2021-08-20

Ketvirtadienis šios vasaros kontekste buvo neįprastas – iš pradžių saulė, vėliau tamsūs debesys, dar vėliau šiek tiek lietaus ir galiausiai smagi šiluma. Aikštėje tuo metu buvo dar šilčiau. O kai kuriais atvejais – karšta.

„Dineris“ žengė į finalą, tačiau ne taip lengvai, kaip buvo galima nuspėti pamačius ŽV nesusirinkimą. „Vilkai“ neatsilošė prieš fantastiškai progas išnaudojusius PILK futbolininkus, „Internacionalas“ dar sykį smogė „Lempai“, o „Gulbinai“ neturėjo problemų prieš „Pažangą“.

Dineris – ŽV 2:1 (serijos rezultatas 4:1).

Šių rungtynių pradžia būtų galima laikyti ketvirtadienio pietus, kai ŽV pareiškė, jog į rungtynes nesurenka sudėties. Galiausiai, pavyko surinkti septynis karius, kurie favoritams metė rimtą iššūkį. Tiesa, reikia pripažinti, kad šįsyk ir favoritai susirinko silpniau nei jiems įprasta.

Dvikovos pradžioje atrodė, kad žaidimas vyks į vienus vartus – „Dineris“ ne tik greitai įgijo dviejų įvarčių persvarą, bet ir darsyk pasiuntė kamuolį į tinklą iš nuošalės. Nuošalė tokia, kurios tikrai buvo galima išvengti – tiesiog Vidui Kaušpadui nereikėjo liesti kamuolio, skriejančio į vartus.

Įpusėjus kėliniui, ŽV atsigavo ir, nors „Dineris“ toliau turėjo iniciatyvą, tačiau ji jau nebuvo tokia ryški, kuri leistų mušti įvarčius.

„Gal ir gerai, kad atvykome septyniese. Tas aštuntas nors nemaišo“, - per pertrauką juokavo susirinkusi ŽV septyniukė, kuri po pertraukos sugebėjo sušvelninti atsilikimą. Laiko iki dvikovos pabaigos dar buvo likę daug, tad ŽV nusprendė parizikuoti.

Maždaug dešimt minučių būtent ši komanda turėjo teritorinę persvarą, tačiau tada vėl viskas grįžo į senas vėžes. „Dineris“ iš pradžių išlygino žaidimą, o tuomet perėmė iniciatyvą.

Nuo didesnio pralaimėjimo ŽV išgelbėjo vartininkas, bet „Dineriui“ ir to užteko, kad keliautų į finalą. Finalą, kurio ši komanda tikrai nusipelnė.

PILK – Vilkai 3:1 (serijos rezultatas 7:4).

Turbūt, pamenate grupių etapą, kai „Vilkai“ nuolat galėjo girtis tiesiog fantastiška progų realizacija. Sena gera patirtis byloja, kad sėkmė turi limitą. Tai būtent tas „Vilkams“ nutiko pačiu netinkamiausiu metu.

Atsakomosiose rungtynėse jiems reikėjo mušti du įvarčius ir tą padaryti jie galimybių turėjo iki soties. Pirmajame kėlinyje žaidimas, iš esmės, vyko viena kryptimi, tačiau įvartis krito į kitos krypties vartus.

Įspūdingai su keliais varžovų gynėjais susitvarkęs Irmantas Kaprašovas pasiuntė aiškią žinutę varžovams, kas šioje serijoje yra vertesni pergalės. Tas pats I.Kaprašovas antrajame kėlinyje pelnė ne mažiau efektingą įvartį ir rezultatas tapo 2:0.

Tuomet labiausiai nustebino, kad net esat tokiai situacijai „Vilkai“ nesustojo. Toliau spaudė varžovus ir likus vienuolikai minučių sušvelnino atsilikimą. Teisybės dėlei reikia pažymėti, kad kamuolys į vartus pateko nuo pačių PILK gynėjų kojų, tad ir šioje situacijoje „Vilkai“ pramušti nesugebėjo.

Lemiamas taškas buvo padėtas susitikimo pabaigoje. Aikštės viduryje kamuolį perėmęs Gerardas Papinigis efektingu smūgiu perkėlė iš vartų išėjusį varžovų vartininką bei vėl atstatė dviejų įvarčių persvarą.

Reziumuojant, PILK pergalę lėmė nepriekaištinga progų realizacija.

Gulbinai – Pažanga 5:1 (serijos rezultatas 11:1).

Jei turėtumėm daugiau statistinių duomenų, tai pamatytumėm, jog „Pažanga“ pagal kamuolio kontrolę varžovams nenusileido. „Pažanga“ nenusileido ir pagal sukurtas progas, taiau labai stipriai nusileido pagal pelnytus įvarčius.

Tie įvarčiai vienas į kitą labai panašūs. „Pažanga“ puola, „Gulbinai“ sukuria kontrataką ir smogia varžovams negailestingai. Taip iki pertraukos krito trys įvarčiai.

Antrajame kėlinyje vaizdas aikštėje, iš esmės, nepasikeitė – toks pat scenarijus – dar trys įvarčiai. Skirtumas tik toks, „Pažangai“ bent sykį pavyko realizuoti progą. To ši komanda tikrai nusipelnė.

Lempa – Internacionalas 0:3

„Jei mes žaidžiame prieš stipresnę komandą, sukuriame vieną dvi progas, jei žaidžiame prieš silpnesnę – gerokai daugiau. Tačiau tai nieko nekeičia, nes rezultatas toks pat – mes paprasčiausiai negalime įmušti“, - po rungtynių kalbėjo Martynas Juocevičius iš „Lempos“.

Negali sakyti, kad „Lempa“ rungtynėse turėjo be proto daug progų, tačiau „Internacionalas“, veikiausiai, jų neturėjo daugiau.

Koks tarp komandų skirtumas? „Internacionalas“ savo progas šaltakraujiškai realizavo, „Lempa“ – ne.

Šios rungtynės nemažai kuo priminė pirmąsias serijos rungtynes, kai „Internacionalas“ persvarą susikrovė per kelias minutes. Galime prisiminti, kad praėjusią savaitę antrojo kėlinio viduryje „Lempa“ praleido tris įvarčius, šįsyk dar neįpusėjus pirmajam kėliniui, per tris minutes prasileido du.