pačioje mačo pabaigoje, kai prieš teisėjui paskelbiant rungtynių pabaigą pelnė įvarti kulniuku. MAŽOJI TAURĖ FK „Carlsberg nealkoholinis“ – JSK „Gulbinai“ 1:2. (bendras serijos rezultatas 4:1) Po pirmųjų rungtynių „išvykoje“, kurias FK „Carlsberg nealkoholinis“ pralaimėjo 0:2, „aludariai“ ant žaliosios vejos žengė motyvuoti. Tai buvo akivaizdu – atakos, kamuolio kontrolė ir pasiektas greitas įvartis (Artur Tyševič, 9 min.). „Gulbinams“ plunksnos svilo toliau – „Calsberg nealkoholinis“ didino spaudimą ir buvo pajėgūs išlyginti ketvirtfinalio serijos rezultatą. Pirmasis kėlinys pasibaigė kovinga atmosfera ir visi įvykiai persikėlė į antrąją pusę. Joje įvarčiais pasižymėjo „Gulbinų“ atstovai Justas Selenkovas (50 min.) ir Donatas Mekionis (77 min.). Tai reiškė smarkiai atšaldytą „Calsberg“ entuziazmą – norint patekti į kitą etapą jiems buvo jau būtina mušti 3 įvarčius, ko, žinoma, padaryti nepavyko. „Kai buvo likusios 5 minutės ir rezultatas buvo 1:1, labai norėjome alaus, todėl išgimdėme tą įvartį ir dabar jis pats skaniausias (nealkoholinis, – autoriaus pastaba). Einam laimėti Mažosios taurės!“, – kovingai nusiteikęs po patekimo į pusfinalį buvo „Gulbinas“ Jonas Garšva. FK „Pažanga“ – FK „Setas” 1:2. (bendras serijos rezultatas 4:2) Kai pirmajame serijos mače išvykoje pelnai 3 įvarčius, o atsakomąsias rungtynes pradedi taikliu smūgiu, atrodo, kad papildomų problemų kilti neturėtų. Vis tik VFL naujokė FK „Pažanga“ gavo vertingų pamokų nuo čempionato senbuvio FK „Seto“. Pamokos reziumė galėtų būti toks – niekada nenustok žaisti anksčiau laiko. Du įvarčius pelnęs „Setas“ sušvelnino serijos rezultatą iki 2:4 ir tikrai galėjo dar labiau priartėt bei įkaitinti serijos intrigą iki raudonumo. Kaip reta gausiai susirinkęs atsarginių žaidėjų suolelis tarsi atgijo, kaip ir aikštėje vieną po kitos pavojingas progas kūrę „Seto“ žaidėjai. Vis tik įvaryti dar daugiau nerimo „Pažangai“ nepavyko, tačiau patikimas vartininko žaidimas leido švęsti pergalę, kas, pasak „Seto“ atstovo spaudai D. Burbulio, klubui yra tikrai džiaugsmingas ir retas įvykis. Tuo metu efektyviu jaunystės ir patirties deriniu pasižyminti „Pažanga“ pasiekė savo ir toliau kovos dėl Mažosios taurės. „Praleidus pirmąjį įvartį pradėjome panikuoti į ir gavome antrąjį. Turėjome savo kontratakų ir galimybių. Svarbiausia, kad susigynėme, bet įtampos pabaigoje tikrai buvo“, – pripažino „Pažangos“ kapitonas Eimantas Frolovas.